Skocz do zawartości

[rozmiar ramy-długość] rower dla wysokiego - 198 cm - do 3000 zł


unclednken

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Witam forumowiczów.

 

Czas zmienić trekinga (koła 28) Unibike Vision GTS (rama 23) na coś dużo ostrzejszego, mocniejszego, z innej półki.

Przymierzam się do zakupu 29er'a. Jako, że mam 198 cm, i ważę 105 kg (docelowo 110), szukam czegoś naprawdę dużego. 

Preferowana jazda po asfalcie, drogi szutrowe, trochę lasu - dla amatora (pewnie znaczenie ma tu geometria ramy).

Domyślam się, że będę potrzebował ramy XL/22/23 cale. 

 

Jeździłem dzisiaj na Scott Scale 970 rozmiar 21 oraz jakimś (przepraszam, nazwy nie zapamiętałem) "matowym grubasie" Giant roz. XL. 

Dziwnie się jechało, pierwszy raz na 29tce. Może dlatego, że w starym FUJI Nevada "26" miałem wygiętą (zjazdową?!) kierownicę oraz potężny, długi mostek. O Unibike nie wspomnę.

 

Do rzeczy.

Zastanawiam się, czy warto szukać roweru z jak najdłuższą ramą (np Trek Marlin ma rozstaw osi 1169 mm, gdzie konkurencja już tylko mniej - z tego co zdążyłem zaobserwować). Zależy mi też, żeby nie wyglądać jak na psie czy rowerze z komunii. 

Może wystarczy rower z ramą 21/22 cale, tyle, że mocno wyciągnę sztyce i oddale kierownicę przy pomocy nowego mostka?

A może moje przekonanie o oddalaniu kierownicy od główki jest błędne?!

Wiem, że są podobne tematy, ale chciałbym poznać odpowiedź na pytanie - jakie znacie rowery z długą ramą albo geometrią ramy sprzyjającą bardzo wysokim osobom.

 

A może się mylę i nie powinienem przykładać tak dużej wagi do rozstawu osi?!

 

Kwota jaką planuję wydać to 3000 zł.

Inne wymagania... raczej nie posiadam, może warto unikać linkowych hamulców tarczowych?!

 

 

P.S.

A może ktoś ma chrapkę na rocznego, na gwarancji Unibika ? :P Dobra, żartowałem, taki mały temat poza tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agang Gangsta 7.29, mam 194cm i ramę 21". Na sztycy mam ~2-3cm do ogranicznika, rama długa. Jeżeli jestes zainteresowany wyśle Ci link do sklepu, gdzie kupisz za 3 349zł.
Nie zwracaj uwagi na rozstaw osi, ponieważ rama (górna rura) może być krótka, a będzie długi ogon - i pojawi się wtedy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agang Gangsta 7.29, mam 194cm i ramę 21". Na sztycy mam ~2-3cm do ogranicznika, rama długa. Jeżeli jestes zainteresowany wyśle Ci link do sklepu, gdzie kupisz za 3 349zł.

Nie zwracaj uwagi na rozstaw osi, ponieważ rama (górna rura) może być krótka, a będzie długi ogon - i pojawi się wtedy problem.

Dzięki bardzo. Właśnie czytam test.

Zakup planuje na późną jesień a nawet zimę. Sezon jeszcze trwa ale wytrzymam, może zaoszczędzę parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agang Gangsta 7.29, mam 194cm i ramę 21". Na sztycy mam ~2-3cm do ogranicznika, rama długa. Jeżeli jestes zainteresowany wyśle Ci link do sklepu, gdzie kupisz za 3 349zł.

Nie zwracaj uwagi na rozstaw osi, ponieważ rama (górna rura) może być krótka, a będzie długi ogon - i pojawi się wtedy problem.

 

 

Ze swojej strony tez polecam Gangste. Z tym, że taniej jej nie kupisz bo ~3300-3400 kosztuje model 2012, niemal identyczny model 2013 ze względu na niekorzystny kurs CZK kosztuje pod czwórkę. Sam mam 198 cm i o dziwo tez nie dobijam do ogranicznika sztycy przyramie 21. Jeździ się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze swojej strony tez polecam Gangste. Z tym, że taniej jej nie kupisz bo ~3300-3400 kosztuje model 2012, niemal identyczny model 2013 ze względu na niekorzystny kurs CZK kosztuje pod czwórkę. Sam mam 198 cm i o dziwo tez nie dobijam do ogranicznika sztycy przyramie 21. Jeździ się super.

a jaką nogę ma Kolega? Ja mam 92, może 92,5 cm

 

Panowie (i Panie :) )

 

Przejechałem się dzisiaj Rockhopperem pro 29. Jedyny tak duży rower w sklepie. 23 cale.

Nie wiem, czy to siła autosugestii* czy rzeczywiście geometria ale jechało się świetnie. Fakt, siodełko jak ze skały, no może i bym kierownice podniósł (nowy mostek + lekko łamana kier.) Nie zależy mi na typowo terenowej jeździe, nie za często zamierzam paplać się w błocie (a może zacznę...). 

Sprzedawca zszedł z ceny 4799 na 4000. Może dlatego, że zobaczył niemałego klienta z zaciekawionym wzrokiem.. Rower strasznie lekki

 - stop A1 - jeszcze nie doczytałem co to takiego.

 

Fakt, cena dużo ponad 3k ale okazja (ale, ale, ale... ;))?! Jeszcze poczekam, może znowu ciut cena spadnie albo chociaż przez ten czas ochłonę i dozbieram parę groszy co by ratę zmniejszyć.

 

Co sądzicie o sprzęcie. Manetki wydawały się plastikowe, facet twierdzi, że metalowe. Może oblane plastikiem?!..

 

 

*autosugestia:

"Przychodzi facet do dentysty i mówi, że go ząb boli, dentysta sprawdza, ale widzi, że facet ma wspaniałe zdrowe zęby, więc mówi: 

- Wie pan, nie może pana ząb boleć, bo ma pan wspaniałe zęby. 

Ale facet sie upiera że go boli i już. 

No wiec dentysta zaproponował metodę autosugestii. 

- Niech pan stanie przed lustrem i powtarza sobie: NIE BOLI MNIE ZAB!, NIE BOLI MNIE ZAB! 

Facet zrobił jak mu dentysta kazał i o dziwo pomogło! 

Następnego wieczoru położył się do łóżka i spełnił obowiązek małżeński (o dziwo) całkiem dobrze.

Wstał poszedł do łazienki, wraca i jeszcze raz spełnił OM. Znowu wyszedł wrócił i jeszcze raz. kiedy już szedł piąty raz żona nie wytrzymała i z ciekawości poszła zobaczyć co on w tej łazience robi . 

A on stoi przed lustrem i powtarza sobie: 

- To nie moja żona!...To nie moja żona!"

 

(przepraszam za off top ale nie mogłem się powstrzymać, biorę ew ostrzeżenie na klatę!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...