Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

O to właśnie chodzi. Widać na zdjęciach galerii Canyon-a, że pomykają  tam z takimi kominami.

Mam 6.9.  L.  "Komine"k jest wysoki, kilka podkładek, daje moźliwość wybrania najodpowiedniejszej dla siebie pozycji.

O to właśnie chodzi. Widać na zdjęciach galerii Canyon-a, że pomykają  tam z takimi kominami.

 

post-180572-0-62364000-1427400165_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci zostawiają te 30 - 35 mm w podkładkach bo to podobno bezpieczny max ... wyczytałem to jak mnie pamięć nie myli u Zinn`a.

Bazzz ... dzwoń na infolinię my tu nie jesteśmy wróżkami.

Jedna kilkuminutowa rozmowa rozwiąże wszystkie twoje wątpliwości.

 

Pozdro

Nie pindol rzeźniol tylko chwal się czy dotarł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ... jest ... 

Nadgodziny zakończone ... od przyszłego tygodnia ogień :D.

 

Jak na razie jestem pod ogromnym wrażeniem ... od takiej małej rzeczy jak nadruki na opakowaniu i sposób samego pakowania ( mają to chłopaki obcykane) ... na samym rowerze kończąc ...

Nie żałuję żadnej złotówki wydanej na ten sprzęt ... 

 

Z przejazdu "po placu" na świeżo zmontowanym sprzęcie już wiem że powrót do Grip Shiftów to dobre posunięcie.

Na prawdziwe wrażenia z jazdy jeszcze muszę poczekać ... póki nowy nie będę go brudził a weekend niestety deszczowy.

No i mam kilka zaległości do nadrobienia w domu. :/

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - pomocy!

 

Planuję zakup swojego pierwszego roweru MTB - padło na Grand Canyon AL 29 5.9.

Jestem kobietą, ważę 62kg, wzrost 173,5cm.

Rower ma mi służyć głównie do jazdy po lasach, polach - planuję 3 razy w tygodniu (zamiast kręcenia monotonnego cardio na bieżni czy rowerze stacjonarnym) jeździć do pracy (w jedną stronę około 25km).

 

I tu pojawia się problem... jaki rozmiar?

Długość wewnętrzna nogi - 80,5cm.

 

Myślicie, że rozm. S będzie odpowiedni?

 

Z góry dziękuję za pomoc chłopcy!

 

 

Edytowane przez rozmarynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem CrossRide w wersji 26 ze zwykłymi oponami Geax`a i Rubeny nie było problemu  Rubena Tubeless Supra tez wskakiwała jak miodek ale to były 26`stki.

 

Czytałem ostatnio test na Team29er CrossRide i z tego co pamiętam montowali tam na mleku jakieś opony i nie było problemów.

 

W CrossRaid`ach jest inny problem ... permanentny niewielki luz na łożyskach niemożliwy do skasowania na tylnym kole ... nie przeszkadza w jeździe ale jest.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - pomocy!

 

Planuję zakup swojego pierwszego roweru MTB - padło na Grand Canyon AL 29 5.9.

Jestem kobietą, ważę 62kg, wzrost 173,5cm.

Rower ma mi służyć głównie do jazdy po lasach, polach - planuję 3 razy w tygodniu (zamiast kręcenia monotonnego cardio na bieżni czy rowerze stacjonarnym) jeździć do pracy (w jedną stronę około 25km).

 

I tu pojawia się problem... jaki rozmiar?

Długość wewnętrzna nogi - 80,5cm.

 

Myślicie, że rozm. S będzie odpowiedni?

 

Z góry dziękuję za pomoc chłopcy!

 

S będzie OK, facet musiałby wziąć XS :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Continentale x-king RSporty

 

Z ciekawości przed wczoraj zdemontowałem ogumienie w moim Canyon`ie  ...

Te RS`y są jak papier ... one ważą niewiele ponad 500 g przy szerokości 2,2 (!)... przy tej wadze opony 2,0 pod koło 26 lubiły robić problem z uszczelnieniem.

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam GC 6.9 na fabrycznych Mavic'ach i Conti przerobione na system tubless w wersji Stan'a, także da się to zrobić.

Jednak nie jest to takie proste, ze względu na papierowe ścianki X-Kingów. Same koła i opony są szczelne, ale boki opony wymagają dużo pracy aby trzymały - czyli potrząsamy kołem co ok. 20 min przez jakieś 3 godziny, w międzyczasie kładąc koło raz na jednym raz na drugim boku - oczywiście kontrolując ciśnienie. Zaraz po uszczelnieniu zaaplikowałem ok. 3 bar, normalnie jeżdżę nawet na 1,7 bar, choć preferowane to 1,9 (zależnie od warunków). System działa już ok. 2 miesięcy, z czego na jednym z kół musiałem już zrobić "dolewkę" mleka, gdyż za pierwszym razem została wlana standardowa ilość ok. 100ml, a potrzeba go więcej min. 120ml (dużo mleka idzie "w ścianki" przy pierwszym uszczelnieniu).

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 425 zł ...  nie zapomnij o kosztach dostawy ...

 

Jak znajdziesz rower, który będzie miał Rebe i podobny napęd w niższej cenie to GC 6,9 nie koniecznie będzie się opłacał ...

Jego bezpośrednia konkurencja cenowa jeździ na Reconie, XC32 Air, nie ma kół systemowych, niekoniecznie ma główkę tapered ...

 

Daj coś do bezpośredniego porównania co cię jeszcze interesuje ... bo tak postawione pytanie nie do końca mówi co masz na myśli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób już po zakupie: opłacaliście fakturę w złotówkach czy prosiliście o wystawienie w euro?

 

Mi powiedziano, że od października nie ma możliwości zakupu za ojro. W efekcie zapłaciłem w złotówkach:)

Edytowane przez blebnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię ... jak to Polak kombinator szukałem maksymalnego ograniczenia kosztów ...

 

Nie płaszczyłem się ale wyszło ze tylko złotówki ... różnica w cenie między euro a pln to różnica w stawce vat i ewentualny "błąd kursowy" ( ceny są raz na jakiś czas aktualizowane).

 

Jedyny "sposób na zaoszczędzenie" kasy to kupno roweru na firmę przez Wewnątrzwspólnotowe Nabycie Towaru ...

W wielkim skrócie firma musi mieć NIP UE i firma tego roweru nie odsprzeda dalej ... bo przy odsprzedaży musi doliczyć polski VAT.

Słowem masz firmę z NIP`em UE i wciągasz rower na jej posiadanie ... pozostaje kwestia ewentualnego wytłumaczenia takiego zakupu przed US w razie kontroli.

 

Jak jest na forum jakiś księgowy oblatany w przepisach to niech mnie poprawi jeżeli się mylę :).

 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię ... jak to Polak kombinator szukałem maksymalnego ograniczenia kosztów ...

 

Nie płaszczyłem się ale wyszło ze tylko złotówki ... różnica w cenie między euro a pln to różnica w stawce vat i ewentualny "błąd kursowy" ( ceny są raz na jakiś czas aktualizowane).

 

Jedyny "sposób na zaoszczędzenie" kasy to kupno roweru na firmę przez Wewnątrzwspólnotowe Nabycie Towaru ...

W wielkim skrócie firma musi mieć NIP UE i firma tego roweru nie odsprzeda dalej ... bo przy odsprzedaży musi doliczyć polski VAT.

Słowem masz firmę z NIP`em UE i wciągasz rower na jej posiadanie ... pozostaje kwestia ewentualnego wytłumaczenia takiego zakupu przed US w razie kontroli.

 

Jak jest na forum jakiś księgowy oblatany w przepisach to niech mnie poprawi jeżeli się mylę :).

 

 

Pozdrawiam

Jaki model kupiłeś i czyjegoś zadowolony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię ... jak to Polak kombinator szukałem maksymalnego ograniczenia kosztów ...

 

Nie płaszczyłem się ale wyszło ze tylko złotówki ... różnica w cenie między euro a pln to różnica w stawce vat i ewentualny "błąd kursowy" ( ceny są raz na jakiś czas aktualizowane).

 

Jedyny "sposób na zaoszczędzenie" kasy to kupno roweru na firmę przez Wewnątrzwspólnotowe Nabycie Towaru ...

W wielkim skrócie firma musi mieć NIP UE i firma tego roweru nie odsprzeda dalej ... bo przy odsprzedaży musi doliczyć polski VAT.

Słowem masz firmę z NIP`em UE i wciągasz rower na jej posiadanie ... pozostaje kwestia ewentualnego wytłumaczenia takiego zakupu przed US w razie kontroli.

 

Jak jest na forum jakiś księgowy oblatany w przepisach to niech mnie poprawi jeżeli się mylę :).

 

 

Pozdrawiam

Jaki model kupiłeś i czyjegoś zadowolony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...