Skocz do zawartości

[Lampka przednia] Dobre oświetlenie podczas szybszej jazdy rowerem - max 250 zł


elano1000

Rekomendowane odpowiedzi

Przy założeniu, że lampka jest w stanie wyciągnąć z diod wszystko co się da, czyli te 3A/diodę, to do odprowadzenia będzie c.a. 20W mocy w cieple. Podczas jazdy obudowa da radę to rozproszyć. Z postojami będzie smutno. Pal sześć głowa i kask ;) diody się ugotują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli generalnie te kitajskie 3 diody powinny spokojnie zapokoić potrzeby na dobre doświetlenie w totalnych ciemnościach, przy założeniu - w trybie Low i Medium na postajach i 100% w trakcie jazdy? 3h-4h ciągłego działania w takim trybie to jak rozumiem przynajmniej 2 takie pseudo ogniwa 8.4v 6400mAh, jakie są w zestawie?

@demek - będę wdzięczny za wspomnianego linkacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj, orientuje się w tym temacie. Po hardkorowych trasach nie śmigałem nocą z tą lampką bo podejrzewam że musiał bym mieć taką lampe http://www.ledovo24.pl/pl/p/LAMPA-ROWEROWA-LED-TrustFire-A13-XM-L-T6-2x-XPE-R2/104 , ale do zwykłej jazdy po lesie jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pava to lampka typowo miejska.

Ma 25 lux.

Ile to lumenów - 120, 150?

Z całym szacunkiem ale lampki tego typu to już jednak przeżytek.

Teraz rządzi generacja Cree i baterii 18650.

Techniczna ewolucja idzie szybko do przodu.

 

Sam mam XP-G R5 traktowaną 2A i to jest minimum potrzebne żeby pojeździć po lesie.

Daje pewnie ok 450 lm.

Następna będzie na pewno XM-L2.

 

Natomiast polecam na rower lampki z  "zoomem"

Można ustawiać światło tak jak potrzeba do danego terenu.

Szybka prosta droga - strumień długi.

Kręta leśna - szeroki oświetlający zakręty.

Obowiązkowo też daszek przeciw oślepianiu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo świecą "kuliście",  zoom lubi łapać luzy (puszczają uszczelki) i potem na dziurach zoom sam się przestawia.

Nie we wszystkich przypadkach (np zoom na gwincie nie łapie takich luzów jak ten przesuwany - na uszczelkach gumowych).
Latarki średnio nadają się na rower... ale to temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 25 lux. Ile to lumenów - 120, 150?

Może mieć 100 jak i 1000. Tego się nie da przeliczyć tak łatwo, a i sensu nie ma. Jak chcesz więcej to lepiej przenieść się tu: http://www.forumrowerowe.org/topic/152587-oswietlenie-jednostki-jasnosci-swiatla/

 

Natomiast polecam na rower lampki z "zoomem"

Kręta leśna - szeroki oświetlający zakręty.

W tym sęk, że jest i tak bardzo wąski.

W skrócie lampki typu "zoom" mają kiepski rozkład światła na rower. Mają dobry stosunek ceny do ilości światła, ale nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie nadaja sie bo?

 

Bo max szeroki zoom i tak jest za wąski, bo max skupienie jest zbyt skupione, bo nie mają szczątkowej choćby optyki, bo mają soczewę zamiast szkiełka i tracą kupę jasności plus zwykle najpodlejsze diody plus to co napisali Zekker i Comrat plus 1001 innych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z zoomem i swieci szeroko, nie jest na najpodlejszej diodzie, soczewke wymienilem na lepsza, zoom sie nie zmienia sam bo dobrze metal ja dociska.

 

Pewnie znow mialem mega fart i trafilem na super hiper wyjatek.

 

Albo jest mega wyjatkowy bo na szybkich zjazdach zdala egzamin.

 

Tak, zdaje sobie sprawe, ze tych z zoomem nadajacych sie do czegos jest niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja glupot nie pisze. Cenie swoje zeby i nie ryzykowalbym z czyms co swieci slabo albo ciut za slabo. U ciebie jest troche wiecej pustej przestrzeni dlatego zrobie snoop z gory aby rozwiac watpliwosci. Tyle i az tyle.
Uzytkownik Bulbacz widzial jak to daje.

 

A najistotniejsze jest to, ze gdyby swiecila za slabo to bym jej sie pozbyl i szukal dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja glupot nie pisze. Cenie swoje zeby i nie ryzykowalbym z czyms co swieci slabo albo ciut za slabo. U ciebie jest troche wiecej pustej przestrzeni dlatego zrobie snoop z gory aby rozwiac watpliwosci. Tyle i az tyle.

Uzytkownik Bulbacz widzial jak to daje.

 

A najistotniejsze jest to, ze gdyby swiecila za slabo to bym jej sie pozbyl i szukal dalej.

To, "jak daje" zależy od indywidualnej wrażliwości oczu. 

Dla mnie "nie daje" lampa o mocy 2000 lm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega kupil (co jest opisane w minitescie) i swieci tak samo. Na zdjeciach z optyka orginalna bo z tym co dokupilem to jakby testowac dwa auta, jedno nieruszane, drugie po chipie. Badzmy fair.

 

Ja nie mowie, ze ona jest super, hiper zaista i w ogole najlepsza co mozna kupic. Dobry + mozna spokojnie dac.

Nie mowie, ze jest dobra bo wydalem na nia pieniadze a mowie tak bo spelnila moje oczekiwania.

 

 

Kolego Rulez, rzuce beam na na moj blok, z jakiej chcesz odleglosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...