Skocz do zawartości

[Licznik] Jaka srednica dla kola 27.5"?


OldXCRider

Rekomendowane odpowiedzi

Zmierzyc po obwodzie opone, licznik powinien miec opcje manualnego wprowadzenia obwodu kola.  Opcje fabryczne mozna potluc o kant tylka, sa przyblizone dla jakiejs tam wielkosci opony, a te potrafia sie bardzo roznic dla tej samej szerokosci opony.

Chyba ze precyzyjny pomiar nie ma dla Ciebie znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jakie podac parametry przy ustawianiu licznika dla 27.5"?

 

Dodam jeszcze ze opona to Racing Ralph 2.1

Niestety CicloSport nie podaje w wsojej instrukcji :/

 

Z gory dzieki.

 

Zaznacz kreskę na oponie i na podłodze, wsiądź na rower i przejedź idealnie jeden obrót kołem, zejdź z roweru i znowu zaznacz na podłodze kreskę z opony. Zmierz długość pomiędzy jedna kreską na podłodze a drugą i podaj tą wartość w mm. Proste straszliwie. A żeby idealnie to zrobić, wsiądź na rower z butach rowerowych w ciucha i z plecaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mierzę tak, że rysuję długopisem cienką kreskę w poprzek opony na środkowych klockach bieżnika(cienką, ale z dużą ilością tuszu ;) ) i robię na podłodze "stemple" tej kreski, potem pomiar odległości między 2 stemplami, obwód wychodzi bardzo dokładnie, polecam! :)

 

PS: Zamiast długopisu można użyć tuszu do pieczątek/piór

PS2: Radzę nie robić tego w domu(przynajmniej nie na dywanie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jakie podac parametry przy ustawianiu licznika dla 27.5"?

 

Dodam jeszcze ze opona to Racing Ralph 2.1

Niestety CicloSport nie podaje w wsojej instrukcji :/

 

Z gory dzieki.

 

Spójrz na oponę i przepisz z opony dane  xx-xxx. Potem według wzoru xx pomnożyć razy 2 i dodać xxx. Wynik pomnożyć przez 3.141. Masz pożądaną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość krzysiekx84

Spójrz na oponę i przepisz z opony dane  xx-xxx. Potem według wzoru xx pomnożyć razy 2 i dodać xxx. Wynik pomnożyć przez 3.141. Masz pożądaną wartość.

 Wychodzi jeszcze mniej niż powinno 2,161 a to chyba troche mało jak na pełny obrót koła bez obciążenia miałem 2173, a w sklepie mi ustawili na 2193. Dodam że na oponie mam 52-584 27,5x2,10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...