Skocz do zawartości

[odpowietrzanie] avid elixir 1


flor3q

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy ten zestaw do odpowietrzania http://allegro.pl/zestaw-do-odpowietrzania-avid-formula-gratis-i4103412733.html

NA PEWNO BĘDZIE PASOWAĆ do avid elixir 1?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prosze o niepisanie odpowiedzi typu "zrób sam sobie taki zestawik"

Edytowane przez flor3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem. Odpowietrzałem niedawno elixiry 1 znajomego i w klamce jest bardzo głęboko schowany gwint. Może się okazać, że nie dostaniesz się końcówką do gwintu i nie będziesz w stanie wkręcić strzykawki do klamki. Do klamki udało mi się dopasować końcówkę, która nie miała zaraz za gwintem nakrętki, tylko jeszcze 5 mm węższej części bez gwintu. Ciężko to wytłumaczyć bez zdjęcia ale niestety nie mam tego zestawu pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam może z tego tematu do opisania mojego problemu z odpowietrzaniem Elixira 1. Podczas odpowietrzania nie mogę przelać plynu hamulcowego. Robię niby wszystko zgodnie z procedurą, ale kiedy naciskam strzkawkę przy zacisku to od ciśnienia wyskakuje wężyk. Może zapchany jest przewód? Był kiedyś skracany, ale hamulec działał. Macie pomysły co sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takowy zestaw jak z pierwszego linku, ale okazał się porażką.

 

Bez przeróbek nie dało się odpowietrzyć hamulców. Po pierwsze rzeczywiście jedna z końcówek wymagała radykalnego zeszlifowania, żeby się schować w klamkę Avid Elixir 1. Po drugie wężyki były zbyt miękkie i pod wpływem cisnienia ujemnego same się zaciskały zamiast ściągac powietrze.

 

Jeśli masz dostęp do takich końcówek i strzykawi z gumowym tłoczkiem (nie do dostania w Bydgoszczy a jak ktoś twierdzi inaczej to niech poda aptekę, szpital, lecznicę gdzie takie są, bo nie uwierze), to warto sobie samemu taki zestaw złożyć. Ja nie miałem i zestaw zamówiełm tylko i wyłącznie po to, żeby pozyskać potrzebne elementy.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem takowy zestaw jak z pierwszego linku, ale okazał się porażką.   Bez przeróbek nie dało się odpowietrzyć hamulców. Po pierwsze rzeczywiście jedna z końcówek wymagała radykalnego zeszlifowania, żeby się schować w klamkę Avid Elixir 1. Po drugie wężyki były zbyt miękkie i pod wpływem cisnienia ujemnego same się zaciskały zamiast ściągac powietrze.   Jeśli masz dostęp do takich końcówek i strzykawi z gumowym tłoczkiem (nie do dostania w Bydgoszczy a jak ktoś twierdzi inaczej to niech poda aptekę, szpital, lecznicę gdzie takie są, bo nie uwierze), to warto sobie samemu taki zestaw złożyć. Ja nie miałem i zestaw zamówiełm tylko i wyłącznie po to, żeby pozyskać potrzebne elementy.

 

Najgorsze jest ze ciężko kupić strzykawki z gumowym tłokiem.

 

 

A czy wiecie gdzie można kupić same końcówki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Skorzystam może z tego tematu do opisania mojego problemu z odpowietrzaniem Elixira 1. Podczas odpowietrzania nie mogę przelać plynu hamulcowego. Robię niby wszystko zgodnie z procedurą, ale kiedy naciskam strzkawkę przy zacisku to od ciśnienia wyskakuje wężyk. Może zapchany jest przewód? Był kiedyś skracany, ale hamulec działał. Macie pomysły co sprawdzić?

Sprawdziłem przewód i jest drożny. Płynu nadal nie mogę przecisnąć od strony zacisku. Macie jakieś pomysły co może być nie tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, upewnij się, że wężyk nie wyskoczy. Od zacisku wciskasz płyn, a przy klamce pomagasz sobie, wyciągając DOT-a drugą strzykawką. I może to głupie, ale odblokowałeś blokadę ze strzykawki? :D Ja raz się wyżywałem na strzykawce i za cholerę nie chciało ruszyć. Patrzę, a tu na wężyku zacisk zaciśnięty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaciski na wężykach zawsze sprawdzam, bo też mi kiedyś od tego płyn wystrzelił ze strzykawki. Niestety pomoc drugą strzykawką nic nie daje. Tak myślę czy tłoczek mógł się jakoś zaciąć?

 

Edytowane przez tor23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli masz regulację klamki od kierownicy (nie mogę znaleźć czy Elixiry 1 mają) to wkręć ją troszeczkę tak, żeby dźwignia klamki nie była odchylona na MAX i wtedy spróbuj metodą, którą wcześniej opisałem :P

Tłoczek w zacisku nie ma wpływu na przepływ płynu, nie wiem jak w klamce, ale jakby się zaciął, to by pewnie hamulec nie chodził.

Edytowane przez Mongol96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam się w tym wątku, posiadam takie same hamulce jak wyżej i chciałbym odpowietrzyć i dolać płynu do hampli czy taki zestaw będzie pasował http://allegro.pl/zestaw-do-odpowietrzania-avid-juicy-elixir-xx-full-i4250213096.html ? dodam że będę to robił pierwszy raz i chciałbym zrobić to bez żadnych problemów typu za krótki wężyk itp, dodam że w moim miasteczku nie ma żadnego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam się w tym wątku, posiadam takie same hamulce jak wyżej i chciałbym odpowietrzyć i dolać płynu do hampli czy taki zestaw będzie pasował http://allegro.pl/zestaw-do-odpowietrzania-avid-juicy-elixir-xx-full-i4250213096.html ? dodam że będę to robił pierwszy raz i chciałbym zrobić to bez żadnych problemów typu za krótki wężyk itp, dodam że w moim miasteczku nie ma żadnego fachowca.

 

Też go kupiłem i jesz wszystko pięknie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem już po odpowietrzaniu hampla, klamka stała się trochę twardsza, ale nie tak jak klamka z przodu i pytanie dlaczego tak się stało co zrobiłem zle, wszystko robiłem zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu.Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...