Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już co prawda kupiłem RSP Slick Kick 500g za chore pieniądze, ale starczy na wieki, nie będę miał wyrzutów w razie czego.

A zastanawiałem się, czy ktoś próbował smarować solo air zwykłym - stałym smarem silikonowym? Ogólnie do uszczelek ciężko o coś lepszego, ale w amorze na styku tych uszczelek cały czas wykonywana jest jakaś praca i tu bałem się, żeby się jakieś masło z niego nie zrobiło. Ogólnie smar silikonowy jest dosyć lepki. Ale porównam sobie do tego RSP Slick Kick i w razie czego jeden serwis zrobię na silikonowym i będzie porównanie.

 

Bo te wszystkie smary/oleje rowerowe to marketing i jak dobrze dobrać zamiennik, to będzie zarówno dużo lepszy, jak i tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Robiłem serwis swojego Recona i wychodzi, że mam 85mm skoku zamiast 100mm.

Do tłumika wlałem książkowe 133ml ale prawdopodobnie popełniłem błąd ponieważ wyciągając tłumik nie wylałem z niego dokładnie oleju (w TK jest to tak kiepsko zrobione, że muszę imbusem odblokować tłumik żeby był przelew). Tak mi się przynajmniej wydaje, że to będzie przyczyną. I teraz tak, ile mniej więcej powinienem usunąć ml żeby odzyskać te 1,5 cm skoku? 

 

Wiem, że @Puklus jakoś to wzrokowo mierzy ten poziom oleju??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij lagi i ugnij sam tłumik, zobacz czy wchodzi do końca, wtedy będziesz pewien że to wina tłumika.

Jeżeli faktycznie jest za dużo oleju to odlej tyle żeby dół tłumika kompresji był nadal przykryty (musi być zanurzony trochę powyżej o-ringa na dole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasączyłem wszystkie uszczelki olejem gęstym (coś w granicach 120w). Powiedzcie mi, duży błąd? Trzpienie przesmarowane natomiast rsp slick kick.

Pozostało złożyć dolne golenie i w drogę, mam nadzieję, że będzie działało bo to pierwszy serwis. Pozostawiłem stare uszczelki - były w dobrym stanie, wcześniej amor nie puszczał powietrza, ani nie kaszlał olejem (jedynie spod pokrętła MC delikatnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panie i Panowie,

posiadam Rebę WC Dual Air i robię jej teraz pełen serwis. Kupiłam duży komplet uszczelek Rock Shoxa do Reby Dual Air, ale w zestawie są 2 gąbki i 2 uszczelki przeciwkurzowe, a w mojej Rebie jest jeszcze uszczelka olejowa. O ile uszczelki przeciwkurzowe są identyczne, o tyle nowe gąbki są o 1mm wyższe od starych. Rozumiem, że muszę dokupić jeszcze uszczelki olejowe, ale czy gąbki mogę dać wyższe czy też kupić mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...