Skocz do zawartości

[amortyzator] Jaki powietrzny zamiast Suntour XCR RL-R do Scott Scale 27,5"


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze przemyślę jeszcze temat. Poprzeglądam inne amortyzarory... i rowery. Jakie inne marki rówerów byście mi polecili będące porównywalne z wymienionym SCOTT SCALE?

Co mylicie o tym? http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/gorskie/hardtail-27-5/thorx-10

 

 

Posiadam ten rower, jeszcze nie zdążyłem wiele nim pojeździć, jak na razie bardzo zadowolony jestem. Szczerze to nie rozumiem niechęci wielu osób do marki kellys, bo thorx 10 ani nie jest droższy od konkurencji, ani gorzej wykonany, ani gorzej wyposażony. W tej cenie bardzo dobry sprzęt, jak wybierałem, to po jeździe próbnej czułem się na thorxie najlepiej. Warto samemu spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EpicPoznan - na jaki konkretnie rower, Kelly's?

 

No to powoli wracam do punktu wyjścia. Dzięki Wam sporo się dowiaduję i bardziej świadomie spoglądam na sprawę właściwego doboru roweru jak i osprzętu. Paradoksalnie im więcej wiem, tym więcej pojawia się dylematów... Podstawowym kryterium przy wyborze Scotta Scale była chęć zakupu roweru od producenta, który ma renomę i nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Do Scale przekonały mnie opinie użytkowników, chwalących szczególnie jego ramę za jakość i geometrię (także tą w modelu 770). Przymierzałem się do niego i dobrze się na nim czułem. Chciałem by mój rower był przyszłościowy i stanowił bazę w postaci dobrej ramy, w którą warto w przyszłości zainwestować, dokładając do niej lepsze graty. No cóż, muszę to wszystko jeszcze raz przemyśleć, tym bardziej, że w chwili obecnej na cały rower nie mogę przeznaczyć więcej niż 4 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys ma słaby amor i ciężką ramę, kulawo ...

 

Kellys ma ten sam amor co rozwarzany przez autora wątku w scott scale 760 - rock shox xc 30 tk.

Kellys ma słaby amor i ciężką ramę, kulawo ...

 

Kellys ma ten sam amor co rozwarzany przez autora wątku w scott scale 760 - rock shox xc 30 tk.
Ok chyba znalazłem swój błąd, xc 30 występuje w 2 wersjach.
xc 30 tk występuje w 2 wersjach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EpicPoznan - na jaki konkretnie rower, Kelly's?

 

No to powoli wracam do punktu wyjścia. Dzięki Wam sporo się dowiaduję i bardziej świadomie spoglądam na sprawę właściwego doboru roweru jak i osprzętu. Paradoksalnie im więcej wiem, tym więcej pojawia się dylematów... Podstawowym kryterium przy wyborze Scotta Scale była chęć zakupu roweru od producenta, który ma renomę i nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Do Scale przekonały mnie opinie użytkowników, chwalących szczególnie jego ramę za jakość i geometrię (także tą w modelu 770). Przymierzałem się do niego i dobrze się na nim czułem. Chciałem by mój rower był przyszłościowy i stanowił bazę w postaci dobrej ramy, w którą warto w przyszłości zainwestować, dokładając do niej lepsze graty. No cóż, muszę to wszystko jeszcze raz przemyśleć, tym bardziej, że w chwili obecnej na cały rower nie mogę przeznaczyć więcej niż 4 tys. zł.

scott

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku brałem Talona pod uwagę, ale w tej samej cenie jest Scott Aspect 710, który ma trochę lepszy osprzęt.Oba niestety nie mają poszerzanej główki ramy, a przedmówcy już mnie uświadomili, że wówczas, przy ewentualnej wymianie amortyzatora, wybór jest znacznie zawężony, szczególnie jeśli chodzi o poszukiwanie amortyzatora pod koło 27,5" (co potwierdziłem przeglądając oferty producentów).

Coraz bardziej zastanawiam się nad Scale 760, jeśli uda się gdzieś wynegocjować satysfakcjonujący rabat, to chyba się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zabawne często nie mają, bo sklepy są fatalnie zarządzane, zawalone starym sprzętem, co jest wynikiem braku spójnej polityki cenowej.

 

Ale fakt, marża na sprzedaży to często ok. 40%, lecz koncerny rowerowe wywierają też presję na nie obniżanie cen, choć na poziomie ogólnym jest to zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w jednym ze sklepów, raz jeszcze przymierzyłem się do Scale i Aspecta i już wiem na 100%, że chcę Scale. Czułem się na nim tak, jakby geometria była skrojona na moją miarę. :) Jednak dopóki sprzedawcy będą trwali w przekonaniu, że cena katalogowa i tak jest ceną atrakcyjną :wallbash: , to nawet pomimo faktu, że rower ten naprawdę mi leży, rozejrzę się za czymś innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...