Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego XXera ... gdziekolwiek byle wewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

@panaut0lordv

Za ten tryptyk fotograficzny jam niegodzien ci onucą haluksowej stopy owijać.

Początkujący a już siłą przekazu miazgę zostawia. Tu po prostu nie ma się czego czepić. Czysta perfekcja formy i treści. Wspaniałe wykorzystanie rekwizytu (te słoiki) i nowatorskich rowiązań takich jak koło zaplecione na szkielecie od parasolki. Chylę głowę i posypuję się kruszonką z bułki drożdżowej przed twą potęgą. Oby tak dalej.

 

@Puklus

Czy ten oto rower na stojaku umieszczon na piedestale jest? Na fotografii wygląda jako by był. Dziwnym nie jest, rower wszak zasługuje na sakrum.

U siebie nabożeństwo ostatnio odbywałem do 32 szprych na 3 krzyże zaplatanych. Jak? Po każdorazowo skreconym nyplu odmawiasz przekleństwo lekkie, a skończywczy 32 szprychy (patrząc na rezultat) odmawiasz przekleństwo ciężkie i odpowiednią wiązankę (wszystko w łacinie). Potem zaczynasz od nowa i tak do samego rana...

... potem koło idzie do kołodzieja lokalnego

 

palnik kuchenki potrafi zrobić "tylko" perspektywę 360* a to zupełnie co innego....
(nie wiem jak Ty, ale ja po prostu zwijam w kulkę błonę i wsadzam pod durszlak - prosto,szybko i efekty jakich lightroom by nie dał)

 

Nie zdradzaj aż takich szczegółów ze starożytnych technik fotografii. Potem te ludziki z Google będą w durszlakach po ulicach miast jeździć. Pomyślałeś o wyznawcach Latającego Potwora Spaghetti TM? Przecież to do wojny religijnej może doprowadzić!

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże cieszy mnie fakt, że ów interesujący temat kwitnie niczym Cladosporium na łazienkowej ścianie. Zachęcony pomysłem fotografii otworkowej, postanowiłem spróbować swoich sił w jej późniejszej odmianie. Właściwie zdjęcie było skutkiem tego, że stałem się właścicielem nieznanego mi wcześniej sprzętu otworkowego z filtrami czerwonym i zielonym. Niestety nie posiadam okularów anaglifowych żeby sprawdzić, czy efekt 3D został osiągnięty...

15207794869383609987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera durszlakowa, aparat palnikowo-kuchenkowy na gaz... dosyć skomplikowane techniki. Podziwiam Przedfoćców za te arcydzieła, które byli łaskawi wrzucić. Jest ambitnie.

 

Ja tam prosty człowiek jestem: ucinam górę kartonika, łapię sok, robię nim zdjęcie przez plaster kartofla i jakoś wychodzi. Zamiast soku może też być żurek z butelki albo woda po pierogach. Pewnie nie jestem do końca obiektywny, bo najbardziej lubię właśnie sprzęt fotograficzno-spożywczy w formie płynnej... ostatecznie może być zawiesina, żel albo aerozol.

 

Tym bardziej cieszy więc me oko znakomity rezultat umiejętnego zastosowania trójwymiarowej kamery prezerwatywnej dwuaromatycznej czkawkowej, która jest, jak wiemy, dość trudna w obsłudze... trzeba do tego po prostu mieć zdolności.

Edytowane przez Komuchomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec ciepłego przyjęcia moich naturszczykowych odbitek z klucza 15 postanowiłem zmienić narzędzie na mokre po porannej 30km przejażdżce skarpety stopki.

 

IMG_20140927_095123.jpg

IMG_20140927_095100.jpg

 

Zdjęcia robione podczas smarowania kanapek za pomocą korby.

 

Liczę, iż moje nieśmiałe przejście z totalnego laicyzmu do szeregu półamatorów nie zostanie uznane za pretensjonalne pretendenctwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie było? Chyba djzatorze sfotografował rower w kuchni, na dodatek z człowiekiem. Tamto zdjęcie zostało jednak wykonane innym narzędziem, więc nadal mamy do czynienia z nowatorstwem, tylko troszku innym.

 

 

(komentarz do zdjęcia II, moim zdaniem najciekawszego)

Martwa natura pt. "Pomarańcza na Szosie" ma spore walory dydaktyczne. Uzmysławia nam, że do treningu rowerowego bardzo ważna jest dieta. Kuchnia w tle (ze szczególnym uwzględnieniem kuchenki gazowej oraz tajemniczej niby uśmiech Mony Lisy mikrofali z poprzedniego zdjęcia) i pomarańcza na siodełku potwierdzają tę tezę. Woda "Muszynianka" na pralce przypomina o potrzebie uzupełniania płynów podczas wysiłku. Tablica korkowa przywodzi na myśl organizację i planowanie, tak potrzebne do rozwoju kondycji fizycznej. Nie wiemy, co znajduje się w szafce, lecz jej otwarte drzwi stabilizują balans obrazu, uzupełniając ciemną plamę drzwi pralki z dolnym ładowaniem.

 

Szosa o fundamentalnie niedookreślonej barwie przypomina eksperyment myślowy Schroedingera. To zaś nieodparcie kojarzy się z nauką, która zaś znajduje zastosowanie również w dziedzinie rowerowej. Gdyby nie ona, nie dokonałby się postęp techniczny, pozwalający dziś jeździć na reynoldsie, columbusie, tange albo cro-mo, a nie tylko gazrurkowej stali hi-ten.*

 

Całość uzupełnia motyw kasku, zwanego tu i ówdzie "garem" oraz zlewu - symbolizują one mycie garów, czyli prozę życia, która nie omija nikogo, nawet tych, którzy mają w życiu pasję. Życie zaś, mimo swej banalności, jest walką dobra ze złem, co autor przedstawił przy użyciu dwóch butelek płynu do mycia naczyń: "Ludwika" o zielonym korku, symbolizującego dobro, tradycję, porządek (monarchowie francuscy doby średniowiecza) i prawdę (producentem jest firma Inco-Veritas) oraz "Pura", stanowiącego alegorię rewolucji (żółty to kolor ognia, a nazwa kojarzy się z angielskim słowem "purge", oznaczającym czystkę, często idącą w parze z rewolucją; producentem jest firma Henkel, której nazwa kojarzy się z heinklami, niemieckimi bombowcami z II wojny światowej, siejącymi grozę, śmierć i destrukcję).

Na szczęście "Pur" się kończy, co oznacza, że po nim nastanie "Ludwik". Nieprzejrzysta butelka "Ludwika" jest wyrazem pragnienia, by ład i porządek trwał w nieskończoność. Z tego można wywnioskować, że autor tworzył swoje dzieło w celu umocnienia duchowego odbiorcy.

 

 

 

 

* - napisałbym coś też o aluminium i karbonie, ale sztuka wiąże się z kulturą, a to oznacza, żeby brzydko nie mówić, w mordę!

Edytowane przez Komuchomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo masz sprzętu do fotografowania. Aparat palnikowo-kuchenowy na gaz, aparat na mikrofale oraz wciąż robiący wrażenie aparat piorąco-dezynfekujący ze swoim orgomnym obiektywem. Nie jestem w stanie dostrzec marki, ponieważ zdjęcie jest zbyt ambitnie wykonane, ale jesli jest to aparat marki Amica Brunolda, to wyjdą  z tego dość silne zabrudzenia, nawet z zatosowaniem filtru inhibitora enzymu konwertującego angiotensyn zwanego potocznie ACE. Jedno jest pewne - stare modele potrafiły więcej niż te nowe wynalazki. Np.aparaty czyszcząco-dezynfekujące Samsunga zbyt mocno ingerują w materiał. Dopiero po wyłączeniu funkcji AG+ jest w miarę okey. Ale to taka ciekawostka. Dzisiaj już nikomu nie chce się bawić sprzętem z tak dużym szkłem. 

Edytowane przez Lumperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roweru w kuchni chyba jeszcze nie mieliśmy w tym temacie. Oddając zdjęcie innym krytykom sztuki zapytam czysto praktycznie - po co Ci dwa płyny do mycia naczyń? :D

Zacytuję klasyka, 'bo mnie k***a stać!'. A tak poważnie nie mój folwark, nie moje płyny :D

 

@Komuchomor: jestem pod wrażeniem, ta dogłębna interpretacja dokładnie odzwierciedla jedną z 72 idei, które miały wpływ na to dzieło!

 

Wy tu o płynach do naczyń...a ja się zastanawiam czy ta żółto-pomarańczowa żelowa (zapewne) nakładka na siodełko spełnia swoje zadania na dłuższych trasach...no i czy to wersja damska/męska/unisex ? :P

Tylko powyżej 34.829km i przy wilgotności względnej ponad 73.27%, można stosować niezależnie od płci, wieku czy wzrostu, natomiast zbyt wysoka waga cyklisty może mieć wpływ na przedwczesne zużycie cytrogelu.

 

 

@Shuvv:

Nieuważny obserwator mógłby zasugerować, iż spożyłeś zbyt dużo płynów tzw. energetycznych, albowiem zamglił Ci się obraz. Wnikliwy, a zaraz wrażliwy odbiorca odczuje jednak co ten imydż miał przedstawiać.

Zdecydowanie najwyraźniejszym elementem jest korba, co mogłoby dwojako sugerować wyższość napędu od reszty elementów roweru lub stymulować wzrost tolerancji wśród cyklistów na tak powszechne zjawisko 'pedałowania', czyli mamy przemyconą tutaj ideologię 'gender'.

Wyłaniające się nieśmiało tylne koło wskazuje życiowe motto: 'Kierunek nie jest ważny, byleby pilnować tyłu.' Znowu 'gender', tym razem zwracamy jednak uwagę na to, by nie być pasywnym w naszych przygodach cyklicznych.

Ostatecznie można być zaskoczonym przez zaskakująco mało rozmazaną krawędź jasnej rzeczy w lewo-dolnym rogu, ale ni cholery nie mam pomysłu o co w tym chodziło, strasznie abstrakcyjno-surrealistyczny koncept.

Reasumując, w życiu należy mieć priorytety, a drobiazgi typu miejsce czy czas już nie mają znaczenia (choć wszyscy czytelnicy tego wątku liczą na to, że było to wnętrze...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty wiek fotografii rowerowej nastał! Obrazy chwytające za serce! Łzy same cisną się do oczu!

Shuvv - takich zwiewnych impresji jeszcze nie było, dzieło wybitne! :wub:

panaut0lordv - dyptyk genialnie wyważony barwą, ziarnem, światłocieniem, obiektem... godny następca tryptyku ze strony 34. Tyle tutaj symboliki i metafor że można zabłądzić i nie wyjść przez 3 dni.

pietia79 - widzę że drążysz temat podjęty przez MikeSkywalker'a na stronie 31. Winszuję wyboru, gdyż motyw transportu jest bardzo rzadko spotykany. Pamiętaj jednak że doby obiekt fotografowany to jedno, a dobre zdjęcie to drugie.

 

 

Roweru w kuchni chyba jeszcze nie mieliśmy w tym temacie. Oddając zdjęcie innym krytykom sztuki zapytam czysto praktycznie - po co Ci dwa płyny do mycia naczyń? :D

 

Ja obstawiam że jeden do białego a drugi do kolorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...