Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

@Bart666

 

Upewnij się, że dobrze mierzysz długość nogi. Książka czy co tam innego używasz do pomiaru musi porządnie dociskać do krocza, tak samo jak na siodełku jesteś dociśnięty wagą swojego ciała.

 

Ja mam 180cm, noga 84-85 (na bosaka) i mam M ubiegłorocznego 9.9 AL SLX. Jeśli faktycznie masz 85 w butach, to na L bedziesz uderzał jajkami w ramę.

A co do długości AL SLX: ja zrobiłem Bikefitting i w tym rowerze dla zachowania prawidłowej pozycji wyszło, że muszę mieć mostek 10cm. Po zmianie mostka jest super. Zmieniłem jeszcze siodło bo to Italia kompletnie mi nie pasowało.

 

Dodam dla ciekawostki, że w szosie Canyona Endurace rozmiar M po Bikefittingu nie musiałem wymieniać żadnych części, skończyło się tylko na regulacji wysokości i przesunięcia siodła oraz ustawienia kąta klamkomanetek.

Tak więc generalnie rozmiar M Canyon dla moich wymiarów jest ok.

 

NIestety mierzę dobrze - wczoraj wieczorem pojawił się Canyon w rozmiarze M a dzisiaj rano już go nie ma.

Trzeba być czujnym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto czekac na

Grand Canyon AL SL 6.9 stealth ano red

 

?

 

teraz cena 4349zl (plus koszy wysylki, w sumie 4.561,15 zł)

czy moze jest cos podobnego do kupienia teraz z Widelec RockShox Reba RL ?

 

w planach byl zakup tego gianta

Giant XTC Advanced 29er 2 LTD 2015 za 4.8k

ale moze lepiej poczekac na tego canyona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą wartością dodaną względem 6,9 to rama w GC SLX.

Moim zdaniem rama SLX to najbardziej zaawansowana aluminiowa konstrukcja dostępna na rynku.

 

Fox CDT vs Reba ...

Ja osobiscie nie chciałem lisa ze względu na potencjalnie kosztowniejszy serwis i wybrałem GC CF SL z SID`em ale to inny zakres cenowy ...

Manetkę CDT traktuję jako bajer :) jednak co kto lubi.

 

Do samych hampli SLX i Shadow + 700 ziko bym nie dopłacił ale do ramy już owszem.

GC SLX z tą geometrią nie są aż tak bardzo ściganckie jak niektórym się wydaję ... co nie oznacza że nie da się na nim wygrać zawodów :).

Nowy SL i stary SLX w tym samym rozmiarze są tej samej długości :)

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy temat o canyonie 6.9 a oczywiście nie sprawdziłem że taki już istnieje :/

 

Więc nowy slx jaki będzie to każdy wie ale zbyt duża jest różnica w cenie między nim a 6.9 żebym mógł sobie na niego pozwolić.

 

Czy wersja 6.9 będzie wystarczająca do maratonów pod kątem geometrii? Nie jestem sportowcem, jeżdżę amatorsko i czasem wezmę udział w jakimś wyścigu a obecnie mam rockridera 500 z marketu więc przeskok sprzętowy i tak będzie dla mnie ogromny.

 

wczoraj dzwoniłem do canyona i pełna oferta będzie w połowie października więc może pojawi się jeszcze jakiś warty uwagi model ale na razie na pierwszym miejscu jest 6.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie tegoroczny SLX  tylko nowy 2016? 

Aktualnie jest w świetnej cenie, tylko 650 ziko różnicy ... czyli sporo mniej niż różnica wynikająca z kompletacji roweru.

 

Wiem ze 650 ziko to dla części z nas 1/2 miesiąca zapierdzielania w robocie ... tylko akurat w tym przypadku te 650 zł może być bardzo dobrze wydanymi pieniędzmi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy SLX ma inną geometrię. Model 2016 ogólnie jest cały wydłużony - ma dłuższą górną rurę (o 1 cm dla rozm. L), spłaszczony kąt główki z 70,0 do 68,5, spłaszczony kąt podsiodłówki z 74,0 do 73,5, zwiększona baza kół (o 2 cm dla rozm. L). Tylny trójkąt bez zmian.

 

Ja też, przy tej różnicy w cenie, brałbym SLX. Sztywna oś z tyłu i powszechnie chwalona geometria - to najważniejsze, czy graty odrobinę lepsze - to już ma mniejsze znaczenie.

 

Pytanie tylko - brać teraz przecenione 2015 czy czekać na 2016? Bo mniejszy kąt przodu to stabilniejszy zjazd, a mniejszy kąt podsiodłówki - trochę bardziej neutralna relacja kadencji do siły. Ciekawym - jak to razem zagra w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie tegoroczny SLX  tylko nowy 2016? 

Aktualnie jest w świetnej cenie, tylko 650 ziko różnicy ... czyli sporo mniej niż różnica wynikająca z kompletacji roweru.

 

Wiem ze 650 ziko to dla części z nas 1/2 miesiąca zapierdzielania w robocie ... tylko akurat w tym przypadku te 650 zł może być bardzo dobrze wydanymi pieniędzmi.

 

Pozdrawiam

 

dlatego że nie mam teraz kasy na rower. ale to jest normalne, zawsze pojawia się jakaś okazja akurat nie w tym momencie co trzeba. patrzę na modele canyona które będą dostępne w okresie grudzień/styczeń, czyli starego slxa w niższej cenie już nie będzie (no chyba że M z czarno czerwonego cudem się zachowa ale wątpię, biało czarnego już nie ma), a nowy slx wiadomo, cena.. :(

 

co do amorka, prawda to że fox wychodzi znacznie drożej jeżeli chodzi o serwis i konserwację od reby? wiem że co użytkownik to opinia a zdania w porównaniu fox/reba są dość mocno podzielone. Jest to kolejna rzecz oprócz ceny przemawiająca za 6.9 choć nigdy nie miałem styczności z takim sprzętem i wiem tyle co wyczytam na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...