Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że jeszcze rosnę to kupie pewnie L. Jestem na pograniczu a jak ma mi dłużej służyć to chyba kupię trochę na wyrost.

 

Przy wzroście 185 cm rama  L nie jest na wyrost. Nie jesteś na żadnym pograniczu.

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 186 i nogę 90 bez buta. Na CF L czuje się ok (chociaż rower jest krótki). Gdybym miał 4cm krótszą nogę a dodatkowo miałbym AL, który jest delikatnie wyższy to mógłby być problem. Na XL nigdy bym się nie zdecydował po przymiarce. Na płaskiej drodze byłby ok, ale w jakikolwiek teren odpada. Ponadto też nie jest zbyt długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasze GC AL 6.9 też trzeszczą ? :) Z przedniej części roweru ( główka ramy, amortyzator a może koło) na nierównościach słychać trzaski. Nie mam pojęcia skąd dokładnie to dochodzi i być może tylko wydaje mi się że to przód. Podjechałem do serwisu w swoim mieście i pracownik powiedział że miał juz dwa Canyony które trzeszczały i okazało się że trzeszczała rama na spawach. Dopiero odesłanie i wymiana ramy pomogła. No ale może u mnie to nie rama. Macie może pomysł co to może być? Nie za bardzo mi się chce odsyłać i wolałbym to załatwić na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpowiednio 180 i 86 rozmiar ramy M i wszycy stwiedzili że wyjątkowo krótka ta rama bo pozycję mam wyprostowaną niemal jak na rowerze miejskim :). Agresywna to ona raczej nie jest.

Mam podobne wymiary i M-ka by mi pasowała właśnie ze względu na wyprostowaną pozycję.Ostatnio w cenie ok.6700 widziałem Meridę Big Seven 1000 ze znakomitą karbonową ramą ale geometria zdecydowanie bardziej sportowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem w tym wątku to udało wam się uszczelnić set Mavic Crossride + X-KIng RaceSport 2.2

 

jakich zestawów użyliście i jakich ewentualnych problemów przy uszczelnianiu należy się spodziewać?

 

btw.... obecnie jeżdzę na kołach ZTR z oponami Geax TNT, więc ten zestaw nawet mleka nie potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w zeszłym tygodniu skończyła się promocja na wybrane modele, jeszcze 16.04.2016 np. Grand Canyon CF 6.9 kosztował 9299 - 1395 = 7904 PLN (teraz jest trochę bez sensu, bo kosztuje tyle samo, co wyższy model).

 

Nie zamierzałem na razie nic kupować, ale to dobra okazja, żeby zapytać, jaki jest rozkład jazdy, bo pewnie co roku jest podobnie i są osoby, które się tym interesowały:
1. Kiedy rozpoczyna się zbieranie zamówień na nowy sezon?

2. Kiedy są organizowane promocje? Mam tutaj na myśli rabaty na popularne modele, konkretnie CF 6.9, jak wyżej, nie wyprzedaże ogryzków. Czy występują tylko na początku roku, czy jesienią również?

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ostatnia promocja byla "znikąd" ale upust byl tysiac zlotych, albo i wiecej.

teraz ten cf 6.9 kosztuje tyle samo co cf 7.9 bo 6.9 na shimano, a 7.9 na "gorszym?" sram. no i sid vs performance.

co lepsze co gorsze ?

raczej cf 7.9 lepszy bo nie dali tutaj upustu kiedy byla ta ostatnia promocja, a na cf6.9 i 5.9 dali i to okolice plus/minus 1000zl. wiec to strasznie duzo zwlaszcza na canyona, ktory i tak sprzedaje najtaniej jak moze, i dlatego kosi konkurencje.

 

 

teraz najblizsza promocja to pazdziernik - wyprzedaz

plus jako dodatkowy bonus dojdzie blackfriday/cybermonday. w te dni rowery beda tansze nawet o mniej wiecej 2000zl, topowe modele pewnie mniej , w granicach 1500zl.

ale jest wielki haczyk, blackfriday to 25 listopada i rowery w ten dzien , w tej cenie zwlaszcza L'ki pojda od razu. a niedobitki pojda w cybermonday.

ale moze byc tak, ze topki zostana juz wyprzedane w pazdziernikowej zwyklej wyprzedazy, kiedy bedzie tyko te 1000zl taniej.

 

wiec czy jest sens czekac do pazdziernika na np cf 8.9 i kupic go wtedy za 11k miast teraz za 12k ?

kiedy teraz tj w czerwcu mozesz juz kupic i jezdzic.

 

 

oczywisce zakladam ze naklad tych rowerow sie nie wyczerpie do pazdziernika,

ale teraz z canyonem to wsystko mozliwe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...