Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Jakie na przód i na tył? cz. 2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

@@przmor, Ale żeś się uparł "nie miałeś nie widziałeś nie gadaj" tylko weź pod uwagę, że są tu osoby, którym przez ręce przewinęło się mnóstwo różnych lampek. Poza tym - wystarczy spojrzeć na trzeźwo. Po pierwsze - lampka jest na 4xAA więc nie ma dużej mocy, żeby mogła długo świecić. O to własnie chodzi. Nie każdy tak jak Ty, wsadzi tam aku. Kowalski wrzuci 4 paluszki z biedry i to ma działać. Po drugie, to sam plastik. Żadnego odprowadzania ciepła - więc znów świadczy to o tym, że moc jest niewielka... eh.

 

@@matiq16, Też tak myślałem, a jak poczytasz trochę, albo kogoś zapytasz, to się okazuje, że można kupić gotowe, poprawione latarki za niewielką cenę. Nie trzeba nic robić samemu.

 

@@modelarz, a mnie tam rozśmieszyło porównanie tej lidlowskiej lampki do świateł mijania w aucie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatla mijania w aucie swieca na 45m. Lampka z Lidla tez swieci na te 45m tylko swiatla mniej niz w przypadku samochodowych swiatel. Chociaz mialem 28 lat temu samochod marki Fiat 126p gdzie swiatla mijania byly slabsze od lidlowej lampki.

Ok. Podsumujmy. Lampka z Lidla spelnia swoje zadanie oswietlajac w stopniu wystarczajacym dla bezpiecznej jazdy droge. Sa lepsze, dajace wiecej swiatla lampki ale kosztuja kilkakrotnie wiecej niz Lidlowa. Jesli ktos potrzebuje duzo swiatla niech kupi Convoy, Solarstorm itp. Jesli ktos szuka budzetowych rozwiazan moze rozwazyc kupno zestawu lamp z Lidla. Nie udalo mi sie zrobic zdjecia telefonem, sprobuje pozniej aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiłem dzisiaj tę lampkę lidlową jako awaryjną i jak na światełko  warte mniej niż komplet Eneloopów które w nią włożyłem świeci bardzo przyzwoicie do tego całkiem sensowny rozkład światła. Jutro postaram się zrobić zdjecie porównawcze z Cateye EL 540 RC . Jak ktoś nie lubi wozić powerbanku złożonego  z kilku 18650 tylko mieć coś na standardowe AA to budżetowo jest to IMHO dobra propozycja. W razie potrzeby zawsze można wsadzić 2 takie na kierownicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego?

Tak się tymi lumenami oślepiliście, że nie widzicie niczego innego? Nie każdy potrzebuje tak dużej ilości światła, niektórym wystarcza właśnie taka lidlowa lampka za 4 dychy. Po co robić jakieś krucjaty i nawracanie na "jedyną słuszną" drogę?

Czy moja lampka z okolicami 200-250lm to też słabizna, bo convoy ma 1000lm i powinienem zostać nawrócony?

 

 

 

Na drodze zrobiłem markery co 5 metrów na dystansie 50m, ustawiłem na początkowym znaczniku i sprawdziłem światło w różnych położeniach. W trybie 30lx ma realny zasięg 40-45m. Ostatni marker też było widać, ale już niewyraźnie. Natomiast ten na 40 metrze widać bardzo dobrze. Widać różnicę pomiędzy oświetleniem drogi (mocniejsze), a poboczy i drzew (jakieś 4-5 razy słabsze).

Statyczne testy nie są miarodajne. Kiedyś miałem (teraz brat używa) lampkę z kombinacją halogena i led. Na pieszo ledy były wystarczające ale podczas jazdy "śmierć w oczach". Po prostu przy większej prędkości były za słabe.

 

Lepiej rozróżnić donośności i użyteczne oświetlenie. Np. Luxos na oko ma donośność 100m (mniej więcej, jak najadę na próg to widzę jak lampa oświetla budynek) i >200m dla odblasków. Jednak użyteczne oświetlenie drogi to może 30-40m, co i tak jest sporą odległością.

Wątpię, żeby ponad dwukrotnie słabsza lampka miała podobne osiągi. Bardziej realne wydaje się użyteczne kilkanaście metrów i donośność na te 40m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoyebie

moje ostatnie dostawy z BG : 13 dni, 21dni, 11dni, 18dni - pewnie zależy z jakiego magazynu jest wysyłane (zamawiałem różne rzeczy)

poza tym pogoogluj trochę to na pewno jakiś kod rabatowy znajdziesz na te parę % masz również zakładkę "My Coupons" po zalogowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siodełka

2ypdt8x.jpg

Z opony :P

332tn38.jpg

 

Lampka z lidla, wiadomo, nie daje tyle co convoy, jadac szybciej możemy nie zauważyć jakiejś dziury albo szkła czy czegoś ale to w sumie kwestia dobrego ustawienia, a może też tego że mam wade wzroku i to dosyć dużą dlatego zauważenie niektórych szczegółów sprawia mi trudność, ale wystarcza na jeźdzenie po lesie, zobaczymy kiedy sie rozładuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ml1 masz podane w zdjęciu:

iso 5000

f/2,5

1/50s

 

Ta z Lidla szerzej świeci ale chyba ma też przez to gorsze odcięcie. Ogólnie rozkład światła do jazdy lepszy.

 

Druga seria zdjęć nie wiadomo jakie iso, a tak:

f/2,7

10s :icon_exclaim:  trochę za dużo, chyba że iso na poziomie 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 ISO, stary aparat ale mam jeszcze zdjęcie na 5s i 1s ale nie oddają tego tak jak to naprawde wygląda, zresztą po pierwszym zdjęciu widać i tak to wyglada że kierownica jest lekko oświetlana czerwonym tylnim światłem, i tak to wyglada w rzeczywistości... niebo mogło też troche oświetlać bo było czyste i już widać gwiazdy, zdjęcie z dzisiaj z godziny 22

 

Aby tak dobrze pokazać jak to wyglada wypadałoby pobawić sie w hdr ale to już dzisiaj raczej nie dam rady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wjechalem w czarny, nieznany mi las. Droge oswietlala lampka z Lidla. Dala rade, wrocilem w jednym kawalku. Przy okazji odkrylem, ze mozna obracac ja w poziomie o 40st w lewo i prawo. Super sprawa aby rzucic okiem na pobocze. A kadac asfaltem wyprzedzal mnie skuter na swiatlach mijania i to w zasadzie ja oswietlalem mu droge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Kumotrowie, tańsza (i możliwie szersza - więcej odbłyśnika) opcja Topeaka aero light mi potrzebna:

topeak-redlite-aero-rear-light.jpg

 

KONIECZNIE montowana zaraz na sztycy, bo trzecie w tym sezonie światło zgubiłem.

Już i tak kupuję takie do 10ziko maks ;) ale dwóch aku które były w środku szkoda :)

Chciałbym się zmieścić w 50-65ziko, chińskie produkty z chińskiego marketu (dx, alibaba, itp.) w chińskich cenach też poproszę :)

I dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...