Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje że raczej nie ma opcji aby kalkulator przy wzroście 186 pokazał rozmiar M, wiec czepianie się kalkulatora raczej nie ma tu sensu.

Wiele osób wcześniej podawało dokładnie swoje proporcje oraz dokonany wybór co do wielkości ramy więc czytając można było wyciągnąć własne wnioski czy zamierzony rozmiar będzie odpowiedni..

Przy moich krótkich nóżkach (80cm) oraz długim tłowiu (wzrost 180) kalkulator dał mi łagodnie do zrozumienia że prawdopodobnie źle wpisałem ale takie proporcje mam... :laugh:  obawiałem się że M - ka może byc za krótka , ale tak jak koledzy piszą lekkie przesuniecie siedzonka do tyłu i jest git. Pozatym pozostaje zabawa mostkiem jakby co...

Generalnie jako użytkownik tego bajka nie powinienem go polecać bo sie ich pewnie zbyt wiele "rozmnoży" po okolicach  :icon_cool: , ale musze przyznać że rower wygląda, jeździ jak na moje potrzeby super, pozatym bardzo pomocna postawa Pawła Steinke w trakcie realizacji zamówienia zdecydowały że cały proces zakupu i poziom zadowolenia moge ocenic na celujący .

Oczekiwanie? no cóż czekałem ok. miesiąca, ale przecież zamierzając zakup można przewidziec i zamówić wcześniej i tak płacisz bezpośrednio przed wysyłką  :yes:

Ponadto dobrze ze podane terminy dostawy się pokrywają a nawet realizowane są ciut wczesniej.

Jako anegdotę moge przytoczyć prosty przykład z ostatnich dni. Wczoraj otrzymałem meble zamówione w październiku z terminem realizacji 15 tygodni, który lekko się przeciągnął do 27 tygodni, firma tej zwłoki nie chciała zrekompensować rabatem, mi nie pozostało nic innego jak je odebrać i w przyszłości unikać tam zakupów. Ale to na marginesie. NIestety firm z takim podejsciem do klienta mimo konkurencji nie ubywa a jak widzę przybywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasował mi się cytat do którego odnosi się poniższa wypowiedź: (proszę moderatora o wyrozumiałość) 

 

Wymiary kolejno:

186   89   68  40   65 i wychodzi rozmiar L.

Bo mierzyłem wczoraj jeszcze raz i zmierzyłem przekrok w butach.

Wcześniej przekrok wpisałem 86 i wychodziło M.

 

Dobrze, że skorygowałem przekrok i miałem okazję przymierzyć ten świetny rower. Będę brał L.

Gdzieś za półtora tygodnia będę zamawiał czarnego z pomarańczowymi akcentami.

Pierwsze co to zdzieram nalepki z obręczy jak już pisałem.. Wrzucę też opony Continental Race King 2.0 tak więc będę miał na zbyciu dwa X Kingi 2.2 nówelasy.

No i jak już rower dotrze to ta cała ceremonia dokręcania koszyków na bidon, lampek, licznika.. Ach.. Co to będzie za radość..

Edytowane przez Maxim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przelejesz złotówek na niemieckie konto w niemieckim banku,więc nie masz wyboru :) Ja mam konto w pko bp i po prostu przelałem kasę .Jeśli masz konto internetowe to szukasz odpowiedniej opcji,wypełniasz formularz i voila.Za chwilę zadzwoni konsultant by upewnić się czy aby na pewno wiesz co robisz i tyle.Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie to wydrukuj sobie pro formę,którą dostałeś od Canyona i idź do banku.Oczywiście koszt takiego przelewu jest spory,u mnie to było chyba 100 pln albo nawet więcej,już nie pamiętam.

 

 

Natomiast jeśli chodzi o dobór rozmiaru ramy.Gdyby to był mój pierwszy rower to w życiu bym nie kupił wysyłkowo pomagając sobie jakimiś kalkulatorami.Na taki sposób zakupu roweru powinny decydować się tylko osoby,które wiedzą co chcą.Ja miałem wcześniej 6 czy 7 ram i trafiłem z rozmiarem idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasował mi się cytat do którego odnosi się poniższa wypowiedź: (proszę moderatora o wyrozumiałość) 

 

Wymiary kolejno:

186   89   68  40   65 i wychodzi rozmiar L.

Bo mierzyłem wczoraj jeszcze raz i zmierzyłem przekrok w butach.

Wcześniej przekrok wpisałem 86 i wychodziło M.

 

Dobrze, że skorygowałem przekrok i miałem okazję przymierzyć ten świetny rower. Będę brał L.

Gdzieś za półtora tygodnia będę zamawiał czarnego z pomarańczowymi akcentami.

Pierwsze co to zdzieram nalepki z obręczy jak już pisałem.. Wrzucę też opony Continental Race King 2.0 tak więc będę miał na zbyciu dwa X Kingi 2.2 nówelasy.

No i jak już rower dotrze to ta cała ceremonia dokręcania koszyków na bidon, lampek, licznika.. Ach.. Co to będzie za radość..

Fajnie, ale sama długość nogi nie może być wyznacznikiem rozmiaru, tym bardziej, że przy krótszej nodze tułów jest dłuższy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymI zakupami "w ciemno" jak to jest u Canyon jest pewne ryzyko, niby mozna zwrócić jak cos nie pasuje, ale to znowu zabiera nam trochę czasu:/

 

 Ja wcześniej jeździłem Kellys Magic 2007  rama 21,5"   ładnych parę lat i rama niby duża , ale jak dla mnie brakowało trochę większych gabarytów,

myślę że któryś Canyon 29er i rama XL to chyba będzie to czego szukam, 

 

dodatkowo poszukuję komfortowego amortyzatora do tego zestawu, w Grand Canyon AL 6.9 jest Reba więc powinno być dobrze,

w Grand Canyon AL SLX 7.9 - jest Fox CTD co chyba jest jeszcze lepsze, jedynie jak już wspominałem obawiam się czy w tym rowerze będzie dość komforotwa pozycja, nie męcząca pleców w dłuższych trasach,  jeśli ktoś jeździł tym rowerem to może coś mi pomoże co lepiej wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 190 cm miałem okazje posmigac w terenie rowerem znajomego rozmiar L Grand Canyon AL SLX 7.9.

Jak dla mnie rozmiar idealny, pasowała mi ta sportowa rama, z plecami jest ok.

Śmigałem nim jakies 2-3 h, teren i troche asfaltu. Sztywne osie i fox spisuja się świetnie.

Geo ramy jest zaj.. jak dla mnie przez krótki ogon rower super skręca, chociaż jak stwierdził kumpel rower jest narwisty przez ten ogon.

Jak się go ogarnie co mi zajeło jakieś 20 min zjazdów, można cisnąć :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,  że tak długo nie dodwałem obiecanej fotki ale zawodowo byłem zarypany do tego doszedł remont w domu i jakoś tak wyszło.
 
Poniżej fotka mojego GC AL 6.9, kolor: black ano white, rozmiar M.
Na zdjęciu doszły pedały SPD deore XT. 
W rowerze przeniosłem wszystkie podkładki poza 1 najmnijeszą (zdaję się 5mm) nad mostek, do tego mostek od razu odwróciłem (bo defaultowo montują go z dodatnim kątem a to model przeznaczony do montażu na + lub -).
 
Przy moich 180 cm wzrostu, osiągam moim zdaniem bardzo fajną pozycję. Wyciągnięcie wcale imho nie jest takie słabe (przynajmniej przy moich proporcjach).
 
Rower bardzo lekki. Jazda bajeczna. Reba działa fenomenalnie (jest to mój pierwszy lepszy amor).
Nawet pan z warszawskiego Air-bike-u był bardzo zdziwiony wagą roweru - montując go na uchwyt warsztatowy celem przeglądu i regulacji.
 
Może nie jeździłem na typowo sportowej ramie - ale jak dla mnie ta geometria jest bardzo fajna i wbrew pozorom dość agresywna (mimo tych wszystkich narzekań). Sprawdziłem rower w trudniejszym terenie i spisywał się bardzo dobrze.
Jedyny zgrzyt - ale tutaj bardziej można mieć pretensję do shimano niż canyona to fakt, że po 1 dniu wytarłem napis deore na lewej korbie. Jest tu troszkę mojej winy bo obcierał rzep od starego buta ale i tak jakość powłoki korby budzi moje zastrzeżenia. Poza tym rower jeździ jak szalony!
 
Pozdrawiam!
 
 
[sharedmedia=garage:vehicles:5087]

 

Edytowane przez voytee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voytee

 

Ja też mam powycierane ramiona korby, więc twoja nie jest żadnym wyjątkiem. Rower dobrze się prezentuje, ale i tak uważam, że w malowaniu radar wygląda lepiej. :P:) Ja na chwilę obecną mam wszystkie podkładki wyrzucone na górę i jest okej. Gdyby zaczęły boleć plecy wrzucę jedną pod mostek. Życzę zadowolenia z roweru i dużej ilości przyjemnie przejechanych kilometrów.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich kolegów forumowiczów.

Chce zamówić Grand Canyona 5.9, prześledziłem cały wątek i nie wiem który rozmiar zamówić S czy M dla wzrostu 176cm i około 81cm dł. nóg. Napiszcie na jakim rozmiarze jeździcie dla podobnego wzrostu. A może ktoś na śląsku na taką maszynę żebym mógł się przymierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich kolegów forumowiczów.

Chce zamówić Grand Canyona 5.9, prześledziłem cały wątek i nie wiem który rozmiar zamówić S czy M dla wzrostu 176cm i około 81cm dł. nóg. Napiszcie na jakim rozmiarze jeździcie dla podobnego wzrostu. A może ktoś na śląsku na taką maszynę żebym mógł się przymierzyć?

 

A co podpowiada ich aplikacja. Wiem, że wieszają na niej psy - ale mnie dobrała rower całkiem okej. Obawiam się, że M może mieć minimalnie za duży przekrok (pewnie z jajkami będzie trochę luzu blisko przy siodełku ale w połowie rury górnej może być już groźnie).

Sam mam 180cm i M jest na mnie idealna ale mam troszkę dłuższe nogi. Z drugiej strony S będzie krótsza (co może być problematyczne gdy masz długi tułów i ręce). Bez przymiarki raczej bym brał S (chyba, że ich aplikacja mówi inaczej) i ewentualnie wymienił na M. Gdybym miał możliwość przymiarki na pewno warto przymierzyć M bo wyciągnięcie będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoginio

 

Sprawdź dokładnie przekrok, żeby nie było nieprzyjemnej niespodzianki. Ja mam Mkę i przy nodze 84 cm przekrok jest w sam raz. Nie wiem, czy u ciebie nie będzie za duży. Zastanawiam się też, czy rower nie będzie już dla ciebie trochę za długi. Pomierz się dokładnie i wrzuć dane do kalkulatora canyon'a. Zobacz co pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoginio

 

Sierpień, to rzeczywiście trochę słabo. Będzie już prawie po sezonie. Moim zdaniem od canyona najlepiej kupować rowery właśnie zaraz po wypuszczeniu nowej kolekcji, czyli jesienią - czas oczekiwania jest całkiem znośny, można pośmigać jesienią i zimą a w sezon wchodzi się już z objeżdżoną maszyną.

Jeśli możesz, poczekaj, pewnie w nowym wypuście na 2015, zaproponują coś ciekawego, może lepszą geometrię i jeszcze nowsze podzespoły.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu :)


Planuję kopić rower Canyon AL 6.9 ale mam problem z doborem ramy. W programie na stronie canyona przy moim wzroście 189cm nodze 92 i 100 kg wychodzi rozmiar L. Kiedy zmienię na 93cm wychodzi XL. Jest więc na granicy. Jaki rozmiar ramy powinienem wybrać wg. Was? Z góry dziękuję za pomoc.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, więc tylko się domyślam, że chodzi o zawory w dętkach. Jestem posiadaczem gc al 6.9 i nie mam tzw. "wentyli samochodowych", tylko nieco bardziej skomplikowane w budowie. Do ich pompowania trzeba zakładać adapter do pompki. Domyślam się, że to są właśnie zawory Presta. Jeśli nie mam racji i wykazałem się totalną ignorancją, z góry przepraszam i proszę o nie linczowanie mnie, czyli o wyrozumiałość. :):):)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...