Skocz do zawartości

[oświetlenie] Lampka rowerowa na prądnicę w piaście


gruby2

Rekomendowane odpowiedzi

Na filmie widoczny jest też samochód, którego światła powinny mieć zasięg 40-50m. Na kamerze widać mniej. Chociażby dlatego, że lampka spokojnie oświetla lewy pas. Na filmie wygląda jakby tam światło w ogóle nie docierało.

 

Nie chcę oszukiwać bo nie mam miarki w oczach a słupki na drodze były co 100m. Główna plama ma chyba zasięg 6-10m. Na 20-25m coś tam widać. Może odbicia od znaków na jezdni coś zasugerują.

Generalnie przy jeździe 35km/h nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu. Można spokojnie przy takiej prędkości omijać niespodzianki na poboczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem przekonany, że była na wysokości mojej głowy więc ok. 1,7m. Z ujęcia wygląda jakby była znacznie wyżej ale może perspektywa jest tak zakrzywiona przy brzegach.

Po oczach musi dawać jeśli źródło światła jest w zasięgu wzroku. Albo by trzeba było ukryć diodę (świeci w górę i odpowiednie lustro) albo zastosować odpowiednią soczewkę.

Gwarantuję jednak, że przednia daje mniej po oczach niż tandetna pozycyjna lampka ustawiona w oczy tak samo jak tylna w porównaniu do Wall-e. Jak na złość nie jechał żaden samochód by mieć jakiś punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

[DH-3N20] zupełnie nie wiem jak zapoczątkowac temat... dlatego nie wiem czy to dobrze ze pisze w odpowiedzi na temat... ale do  rzeczy: kupiłem rower w Niemczech na Troedelmarku to model PEGASUS CT-SERIES AVANTI z nie działającym oswietleniem ... zainstalowana jest na przednim kole piasta SHIMANO DH-3N20 ... kable wyglądaja na sprawne... z tyłu jest lampka z odłączona do tej piasty ale wewnątrz są dwie baterie małe paluszki... które wymieniłem na nowe... rozkręciłem lampke z przodu ... sprawdziłem na bateryjce ze jest sprawna... co może być nie tak... oczywiście teoretycznie wszystko... rower jest uzywany kupiony od handlarza który mógł tam różne rzeczy poprzekładac ale wszystko wydaje sie ok... zrobiłem na nim z 15km i jedzie dobrze ... więc szukam jakiegoś prostego testu na piastę ... istotne jest to ze jestem poza domem i Polską ... i tu w Niemczech nie jest mi po drodze odstawiać do naprawy Piastę czy rower wiec jeśli ktoś mógłby mi pomóc w doprowadzeniu tej części roweru do użytku... jak sprawdzić czy piasta w ogóle ładuje? jak sprawdzić czy kabelki są sprawne itp.za pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[DH-3N20] zupełnie nie wiem jak zapoczątkowac temat... dlatego nie wiem czy to dobrze ze pisze w odpowiedzi na temat... ale do  rzeczy: kupiłem rower w Niemczech na Troedelmarku to model PEGASUS CT-SERIES AVANTI z nie działającym oswietleniem ... zainstalowana jest na przednim kole piasta SHIMANO DH-3N20 ... kable wyglądaja na sprawne... z tyłu jest lampka z odłączona do tej piasty ale wewnątrz są dwie baterie małe paluszki... które wymieniłem na nowe... rozkręciłem lampke z przodu ... sprawdziłem na bateryjce ze jest sprawna... co może być nie tak... oczywiście teoretycznie wszystko... rower jest uzywany kupiony od handlarza który mógł tam różne rzeczy poprzekładac ale wszystko wydaje sie ok... zrobiłem na nim z 15km i jedzie dobrze ... więc szukam jakiegoś prostego testu na piastę ... istotne jest to ze jestem poza domem i Polską ... i tu w Niemczech nie jest mi po drodze odstawiać do naprawy Piastę czy rower wiec jeśli ktoś mógłby mi pomóc w doprowadzeniu tej części roweru do użytku... jak sprawdzić czy piasta w ogóle ładuje? jak sprawdzić czy kabelki są sprawne itp.za pomoc z góry dziękuję

 

[DH-3N20] zupełnie nie wiem jak zapoczątkowac temat... dlatego nie wiem czy to dobrze ze pisze w odpowiedzi na temat... ale do  rzeczy: kupiłem rower w Niemczech na Troedelmarku to model PEGASUS CT-SERIES AVANTI z nie działającym oswietleniem ... zainstalowana jest na przednim kole piasta SHIMANO DH-3N20 ... kable wyglądaja na sprawne... z tyłu jest lampka z odłączona do tej piasty ale wewnątrz są dwie baterie małe paluszki... które wymieniłem na nowe... rozkręciłem lampke z przodu ... sprawdziłem na bateryjce ze jest sprawna... co może być nie tak... oczywiście teoretycznie wszystko... rower jest uzywany kupiony od handlarza który mógł tam różne rzeczy poprzekładac ale wszystko wydaje sie ok... zrobiłem na nim z 15km i jedzie dobrze ... więc szukam jakiegoś prostego testu na piastę ... istotne jest to ze jestem poza domem i Polską ... i tu w Niemczech nie jest mi po drodze odstawiać do naprawy Piastę czy rower wiec jeśli ktoś mógłby mi pomóc w doprowadzeniu tej części roweru do użytku... jak sprawdzić czy piasta w ogóle ładuje? jak sprawdzić czy kabelki są sprawne itp.za pomoc z góry dziękuję

 

 

 

 

dzięki za odpowiedz vitesse ale niewiele wskurałem tzn. miernik wskazuje ze dynamo nie ładuje ... czy cos mogę zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...