Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour XCR-LO - opinie


guit

Rekomendowane odpowiedzi

no to niestety zdjęć nie będzie (kabel do aparatu się zapodział)

 

a co do pracy amora to mam pytania:

-czy stuki przy jeździe na blokadzie podczas np podnoszenia przedniego koła są normalne (takie pojedyncze metaliczne stuknięcie w momencie oderwania koła od ziemi)

 

-czy jazda na blokadzie nie wpływa jakoś znacząco na trwałość widelca

 

a dziś zrobiłem 30 km po asfalcie i leśnych ścieżkach i powiem że na dróżce z ubitego piachu (tak śmiesznie fałdowanej-duża częstotliwość maleńkich fałdek) zostałem (a raczej moje nadgatstki)bardzo pozytywnie zaskoczony. Jadąc tą ścieżką na starej capie po kilometrze moje ręce mówiły dość a tu... elegancko. Tłumienie to pewnie nie dorównuje nawet w 1/5 działaniu tłumienia no w rebach i innych cudeńkach ale i ceną też w 1/5 nie dorównuje taki xcr - myślę że to sprawiedliwy układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gila T6 to 2400 z hakiem + olej to niech bedzie nawet te 2600. XCR 1600g ? Bez jaj icon_wink.gif"

Moja gila wazy ok. 3.2 kg. To nie żart :D. Zważyłem ją kilka razy bo nie mogłem uwierzyć . Podałem 1 kg w przybliżeniu. XCR wazy jakies 2200 gr. Tak sprzedawca podaje jak jest naprawde nie wiem, gdyz nie chciało mi sie rozmontowywac całosci juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że za duzo to wielce prawdopodobne(trochę bokami wylazło) :D. Nie pamiętam ile ubyło oleju z butelki, ale sporo. Jutro zważę na innej wadze dla pewności i jeżeli odczyty sie pokryją to wleje fotkę z odczytu.

 

"-czy stuki przy jeździe na blokadzie podczas np podnoszenia przedniego koła są normalne (takie pojedyncze metaliczne stuknięcie w momencie oderwania koła od ziemi)"

Już kiedyś był poruszany temat metalicznych stuków i podobno to wina tłumika.

 

"-czy jazda na blokadzie nie wpływa jakoś znacząco na trwałość widelca"

Raczej nie powinna, nalezy pamietac aby odblokowywać przed wjazdem w teren. Tak samo wielu stosuje trik, że uginają amortyzator i zaciskają blokadę, to podobno skraca żywotnosc tłumika (blokady). Zapytałem się sprzedawcy ile taki tłumik kosztuje. On odpowiedział, że około 200zł. Coś mi się aż wierzyć nie chce. :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczor Dodgers - ale u Ciebie ta anoda nie wygląda źle. Ja zauważyłem jedno - zwykłe XCR mają naprawdę słabą anodę, natomiast XCR LO i RL mają troszkę lepszą jakość. Zawsze jakaś zaleta :) Ale i tak warto kupić model 2006, rozebrać go sobie, przesmarować i złożyć na nowo. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez traktuję swojego Brunoxem mniej więcej dwa razy w tygodniu. Oczywiście przed tym czyszczę uszczelki.

Mam jeszcze takie pytanie czy ktoś ujeżdża swojego XCR'a z tarczą, jak tak to z jaką? Jak to się sprawuje, nie łapie luzów itd. Na razie nie mam zamiaru przerzucać sie na tarcze, ale w przyszłości kto wie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCR LO już założone, tyle że.... nadchodzą mnie wątpliwości czy w wyniku przejscia z Capy iluśtamdziesiątmilimetrowej na 100mm XCR rower nie stał się za bardzo "sharleyowiony" - stara rama PR600 z 2004 niekoniecznie pewnie była projektowana z założeniem kompatybilności z amorem o 100mm skoku

 

Kąt główki namy na pewno się zmienił, musiałem aż przestawić o jedno oczko uchwyt w stojako-wieszaku w pokoju bo początkowo przednie koło szorowało mi o podłogę. Robiąc pomiar metodą bardzochałupniczą kąt amortyzatora (a więc i główki ramy) wychodzi ok. 68-68,5 stopnia.

Niby to 3 stopnie mniej niż standardowe 71stopni w MTB, no ale zaczynam się obawiać o prawidłową pracę amorka noi o wytrzymałość główki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Cię dzisiaj na rowerze z nowym amorem (codziennie mijasz mnie na Kaczeńcowej, między Teresy a Aleksandrowską, jak wracam spacerkiem z pracy) i nie wyglądało to źle. Kąt główki trochę łagodny, ale jak na starą ramę z wysokim widelcem, to nienajgorzej. W widelcu ze skokiem 100mm możesz pozwolić sobie na trochę większy sag, więc przód trochę się obniży. A przy (chyba) dość spokojnej jeździe główki nie urwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no proszę, okazuje się że ta Łódź nie taka duża jak się może wydawać :)

wczoraj pewnie nawet minąłem blizej niz zwykle bo przez zalaną jezdnię popylałem chodnikiem.

pewnie zaraz się okaże, niczym w rasowej telenoweli, że pracujemy w tej samej firmie (ja w tej na C. przystanek między Aleksandrowską i Teresy) :)

 

co do roweru generalnie w dalekich planach miałem zmianę ramy ale planowałem to na za jakieś 2 lata.

myslę ze z czasem się przekonam i przyzwyczaję, trzeba by potestować w terenie na jakichś podjazdach bo tu moze być nie do końca korzystnie, tyle że ostatnie atrakcje pogodowe w Łodzi (3 dni pod rząd popołudniowe gwałtowne burze o których wspominają nawet w ogólnopolskich wiadomościach :P )nie sprzyjają podjęciu decyzji o takiej eskapadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co jeden korek odkręciłem, ale drugi jest zakręcone w h mocno, i szukam gdzie mogę kupic klucz do korków xcr? Nie wiecie może gdzie ? za ile ? może ktoś z was ma?

probowałem specjalnymi narzedzialmi, ale tylko objechalem minimalnie korek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ochotę na XCR L.O. jednak dziś w rowerowym, chłop mnie nastraszył, że tworzywo, z którego wykonano dolną goleń "Magnesium" jest tworzywem kruchym i niezbyt wytrzymałym:/. Czy to prawda? Nie bardzo się znam:/ Czy jest się czego bać czy też spokojnie go brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może i nie jest super mocny ale chyba najlepszy wybór z nowych amortyzatorów w tej cenie ( około 240 zl).

Mnie denerwuje w nim to że mało wybiera jest za twardy na moją wagę. Muszę się dobrać do środka ale to w zimie żeby było co robić jak śnieg będzie. :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ochotę na XCR L.O. jednak dziś w rowerowym, chłop mnie nastraszył, że tworzywo, z którego wykonano dolną goleń "Magnesium" jest tworzywem kruchym i niezbyt wytrzymałym:/. Czy to prawda? Nie bardzo się znam:/ Czy jest się czego bać czy też spokojnie go brać?

Większej głupoty dawno nie słyszałem. Zobacz na specyfikacje takich amortyzatorów jak Reba czy R7. To amorki z najwyższej półki o cenie przekraczającej tysiąc złotych i też mają dolne golenia z Magnezu. Magnez jest bardzo wytrzymały a przy tym lekki. Stopy magnezu z miedzią są wykorzystywane w przemyśle lotniczym i kosmicznym, tam gdzie stopy tytanu i glinu są za ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A mnie ciekawi czemu ten korek jest z plastiku na razie XCR'a nie rozbieram ma dopiero 500 km

Pozdro

 

korki, jak i gwinty korków są plastikowe

 

Też mam ochotę na XCR L.O. jednak dziś w rowerowym, chłop mnie nastraszył, że tworzywo, z którego wykonano dolną goleń "Magnesium" jest tworzywem kruchym i niezbyt wytrzymałym:/. Czy to prawda? Nie bardzo się znam:/ Czy jest się czego bać czy też spokojnie go brać?

 

każdy amor z wyższej pólki robią z magnesium (np pike), ponieważ, jest mocne (mocniejsze niż alu, ale słabsze niż stal) ale ma jedną zalete, jest bardzo, bardzo lekki. JAk już mówiłem wiele razy, jak będziesz go używał zgodnie z przeznaczeniem, możesz go spokojnie, nawet z zapasem brać. W xc go nie połamiesz, chyba że po drodze na dirt zajedziesz... No chyba że będziesz jechał 80km/h po dużych korzeniach i kamieniach. Tylko nie oczekuj rewelacjnej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz amorek teraz ... A pozatym XCR LO ma blokadę - przekręcasz i ma tylko 1-3 cm skoku ( dla bezpieczeństwa ) i nie ciśniesz na przyspieszaniu siłe w amor, a w koła. Pozdrawiam !

 

P.S. Jedno co mogę powiedzieć, to że amor waży koło 2230 g i jest wart 210 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam spinnera grind, zastanawiam sie tylko czy duzo sie podniesie przód, bo w sumie na tym mi dosyc mocno zalezy poniewaz przy tym amorku co teraz jeszcze mam taka pozycje ze głowe musze cały czas miec praktycznie odchylona maksymalnie do tylu i kark troche od tego boli:) dlatego chcialem podniesc troche przod a jednoczesnie wstawic cos o wiekszym skoku.

Ps rower taki jak ten ( ta sztuka to jest czyjas znaleziona w internecie) http://perso.orange.fr/ariege-arize-vtt/im...cathlon_seb.jpg

i jeszcze jedno, jak myslicie czarny czy biały? i jak waszym zdaniem bedzie wygladała całośc bo rama jest matowa a amor błysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dlatego bialego nie chciałem :P a widział ktos z was jak wyglada połaczenie ramy matowej z amortyzatorem blyszczacym? bo chce koniecznie tego suntoura tylko ze ich nie ma w wersji matowej i zastanawiam sie czy nie bedzie sie to zbytnio gryzło ze soba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...