Skocz do zawartości

[ Adapter] Tulejki zamiast adaptera


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

 

Mam hamulce Shimano M375, chciałbym wrzucić do nich tarczę 180 mm, teraz mam 160. Mocowanie to Post Mount. Wiem że do kupienia są adaptery PM/ PM, niestety niepokoi mnie to że spora ich część ma nierówną długość "nózek" ( pewnie pod podkładki regulacyjne, ja ich nie mam) a w sklepach takich nie mają ( obdzwoniłem i objeździłem już chyba z 5).

Teraz właściwie pytanie: Mam możliwość zrobienia tulejek ( nie domowym sposobem tylko na profesjonalnym sprzęcie), czy taka tulejka 20mm wytrzyma obciążenie hamulca ( wykonana z aluminium)? Jaka powinna być grubość ścianki takiej tulejki?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu, treść usunięta przez moderatora.

 

 

180 :)

 

Chodzi mi o to:

 

bbb-adapter-hamulca-tarczowego-przedni-d

 

Dół i góra nie są równej długości, nie przykręce tego do amortyzatora bo śruba będzie krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulejka to wytrzyma tylko pewnie niedługo dołączysz do użytkowników którzy rozwalili gwint w amortyzatorze.

 

Nie ma czegoś takiego jak PM/PM160 bo do tarczy 160mm montuje się bez adaptera.

Musisz kupić PM/PM180F.

 

No i bardzo dobrze, że nie są. Nie muszą, bo ustawiają zacisk pod odpowiednim kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuże się rysunkiem i powinien wyjaśnić wszystko raz na zawsze ( załącznik).

 

Chodzi mi o to że jeżeli mocowanie w amorze jest "na równo", na zacisku tak samo a adapter będzie miał nóżki różnej długości to tego nie dokręce.

 


 


 

post-166906-0-46162200-1378235054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę pomyślałeś, że po tylu latach od wprowadzenia hamulców tarczowych i mocowania PM odkryłeś jako jedyny, że to nie tak, że wszyscy sprzedają złe adaptery?

 

Wyobraź sobie, że tarcza jest okrągła i zakładając większą nie możesz równolegle przesunąć zacisku. Zresztą zwróć uwagę, że fabryczne mocowania PM pod 160mm w Twoim amortyzatorze też są różnej długości, teraz trzeba je proporcjonalnie wydłużyć. 

 

pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się, wszystko będzie cacy. Jak by miało być coś krzywo to by tego nie używali  w różnego rodzaju zawodach. Jedyne czego nie polecam to adaptery przelotowe do tarczy 203. Lepsze są takie na 4 śruby. Ale do tarczy 180 takich nie ma bo problemu też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...