Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Gość petrop

Ja mam 193 cm i 93 cm nogę i nie wyobrażam sobie jeździć na L po prostu była by za mała. Siodełko mam wysunięte na 50-60 % a jak stoje przy ramie przy kierownicy to jeszce mam jakiś zapas (bez butów na styk z butami jest 1-2 cm. Co do modelu to mam al.6.9 i jestem bardzo zadowolony przy twojej wadze to o maratonach bym zapomniał chyba że chcesz przejść metamorfozę :) Slx fajny ale czy warto dopłacić nie wiem to już ty wiesz najlepiej bo osprzęt jest podobny.


Jeszce w XL to AL6.9 dostępny jest tylko ten niebieski, a w SLX czarny. Może tutaj ci kolor pomoże wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoglądając na fotki które pokazał @babadzi xl nie wygląda na wielki rower. Ja ciągle zastanawiam się czy al czy slx. A jak wyglądają później serwisy roweru? Wszystko mi później wykonają w szn czy trzeba wysyłać do DE? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja jeżdżę na żyrafie . Co do L to tylko moje subiektywne zdanie. Każdy wybiera pod siebie. 

Miałem ten sam dylemat AL czy SLX końcem września cena SLX-a spadła poniżej 5000 więc bez zastanawiania się wziąłem SLX 7.9 i póki co jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że dają 5 czy 10 % rabatu. Ja obserwowałem regularnie stronę i cena spadała o 50 potem 100 z hakiem i tak dalej aż z wyjściowej 5600 z groszami na 4975 chyba i wtedy kupiłem. Tylko że wtedy były już do wyboru S i XL. Jeżeli interesuje Cię XL to możesz czekać i ryzykować tylko nigdy nie wiesz kiedy sprzeda się model/rozmiar nikt Ci nie poda że zostało jeszcze 100 szt, wieczorem może być dostępny a rano już nie. Jeśli chcesz L to na pewno pójdą wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - drobne zmiany ceny to efekt zmian kursu Euro (jakiś miesiąc temu, rowery były ok. 200 tańsze gdy euro było po 4zł)

 

już w maju Canyon zrobił obniżkę (skończyła się koło połowy czerwca) kilku rowerów (w tym CF 5.9 i AL SLX 8.9) - większość staniała o ciut ponad 400zł (czyli pewno 100 Eur), a ktoryś o ok. 850 zł (200Eur)

 

Outlet - widzę obniżki o ok. 50, 100, 150 i 200 Eur

część rowerów w Outlet'ie jest z poprzedniego roku, a część jest lekko używana, więc trzeba uważnie czytać ;)

 

Na podstawie powyższego można wysnuć wniosek, że jak pojawią się modele 2016, to te z 2015 będą obniżone o 100-200Eur, raczej nie więcej - ale to czasami wystarcza, aby kupić wyższy model :D

A w "najgorszym przypadku", jeśli na wyprzedaży 2015 nie będzie mojego rozmiaru (M), to kupię model 2016 za kwotę zbliżoną do obecnych cen za modele 2015 (tak podejrzewam), a jako 'bonus' może będzie nowy XT (M8000) i nowe Fox'y (z tłumikiem Fit4) - nie celuję w tytułowy AL 6.9 ;)

 

Edytowane przez ml759
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że w Factory Outlet są rowery, które na przykład wróciły do nich z powodu błędnie dobranego rozmiaru i nie są już "bez skazy".

Rowery mocno przecenione "z wyraźnymi śladami użytkowania" to najprawdopodobniej rowery które wróciły do nich z testów np w redakcjach czasopism.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Kwietniu byl ndobry kurs euro i rowery byly duzo tansze..Al SLX 7.9 kosztowal 5389 zl ,dostalem fakture proforme a kilka dni pozniej juz wzrosla cena o ponad 40 zl i tak zaczela rosnac ,czasem lekko spadajac az urosla do 5599 jak teraz..Canyon robil tez znizki ale niektorych modeli i dosc obnizony byl AL SLX 8.9 i CF 5.9 i byla to najlepsza okazja na kupno bo cena byla naprawde bardzo atrakcyjna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanko do posidaczy Canyonow w kolorze matowym..Jak i czym myjecie ramy?? Ja zawsze mylem wszystkie rowery szamponem do karoserii albo plynem do mycia naczyn i schodzilo wszystko a rowery lsnily, jednak nie mialy one matowego lakieru i jak na razie myje woda bo gdzies slyszalem ze po szamponie i podobnych detergentach zostaja plamy..Jakie macie sposoby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...