Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Zabieram się za serwis rs recon gold r. I jestem troszkę skolowany. Po pierwsze, jak rozumiem nie dawać do sprężyny oleju tyko lepiej nasmarowac s smarem stałym (swoją drogą parktool polylube 1000 nada się do tego i do uszczelek? )?

Czy do dolnych lag i gąbek pod uszczelka kurzową mogę użyć pitstopa 10w?

Edytowane przez Moorzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna ilość oleju nie zaszkodzi jako dodatek do smaru, na samym oleju nie polecałbym tego składać.

Na gore tloczyska wlalem okolo 3ml, po pelnym sezonie, nie zauwazylem ani sladu oleju w komorze negatywnej, na gorze jak bylo tak bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moorzyn

 

Do recona nie wlewaj oleju do sprężyny powietrznej tylko obsmaruj grubo smarem wszystkie uszczelki gumowe i powierzchnie które przylegają do lagi.

 

W opisie smaru polylube 1000 pisze ,że nadaje się do amortyzatorów, więc wal śmiało.

Ja np. z braku odpowiedniego smaru zapodałem tawot i po 300 km już przejechanych od serwisu nie widzę żadnej różnicy w pracy, oczywiście nie jest on wskazany z uwagi na lit, który niszczy uszczelki.

 

Do dolnych lag wskazany jest pitstop 15w (przynajmiej w rebach tak jest), ale pewnie i tak się nada , ja bym na twoim miejscu wlał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbij sobie raz do glowy - lit nie niszczy uszczelek! Chryste skad te powielane bzdury..., wchodzi w reakcje z magnezem, ale jak poszukasz na tym forum jaka zamiescilem odpowiedz od jednego z najlepszych autorytetow krajowych, ktory sie tm zajmuje, to rowniez mozna uznac to za bzdure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Zabieram się za serwis rs recon gold r. I jestem troszkę skolowany. Po pierwsze, jak rozumiem nie dawać do sprężyny oleju tyko lepiej nasmarowac s smarem stałym (swoją drogą parktool polylube 1000 nada się do tego i do uszczelek? )?

Czy do dolnych lag i gąbek pod uszczelka kurzową mogę użyć pitstopa 10w?

 

Sprawdź jaki rocznik, i na stronie producenta tabelkę czy podany jest smar czy olej.

U mnie w Reconie Gold TK 2012r jest olej i też tak dawałem to komory pozytywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzilem Twoje slowa, a zanegowalem ogol, iz dodatek oleju zaszkodzi. NIe zaszkodzi, smar i 2-3ml oleju. Przy okazji, tak serwisowany widel kolegi zostal przez niego okreslony jako bardziej plynny i maslany, on jest z tych co czuja i widza wszystko, ja nie dczuwam zadnej roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca, bo jak wyjmowalem tlok to smar zostal na nim, a u gory lagi pozostal tylko pierscionek smaru.

No i kupa, nie zalacza mi zdjec z fotosika.....

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym tez przyjmuje i o nowym pisalem, nie schodzi...Nie dodalem w kwesti wyjasnienia, to jest po 13 miesiacach uzytkowania, przez amatora, bez regularnych treningow, olej jak byl u gory, tak byl, w negatywnej nic nie znalazlem.
1f9692a03ff3f96f.jpg
 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba SA 2014,Reba SA2015, ale kupiona koncem 2014, 3 do max 5ml, olej to raz Motul Fork Oil Expert 10W i on u mnie zrobil papke ze smaru, dol byl tlusty bez oleju,  natomiast ostatnio cos czego na pewno nie bedziesz mial, bo to olej do innych zastosowan z Hiszpani. Jak juz koniecznie chcesz to moge podac nazwe...gesty, bez sladow na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem na wspomniany Butter bo....lubiue robic na przekor, aby sam sie przekonac... JA jak pisalem nie odczuwam zadnej roznicy, dzis mi kolega uzasadnial dlaczego jest lepiej........, moim zdaniem sila sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie - rozebrałem 2 reby dualair (rocznik 2007/2008) i w jednej między uszczelkami kurzowymi a górnym ślizgiem są tylko gąbki, w drugiej natomiat cienkie gąbki i uszczelki olejowe - pytanie: które rozwiązanie jest lepsze? (w obu przypadkach lagi bez wytarć) Nie wiem czy do tej drugiej nie wstawić szerszych gąbek dla lepszego smarowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już w swoim wątku, zapytam też tutaj ponieważ widzę, że autor poradnika poleca benzynę ekstrakcyjną do mycia.

Problem w tym, że w swoim RS Duke przemylem tlumik ekstrakcyjną i od tamtej pory chodził coraz gorzej aż do momentu kiedy się zapiekł.

Trafilem na informacje, że benzyna może powodować zwiększanie objętości przez gumę z której zbudowane są oringi, Możliwe? 

Edytowane przez scirocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w swoim RS Duke przemylem tlumik ekstrakcyjną i od tamtej pory chodził coraz gorzej aż do momentu kiedy się zapiekł. Trafilem na informacje, że benzyna może powodować zwiększanie objętości przez gumę z której zbudowane są oringi, Możliwe?

 

Nawet powiedziałbym , że pewne.

Przy myciu napędu używam benzyny ekstrakcyjnej, w grubych gumowych rękawiczkach, guma zrobiła się twarda i popękała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...