Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem troche na forum i  znalazłem dwa takie wpisy o modeu AL 8.9. i 7.9

 

"

Dziś otrzymałem przesyłkę z rowerem AL SLX 7.9 rozmiar XL. Mam 188cm wzrostu i 90cm przekrok, rower wraca do producenta. Stanowczo zbyt wysoki,"

 

 

"

W takim razie wygląda to tak ...

Przy wymiarach ok. 190 i około 92-93 przekrok 

 

XL nie ma sensu - można klejnoty stracić ;-)"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj modeli AL SLX 7.9/8.9 do AL 3.9/4.9 , one mają zupełnie inną geometrię z jeszcze dłuższymi ramami horyzontalnie.

Skoro już zamówiłeś AL 3.9 w rozm. L to nie pozostaje jak tylko czekać na przesyłkę (jak dojdzie napisz ja to się pod tobą układa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozm. L w AL 3.9 ma horyzontalnie 610 , tyle samo co w Cube którego mierzyłeś i sam stwierdziłeś , że mógłby być dłuższy.

Przyjedzie , zobaczysz , może ci przypasuje - w rzeczach , które nam się podobają często jest tak , że  wygląd nadrabia drobne braki i w ogólnym rezultacie jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Canyona i teraz Treka. W tej samej cenie mam gorszy osprzęt (stary vs nowy XT). Podczas jazdy nie czuję różnicy a w pozycji za kierownicą owszem - i to dużą.

2cm w przekroku wg mnie to bardzo dużo, zwłaszcza, że rura w 29 mocno idzie ku górze.

Twój wybór ale osprzęt to nie wszystko, zwłaszcza przy rekreacyjnej jeździe.

Kupując Treka z czy innego bajka z upustem 20% można sporo wymienić i mieć super sprzęt. Pełna grupa SLX z hamulcami to 1350 zł. Sprzedajesz co to miałeś i wyjdzie znacznie poniżej 1000. Ja tak kombinowałem i mam dopasowaną super ramę z super sprzętem, niewiele gorszym niż w Canyonie za te same pieniądze.

Podczas jazdy nie będziesz myślał czy masz nowe czy stare XT  bo w niczym to nie pomoże. Grunt to kręcić i ćwiczyć nogę :)

Ale to Twój wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież to tylko 2cm , az taka to zrobi różnice ?;D głownie bede śmigał na przejażdżki po mieście .

Skoro rower ma służyć do przejażdżek po mieście i wypadów na równe leśne ścieżki - tak jak trekking - to będzie w miarę OK (jedynie przy rozm. 19" może się pojawić problem z długością sztycy , seryjnie jest 350 a tobie prawdopodobnie będzie trzeba 400) , ale jeśli miałbyś pojeździć ostrzej w  terenie , zjazdy , podjazdy to uwierz 2cm robi sporą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko 2cm , az taka to zrobi różnice ?;D głownie bede śmigał na przejażdżki po mieście .

 

Czytając Twoje posty widzę siebie sprzed paru miesięcy :) Byłem napalony jak Arab w Kolonii na Canyona - śniłem o nim po nocach ale miałem to szczęście, że się przymierzyłem i niestety za krótki. Czasem trzeba przyjąć do wiadomości, że te rowery nie są dla wszystkich. Życzę jednak by Ci przypasował.

 

 

PS. "Przejażdżki po mieście" - każdy tak mówi a później huuuuuzia do lasu a tam lekkie rozczarowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobne parametry :D

A nie czujesz ,że ten rower jest za mały/za krótki i , że dziwnie na nim wyglądasz lub coś w tym stylu ?

Nie jestem prosem, więc nie wymagalem sportowej geometrii... Ale nie mogę powiedzieć też, że sylwetka jest wyprostowana. Na pewno daleko jest do roweru krosowego/trekingowego jak niektórzy sugerują. Chociaz muszę przyznać, że przymierzam się do sztycy z 2cm offsetem, żeby móc troszeczke tylek przesunąć do tyłu.

I uwaga, rower jest stosnukowo wysoki i przy rozmiarze XL pewnie nie mialbym wystarczajacego (jeżeli w ogóle) zapasu. Nie uważam też żebym na tym rowerze wygladal śmiesznie/dziwne ;p

 

Wada canyona jest to, że nie można pójść do sklepu, przymierzyć się i przyjechać, wtedy nie byłoby wątpliwości czy komuś pasuje czy nie [emoji1]

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KBS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty może nie uważasz, że wyglądasz dziwnie, ale to nie znaczy, że tak nie wyglądasz ...

Przy nodze 93 cm (tyle ma Kamil3d) wierzch siodełka powinien być oddalony o około 815 mm od środka suportu - więc mamy 815 minus 485 podsiodłówki minus 35 mm od wierzchu siodełka do prętów - zostaje 295 mm wysunięcia sztycy - czyli sztyca 400 mm ledwo wystarcza, to jest bardzo, bardzo źle  :whistling: a uważać sobie możesz co tam chcesz, to Twój problem .

Jeśli jeden rozmiar jest za mały a inny za duży, to się takiego roweru nie kupuje, a nie napala jak szczerbaty na suchary .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady.

Dzisiaj rano poprosiłem ciocie aby mi wymierzyła dokładnie nogę według sposobu z książka, była krawcowa wiec zna sie na rzeczy.

Ja wcześniej mierzyłem samemu i to dosc niedokładnie bo teraz wychodzi 90. Sprawdzaliśmy i od wewnętrznej i w środku krocza. Każdym sposobem klasuje sie około 90

Nie wiem jak ja wtedy to mierzyłem.

No ale i tak nic to nie zmienia :)

Edytowane przez Kamil3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: zmieniał ktoś chwyty z fabrycznych (GA 1 EVO) na np GS 1 lub GX1. Jeśli tak, to które polecicie jako bardziej uniwersalne na co dzień ale też m.in. do długich tras z cięższym plecakiem? Tragedii nie ma, bo jak to się mówi "to tylko ból", ale może byłoby więcej przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady.

Dzisiaj rano poprosiłem ciocie aby mi wymierzyła dokładnie nogę według sposobu z książka, była krawcowa wiec zna sie na rzeczy.

Ja wcześniej mierzyłem samemu i to dosc niedokładnie bo teraz wychodzi 90. Sprawdzaliśmy i od wewnętrznej i w środku krocza. Każdym sposobem klasuje sie około 90

Nie wiem jak ja wtedy to mierzyłem.

No ale i tak nic to nie zmienia :)

 

Faktycznie nic nie zmienia, fabryczna sztyca jest za krótka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko

 

 

http://cube.pl/content_2016/703001/geometry/csm_21_787ff8574c.png

 

Jaka jest długość rury podsiodłowej w tym Cube  470 czy 515 ? Bo  przy jednej strzałce widnieją te dwie liczby.

W ogóle to ta geometria Cube jest jakaś bez sensu, nie ma nic o mostku o szerokości kierownicy itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XL będzie za duży w takim wypadku, a L za krótka. To nie jest jakaś nadzwyczajna i rzadka sytuacja, że komuś (w tym wypadku Tobie) dana geometria nie pozwala kupić roweru. Za krótkich ram 29er jest sporo, za długich prawie w ogóle nie ma.

 

 

Jak ktoś szuka 29er z dobrą (prawie wzorcową) geometrią to polecam (kąty klasyczne, w miare krótki ogon, proporcjonalna baza kół, niska główka, odpowiednia długość rury górnej do podsiodłowej w każdym rozmiarze):

storm2geo.jpg

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to , że sie napaliłem  po prostu zbyt długo już szukam roweru i zbyt wiele marek już wykluczyłem ze względu na geometrie.

Wierze, żę wasze rady są dobre i biore je pod uwage :)

 

Jednak wybierając między siedzeniu na ramie / zbyt wysoki rower wybieram  o 2cm krótszą ramę.

Najwyżej rower zwrócę ( bo mam taką możliwość) i wtedy już będe wiedział, że to nie geometria dla mnie i zamówie Radona 22"

Po prostu ten Canyon niesamowicie mi się podoba i chce mu dać szanse.

 

Jezdziłem i na Cube 21 i na Krossie M i  serio nie było tragedii, wole wyprostowaną pozycje niż zgiętą(bardziej sportową) nie będe sie ścigał, zwykła przyjemna jazda.

Jestem szczupły więc na tej ramie nie bede wyglądał jak wielkolud :)

 

Znając życie rower i tak zwrócę ale przynajmniej nie będe żałował , że nie spróbowałem z tą marką :P

Canyon chyba będzie odrobinke niższy od tego Cube21 z tego co wnioskuje patrząc na geo.

Edytowane przez Kamil3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...