Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób, które posiadają Canyona. Nie ukrywam, że przez chwilę zastanawiałem się nad ich ofertą, tylko jak patrzyłem na geometrię to byłem załamany. Rozmiar S za duży przekrok, a XS na kołach 27,5 za krótki. Realny przekrok w tych rowerach jest rzeczywiście taki duży?

 

Zastanawia mnie co jest złego w dużym "przekroku"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój GC 6,9 dzisiaj dotarł :)  15 dni od zamówienia super. Wygląda faktycznie lepiej na żywo niż na zdjęciach (kolor deep black ano-white).Rozmiar M mam 178 przekrok 84 do tej pory jeździłem na Autorze Refleksie rozmiar 19 i miałem trochę obawy co do rozmiaru M , okazało się że Canyon jest nawet ciut większy (takie mam wrażenie ) siedzi się wygodniej lepsza pozycja ,jest zwinniejszy szybciej się rozpędza choć nie było możliwości sprawdzić na dłuższej trasie (fatalna pogoda). Jestem Bardzo zadowolony :) . Jeszcze chciałem pochwalić infolinię Canyon Polska rewelacyjny kontakt pomoc i odpowiedzi na każde pytania.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników rowerów Canyon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój GC 6,9 dzisiaj dotarł :) 15 dni od zamówienia super. Wygląda faktycznie lepiej na żywo niż na zdjęciach (kolor deep black ano-white).Rozmiar M mam 178 przekrok 84 do tej pory jeździłem na Autorze Refleksie rozmiar 19 i miałem trochę obawy co do rozmiaru M , okazało się że Canyon jest nawet ciut większy (takie mam wrażenie ) siedzi się wygodniej lepsza pozycja ,jest zwinniejszy szybciej się rozpędza choć nie było możliwości sprawdzić na dłuższej trasie (fatalna pogoda). Jestem Bardzo zadowolony :) . Jeszcze chciałem pochwalić infolinię Canyon Polska rewelacyjny kontakt pomoc i odpowiedzi na każde pytania.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników rowerów Canyon :) .

Witaj w klubie :) Edytowane przez Domin76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  ...

 

Jest ktoś w okolicy Bytomia, Tarnowskich Gór ... z węglowym Canyonem najlepiej w rozmiarze M ?

 

Canyonowy kalkulator sugeruje mi właśnie "M"`ke ...

Wątpliwości w sumie nie mam bo mój rozmiar to 180cm / 83cm ...

Ale bezpiecznie chciałbym się przymierzyć zanim klepne zamówienie na rower za taką furę pieniędzy :)

Chyba ze ktoś z ty obecnych ma podobny rozmiar do mojej osoby i ujeżdża węglowego canyona w tym rozmiarze ... i będzie chętny wypowiedzieć się na temat wrażeń ?

 

Meczy mnie troszkę przekrok ... podają 80,2 cm... w SPD daje to w sumie może 5 cm luzu nad górną rurka ... Jakie są wasze odczucia w tym temacie ?

 

Pozdro

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość podobne rozmiary jak ty, tzn. 178 wzrostu i 83 cm noga. Przez pewien czas zastanawiałem się na Canyonem CF, ale w końcu padło na inny rower. Niestety nie miałem okazji jeździć na M-ce, bo też nikogo z tym rozmiarem nie mogłem znaleźć, ale kumpel (183 wzrostu i noga 87 cm), z którym robię parę tysięcy km rocznie jeździ na karbonowym Canyonie w rozmiarze L. Miałem okazję parę razy się przejechać, i powiem szczerze, że rower nie sprawiał wrażenia zdecydowanie za dużego, choć pewnie M-ka byłaby lepsza. Nad rurą wielkiego zapasu nie miałem, ale nie było też tragedii. Jeżeli więc twoim jedynym zmartwieniem jest przekrok, to moim zdaniem w M-ce nie masz się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  ...

 

Jest ktoś w okolicy Bytomia, Tarnowskich Gór ... z węglowym Canyonem najlepiej w rozmiarze M ?

 

Canyonowy kalkulator sugeruje mi właśnie "M"`ke ...

Wątpliwości w sumie nie mam bo mój rozmiar to 180cm / 83cm ...

Ale bezpiecznie chciałbym się przymierzyć zanim klepne zamówienie na rower za taką furę pieniędzy :)

Chyba ze ktoś z ty obecnych ma podobny rozmiar do mojej osoby i ujeżdża węglowego canyona w tym rozmiarze ... i będzie chętny wypowiedzieć się na temat wrażeń ?

 

Meczy mnie troszkę przekrok ... podają 80,2 cm... w SPD daje to w sumie może 5 cm luzu nad górną rurka ... Jakie są wasze odczucia w tym temacie ?

 

Pozdro

 

 

Pozdro

M będzie super dla Ciebie mam podobne wymiary i jest ok, pierwsze 100 km padło i jest super  na 100% będziesz zadowolony :))

Pozdrawiam

Edytowane przez Irek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Canyon AL 29,

montaż fotelika do rury podsiodłowej np.

http://www.decathlon.pl/media/819/8197442/zoom_46fdfbdbd9634d6a8f10f0f40ed79524.jpg

 

Wg faq ze strony canyon https://www.canyon.com/pl/service/faq.html?c=2

 

"Niestety, zamontowanie fotelika dla dziecka nie jest możliwe z kilku powodów. Większość z nich posiada rurę podsiodłową o zmiennej średnicy, uniemożliwia to stabilne zamontowanie fotelika. Krotki tylny trójkąt nie zostawia miejsca na mocowanie a linka przedniej przerzutki może z nim kolidować. Montaż fotelika na rowerze Canyon może być niebezpieczne.
Nie polecamy również montażu bagażników, chyba, że rama posiada przeznaczone go tego celu otwory."

 

Canyon - j/w - co o tym myślicie?

 

Trek, Scott, Kross, Giant, Merida, Cube ... - nie ma problemu z montażem, nie ma zastrzeżeń wg producenta

 

Edytowane przez tomtom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że na okrągłej rurze podsiodłowej jak w GC AL powinno to działać ... trzeba tylko ogarnąć linkę przedniej przerzutki. 

Woziłem dzieciaka w foteliku Hamax na Cube Reaction ... a rama też do wagi ciężkiej nie należała - 1520 g w rozmairze 20` ...

 

Na GC AL SLX bym już miał wątpliwości ze względu na Maximus`a, na karbon nawet bym nie pomyślał aby próbować ... nie te kierunki obciążenia.

 

Pozdro

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwne podejście firmy, pewnie chcą się zabezpieczyć przed ew. zgłoszeniami reklamacyjnymi.

Czyżby rama canyona była aż tak biedna, że nie wytrzyma oddziaływania pewnych sił przy montażu i korzystaniu z fotelika?

Edytowane przez tomtom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wszystkich modelach z rurą podsiodłową Maximus montaż fotelika nie jest możliwy - rura nie jest prosta i mocowanie nie będzie stabilne. Jeśli ktoś chce próbować oczywiście na własną i własnego dziecka odpowiedzialność może to zrobić.

 

Modele Grand Canyon AL 6.9, 5.9 i Yellowstone mają proste rury podsidłowe i tam można próbować montować, pewnie się da ale my tego nie zalecamy. Na własną odpowiedzialność - spoko, można działać.

 

Nie projektujemy ram zakładając, że każdy przykręci do nich fotelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś kiedyś po górach? Fajnie jak jest trochę luzu między kroczem, a górną rurą. W Canyonie tego luzu nie miałbym wcale.

 

To ile Ty masz wzrostu,że xs będzie za duży? :) Żeby walnąć się w nabiał trzeba chyba jechać na ukrainie albo mieć  dużo za duży rower.Uważam,że chyba trochę spanikowałeś.

Ja osobiście nigdy nie zwracałem uwagi na "przekrok".Dla mnie najważniejszym parametrem jest długość górnej rury i długość mostka.Aczkolwiek przyznaję,że drastycznie opadająca rura daje jakiś komfort psychiczny.

Edytowane przez severian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwne podejście firmy, pewnie chcą się zabezpieczyć przed ew. zgłoszeniami reklamacyjnymi.

Czyżby rama canyona była aż tak biedna, że nie wytrzyma oddziaływania pewnych sił przy montażu i korzystaniu z fotelika?

Nie, rama jest zaprojektowana wg pewnej koncepcji, na którą składa się konstrukcja rury podsiodłowej. Producent umieścił na ten temat informacje. Fotelik nie jest standardowym osprzętem roweru mtb.

Do wielu ram mtb nie da się też montować błotników, bagażnika czy do ram karbonowych nóżki.

 

Nie pracuję dla firmy Canyon, uważam zwyczajnie że trzeba zachować jakiś rozsądek w kwestii oczekiwań wobec sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo - karbon i maximus - rozumiem, standardowe alu - nie widze problemu dlatego ten zapis mnie dziwi

 

Xms - tatusiowoz;) zabawne kolego, jak dorobisz sie dziecka to zrozumiesz o co mi chodzi.. czasem sa ekstremalne sytuacje gdy trzeba gdzies podpiac malca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość petrop

Ja jestem na 90 % przekonany do kupna Grand Canyon AL 5.9 w rozmiarze XL (193 cm noga 93 cm 73 kg). Zastanawiam się czy warto dopłacać te 850 zł do modelu GC AL 6.9. Ciężko jest mi uzbierać tą dodatkową kasą ale jakoś by się udało. Co do moich umiejętność to jestem początkujący mam zamiar jeździć nim las, góry i po zmianie opon szosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...