Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! Same gratulacje dzisiaj :P

 

Tam właśnie jeżdżę ale asfaltu jest może max połowa drogi. No chyba że ktoś robi kółka tylko na Pogorii 3, ale to szosowcy tylko. Powiem Ci że właśnie bardzo bym chciał nauczyć się tak jak inni jazdy właśnie po asfalcie, bo fajnie się chwilę nacieszyć jak powyprzedzasz sobie wesoło ludzi w lesie jadąc na kółku 26 a potem te same osoby biorą cię jak szmatę na asfalcie na kole 29" a ty masz wrażenie że wyplujesz za nimi płuca a i tak ich nie dogonisz. Musze spędzić zimę na nauce manewrowania 29" na ciasnych zakrętach (choć chyba dobrze trafiłem bo nowy rydwan nie okazał się wcale tak niezwrotny jak to się mówi o 29") i mam nadzieję że to ogarnę jakoś, ale jeżeli chodzi o prosty asfalt to moim zdaniem 26 w porównaniu do 29 zostaje w tyle niestety. 

 

pzdr!

Edytowane przez misiojedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Są osoby na tym forum, które zdecydowanie znają się lepiej na sprzęcie niż ja. Więc miałbym pytanie, od jakiegoś czasu planuje zakup roweru, aktualnie zastanawiam się pomiędzy: grand-canyon-al-slx-7-9 i ZR Race 29 8.0 ale dziź znalazłem jeszcze oferte na CUBE Reaction GTC Pro 29. Wiem że Cube ostatnio na tym forum ma więcej przeciwników niż zwolenników, ale czy ktoś mógłby mi powiedziec jak ten model wypada w porównaniu z GC i ZR. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten amorytazor mi sie nie do końca podoba w tym rowerze. Ale znalazłem dobra ofertę na ten rower i dlatego go biorę pod uwagę jeszcze. To mam jeszcze jedno pytanie ten cube ma ramę karbonowa a wazy więcej niż canyon i radon czym to jest spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi to właśnie w Cube wychodzi jakie to są dupiane rowery za tyle kasy. Dotyczy również wersji z alu. Różnice między alu a karbonem przy tych samych gratach są tak małe, że jak tylko ktoś podmieni amor, koła to już wychodzi się na "0". Jak rozmawiamy o tym Cube z 2016 na Reconie za katalogowe 8K to chyba jesteś nie poważny by w ogóle rozpatrywać zakup. Nawet sterówka jest prosta a nie taper. Linku do roweru nie podałeś wiec być może się mylę a wtedy zwracam honor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądz frajer tylko kup coś z alu. Aby Ci uświadomić jak padaczkowaty jest to produkt to luknij na Gianta XTC 29er 2. Tylko na stronę Niemiecką lub Czeską bo u nas jest inna specyfikacja. Tam jest karbon, ten sam napęd XT, hamulce i też jest Recon. Koła dość ciężkawe a waży ten XTC 11kg. Jak koniecznie chcesz coś z karbonu to dozbieraj i kup coś co jest poskładane z głową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon na dzien dzisiejszy to 1219 + przesyłka ale cena na bike discount sie zmienia w zależności od kursu. Nie koniecznie chce karbon nawet o nim nie myślałem tak jak nie myślałem o cubie wcześniej, po prostu trafiła sie ta promocja. Dlatego chciałem zapytać tutaj o opinie.

Edytowane przez danielb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W opisie roweru jest napisane ze główka jest gwintowana

 

Rozchodzi się o to, że główka ramy jest taper ale ten Recon już nie jest z poszerzaną sterówką. Ma zwykłą prostą rurę sterową. 

 

Na dobrą sprawę to cena tego Cuba jest zbliżona do Radona a ten drugi jest dużo lepszy. Gdzie Recon a gdzie Sid i hydraulika też lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może komuś się przyda:

Od grudnia 2015 szukam nowego roweru. Po długich bojach wybór padł ostatecznie na Canyon Grand Canyon CF SL 7.9 rozmiar L (183cm wzrostu,87cm noga).

Postanowiłem kupić rower na firmę. Oto co się dowiedziałem z pierwszej ręki: obecnie można zapłacić tylko w PLN jeśli zamawiam z dostawą do Polski. Jeśli chcę zapłacić w EUR dostawa musi być w Niemczech. Przy dostawie w Niemczech trzeba jednak zapłacić podatek. Z dostawą do Polski płatność w PLN, faktura na firmę jest w netto (czyli -19% VAT) i dostawa tylko na adres firmowy.

Chciałem płacić w EUR ze względu na fakt że rower kosztuje 1999 EUR a w PLN 9299. Przy ówczesnym kursie na poziome 4,25 było to 800zł różnicy na nie korzyść PLN.

Zamówiłem rower na stronie canyon.com 29 grudnia z płatnością w EUR. Otrzymałem automatyczne potwierdzenie. Kolejny mail z potwierdzeniem zamówienia i szczegółami doszedł 5 stycznia. Faktura opiewała na pełną kwotę w EUR brutto (razem z VAT). Termin wysyłki 04/04/ - 04/08/2016. W potwierdzeniu wpisano błędny kolor ramy ( topeak-ergon racing team a zamawiałem stealth). Poprosiłem mailowo o zmianę. Odzwoniono do mnie i umówiliśmy się, że zamówienie zostanie wpisane na nowo w PLN przez pracownika oddziału w Polsce. Nowe potwierdzenie dostałem po 20 minutach. Faktura jest w PLN netto, termin wysyłki :  05/02/ - 05/06/2016. Na potwierdzeniu nie ma nigdzie konta do płatności w PLN więc poprosiłem o podanie (5 stycznia). Odpowiedź otrzymałem 13 stycznia z informacją, że rower będzie gotowy do wysyłki na przełomie kwietnia i maja, ale jeśli będzie dostępny wcześniej zostanę o tym poinformowany i będę mógł przelać pieniądze.  Ponieważ nie mogłem się doczekać na tą odpowiedź wysłałem maila jeszcze raz 8 stycznia i 12 stycznia również na ogólny mail w jęz. angielskim. Odpowiedź  otrzymałem 14 stycznia w jęz. polskim z oddziału w Szczecinie, z dokładnym wyjaśnieniem szyfru 05/02/ - 05/06/2016 : "data ta oznacza, że rower będzie gotowy do wysyłki w tygodniu między 2 a 6 maja". Oraz: "jako, że proformę można opłacic już teraz dodatkowych powiadomień nie będziemy wysyłać".

 

Podsumowanie :

1.Canyon okrada nas na stałym kursie EUR uniemożliwiając płatności w EUR przy dostawie do PL.

2.Canyon podaje terminy dostępności na stronie www : stealth, rozm.L :18-23 kwietnia; topic-ergon,rozm.L : 16-21 maj. Wybrałem więc stealth. W potwierdzeniach otrzymałem mało czytelne : dla team-ergon: 04/04/ - 04/08/2016 co należy czytać jako między 4 a 8 kwietnia (wówczas czytałem jako między 4 kwietnia a 4 sierpnia). A dla stealth : 05/02/ - 05/06/2016. Czyli kompletnie na odwrót niż sugeruje www i wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle.

3. Rower zamówiony po raz drugi 5 stycznia - dostawa 2-5 maja. Sami oceńcie czy mając w kieszeni pieniądze na rower dali byście radę tyle wytrzymać.

 

Ja chyba nie dam rady ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musiało im się ostro posypać w łańcuszku dostaw i chyba wciąż i nadal odbija im się czkawka przeprowadzka ...

 

Obserwowałem Canyon`a dwa ostatnie sezony ... i nie przypominam sobie żeby 2 lata temu mieli takie jazdy ... w zeszłym roku tez nie było problemów.

Sam zresztą kupowałem rower w marcu obserwując zmiany cen i dostępności od połowy stycznia . 

 

Słowem rozpada im się magia "sprzedaży bezpośredniej", ich największego atutu. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja np. nie wytrzymałem i odstąpiłem od umowy. Nawet na zwrot kasy trzeba było czekać więcej, niż umowa przewiduje.

Canyon wykłada się na modelu sprzedaży, a ceny ma konkurencyjne tylko o ile nie weźmiemy pod uwagę cen, jakie można uzyskać w polskich sklepach po rabacie. Jakkolwiek wiele rowerów wygląda u nich bardzo dobrze, są złożone z głową, jeśli chodzi o osprzęt, to jednak aby nakłonić potencjalnego klienta na wysyłkę kasy "w ciemno" a potem na oczekiwanie kilkumiesięczne - potrzeba czegoś więcej.

 

Może rzetelności?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Siewca_Spustoszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co ten Canyon ma takiego cudownego, żeby czekać na niego do maja. Jest tyle innych marek...

I to jeszcze w sytuacji, gdzie przy Twoich parametrach rozmiar L nie będzie do końca odpowiedni.

 

za maly czy za duzy ?

 

a co do ceny roweru w polsce, zaraz te rowery beda jeszcze drozsze.

bo firma z zerowa reputacja obnizyla rating polsce. a np ta sama firma dala najwyzszy rating bankowi na kilka dni przed jego bankructwem (lehman brothers).

 

a te inne marki to jedynie radon. bo reszta jest duzo drozsza.

a taki "najgorszy" specialized karbonowy stumpjumper z 2016, za jedyne 10k,

ale tylko jezeli ma sie gadane i potrafi sie targowac.

 

wiec nie wiem czy jest az taki duzy wybor w tanich dobrych karbonach.

canyon musialby podrozec o te 3k pln zeby przestal byc konkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...