Skocz do zawartości

[trening] Alergia


guit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam alergie na pylki traw. I zauwazylem u siebie spadek wydolnosci. Glownie chodzi o oddech, jakos tak ciezko mi sie oddycha:(

Biore Zyrtec ale jedynie z kichawy nie leci a samopoczucie raczej nie do pozazdroszczenia:(

Macie tez takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alergie na pylki traw. I zauwazylem u siebie spadek wydolnosci. Glownie chodzi o oddech, jakos tak ciezko mi sie oddycha:(

Biore Zyrtec ale jedynie z kichawy nie leci a samopoczucie raczej nie do pozazdroszczenia:(

Macie tez takie problemy?

Typowe objawy astmy. Ale dla pewnosci warto zrobic spirometrie. Proponuje najzwyklejsze leki wziewne. Zyrtec przy astmie (ciezki oddech) nic tutaj nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyrtec jest do dupy, dziala prawie jak srodek nasenny.

Po sobie moge powiedziec ze przy regularnych treningach klopoty z alergia ograniczaja sie do kataru o rozej intensywnosci.

Z reguly dosc niskiej, trafiaja sie jednak dni gdzie sprawia to wiekszy problem.

Tak czy siak regularne treningi sprawiaja ze czuje sie duzo lepiej i nie mam klopotow z oddechem czy swojego rodzaju brakiem pojemnosci pluc.

 

Kiedys znajomy polecil mi Loratadyne, ma mniej skutkow uboczynch i jest tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wart sobie zrobić badania u alergologa i wiedzieć dokładnie co jest przyczyna alergi . zastosowanie oddzulania również pomaga a czasami nawet pozwala na odstawienie leków . z leków biore claritine na noc żeby na poranny trening być zabezpieczony. teraz juz od 2 miesiecy nic nie uzywam ( jestem uczulony na pyłki drzew- marzec kwiecień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja co ranek zażywam wyżej wspomnianą Loratadynę i, jak na razie, nie narzekam ;)

Uczulona jestem tylko na kurz, a dokładniej na roztocza, a problem z lekkim katarem mam na szczęście od czasu do czasu. Denerwuje mnie jedynie troszkę mniejsza wydolność płuc, ale to chyba normalne u alergików...

Co do odczulania, to ponoć najbardziej skuteczne jest w wieku dziecięcym, ale jak najbardziej polecam testy (ja miałam nakłuwanie igłą na plecach, troszkę bolesne, ale przeżyłam jak widać :D) i spirometrię. Lepiej wiedzieć, co się dzieje z naszym układem oddechowym :)

RafalB, podobno Loratadyna jest polskim (i sporo tańszym) odpowiednikiem Claritine, a konkretniej mają przybliżony skład. Myślę, że warto się tym lekiem zainteresować, zwłaszcza, że nie odczułam żadnych skutków ubocznych po przestawieniu się z Claritine ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem uczulony chyba na wszystkie możliwe pyłki, do tego jeszcze sierść zwierząt, kurz i coś tam jeszcze chyba :025: Katar mam całe życie, a w okresie pylenia to już wogóle bez chusteczek z domu nie wychodzę...

Biorę codziennie rano Claritine/Loratadynę/Aleric (ostatnio Aleric bo chyba najtańszy, a to wszystko ten sam skład i działanie ma)

Denerwuje mnie jedynie troszkę mniejsza wydolność płuc, ale to chyba normalne u alergików...

Czy ja wiem czy takie normalne? Jak byłem mały to często miałem skurcz oskrzeli przy wysiłku i musiałem brać leki, bo ledwo oddychałem. Od paru lat nie mam problemów z płucami, a wyniki spirometrii wychodzą mi sporo powyżej przeciętnej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam alergie ale się tym nie przejmuje bo mój idol Lance Armstrong też ma i nie przeszkodziło mu to w niczym. Głowa do góry. W biografii Lance napisał , że allergia to coś z czym trzeba się nauczyć żyć. I tyle ;)

PS: Tych co leki na alergie usypiają radzę je brać wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie leków wieczorem może się trochę mijać z celem, ponieważ mało który lek działa 24h, większość leków przeciwalergicznych. Szczególnie Claritine Zyrtec i inne tabletki działają 14-16h, sam lecę na Flixonase, Claritine i Cromohexalu do oczu, i różnych odpowiednikach tych leków. Jak jestem na treningu, zazwyczaj nie odczuwam dolegliwości związanych z alergią, gorzej jest się zatrzymać, wtedy od razu rynna z nosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brałem na noc około 23 bo na treningi chodze o 6 rano jak brałem o 5.30 to nie było szansy żeby zaczął działać i sie dusiłem podczas jazdy..... a cromohexal brałem do nosa ale na szczęscie to co mnie uczula już nie pyli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh ja sie niestety podpisuje bo tez mam uczulenie na trawy :/ i tez biore zyrtec. na pewno pomaga, jest lepiej niz jak nie biore, ale katar tak czy tak jest, czasem tez mi krew z nosa leci, i tak juz od ladnych kilku lat sie to ciagnie... kondycha w ogole pozostaje bez komentarza, w porownaniu z ta sprzed dwoch tygodni to ja sie czuje jak na pocatku sezonu, po prostu masakra... niech te durne trawy juz przestana pylic... bleh :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam alergie...Tyle,że moja to alergia skórna.Nie chcielibyście widziec tych wyprysków na rekach :029: Ja na katary teraz nie uskarżam się.Dawniej niestety tak.Kiedyś miałem też duszności.Brałem Cropoz albo Budesonit.W areozolu,wziewy.Zaproponujcie to swojemu alergologowi.Mi to pomagało.Jedyne co mam to zmniejszoną wydolność przy bardzo intensywnym wysiułku które spowodowane jest zmniejszeniem sie podajże światła w drogach oddechowych.Objawia sie to ogromną zadyszką i świszczeniem przy oddychaniu. Spirometrie miałem pare razy robianą i lekarz był pod wrażeniem.Astmy nie mam!!!!Leków na razie też nie biorę.Jedynie odbija sie to estetyce mojej skóry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam alergie na pyłki traw i pokarmy;D Tyle, że u mnie alergia objawia się wysypką;( i czasem swedzeniem oczu;D Pare lat temu brałem jakieś szczepionki alergiczne ale mój organizm na to źle reagował dlatego musiałem odstawic;/.Dostałem jakieś maści za ponad 100zl (ELIDEL chyba) i przechodzi. Ale proponuje wam wszytskim wyjazd nad polski morze, moje problem alergiczne odrazu tam znikją. Ja jade już w poniedzialek, takze bedzie dobrze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam astme i alergie ;) Tzn mialem , bo od jakiegos czasu nie biore leków i nic mi sie nie dzieje . Pobyt nad morzem bardzo dobrze dziala na organizm astmatyka , szczególnie w młodym wieku . Bylem nad morzem 10 razy , jescze jako dziecko i musze powiedziecc , ze mialo to zbawienny wplyw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem alergie na pylki traw glownie i od biegania i jazdy na rowerze mi jakos przeszlo. Teraz mam jakos raz na tydzien maly katar i od czasu do czasu czerwone oczy i nie wiem dlaczego czasem jak mam katar alergiczny to pomaga mi tabaka :) . Całkowicie przetyka nos na caly dzien i zero problemow. nawet nie mam czerwonych oczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam astme i alergie :) Tzn mialem , bo od jakiegos czasu nie biore leków i nic mi sie nie dzieje . Pobyt nad morzem bardzo dobrze dziala na organizm astmatyka , szczególnie w młodym wieku . Bylem nad morzem 10 razy , jescze jako dziecko i musze powiedziecc , ze mialo to zbawienny wplyw :P

Czas sie przeprowadzić nad morze :D Tylko Górek ci u nas jak na lekarstwo. MTB odpada. J mieszkam na Zuławach. Przekichane. Zero wzniesień. Jeszcze w lasach wokół 3Miasta to jeszcze jak cie moge ale bez wypasu. Ale wiadomo zdrowie ważniejsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam alergię : pokarmową na białko i na pyłki, sierść. W tym roku odstawiłem leki kompletnie....o i mam ......swędzą mi oczy..katar itp. bednadziejnie. Aktualnie biorę : Claritinę, wziewkę KROMOGEN EB, coś do oczu i nosa (nie pamietam nazwy). LEki pomagają. Ktoś wie kiedy przestaną pylić trawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...