Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak sobie napisali to kij im w ucho. Konsument ma niezgodność towaru przez 2 lata, firma rękojmie przez rok, a Unibike +1 do reputacji i ,jak z którąś firmą lejącą klientów z pękniętymi ramami (to był Cube, tak?), ich nazwa będzie wyskakiwała notorycznie w wątkach "jaki rower kupić" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że znalazłem na wyprzedażach Ghost'a SE 2920 w cenie ok 2200 zł. Z racji swojej specyficznej konstrukcji ramy rama 16" ma SOH = 675 mm, a rama 17,5" = 700 mm. W instrukcji Ghosta pisze że waga roweru + rowerzysty to max 120 kg.Moje 105 kg + rower ok 15 kg to już kres.... plecaka czy bidonu już nie wezmę.... Niemniej jednak do  wymienionych wcześniej rowerów do rozważania dołączam również tego Ghosta. Co myślicie koledzy, który kupić bez objeżdżania?

Wczoraj przejechałem się po sklepie na Authorze Instinct 29er z ramą 17". "Luzu" między kroczem a ramą miałem ok 2cm. Czy któryś z kolegów mógłby zweryfikwać patrząc na wymiary ramy Rometa i Authora stwierdzić czy przekrok będzie niższy w 16" ramie Rometa vs 17" rama Authora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Romet Jolene ma długość ogona na poziomie 460mm ( http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,rowery,6384 ) - dyskwalifikacja pod każdym względem

2. Masz 172cm wzrostu, jest to niestety według mnie zbyt mało aby mysleć o 29er - przykro mi, zdecydowanie lepszym wyborem będzie 27.5" lub 26".
3. Różnica jednego cala w wymiarze podsiodłówki, nie da Ci takiego obniżenia przekroku abyś czuł się bezpiecznie. Dalej główka ramy będzie wysoko umieszczona. Jeżeli przekrok zmiejszy się o 1cm w stosunku do 17" authora to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 173 cm wzrostu, kupiłem 29" Fuji 17" i jeździ mi się dobrze. Ku mojemu zdziwieniu mimo 90mm mostka i 710mm kiery nie jestem rozciągnięty jak sznurek na pranie. Jest git. Też mam ok. 2 cm wolnej przestrzeni.

Edytowane przez partyzant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie ze za niski, 170cm wzrostu, Kubuś 29er rama 17" nie obraził bym sie na 0,5" mniej bo coyones juz blisko. Ale popylam jak trzeba i nie mam żadnych problemów z "opanowaniem" sprzetu, wygodnie, pozycja jak dla mnie ok. Jeżdżę dla siebie i przyjemnosci a nie maratony,ze może zła pozycja, za niski itp. pierdoły. mam to generalnie w d..ie co tam kto sobie pomyśli. Jeżeli dobrze sie czujesz na sprzęcie i masz z tego radoche to nie bierz/cie tego bełkotu do siebie tylko kupujcie 29 bo wy na nich bedziecie jeździć a nie koledzy z forum. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , postanowiłem zrobić przesiadkę z kół 26 , myślałem nad 27.5 i 29 , jednak wybór padł na 29 i rama 20/21. walory ; 188wzrostu , jak nie więcej i 80kg wagi. budżet na rower ; 2.5 tyś , możliwe więcej jeśli będzie bardzo się opłacać. Głownym priorytetem chce by była rama , ponieważ osprzęt z biegiem czasu bede wymieniał na lepszy .Myślałem nad kilkoma modelami rowerów ;
Scottów Scale 970

Kross B3/4

Kelly's 29er
Może jakieś inne warte uwagi? Który najlepiej się spisze do jazdy mieszanej?:)

Z góry wielkie dzięki ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za mały budżet, żeby patrzeć na zakup roweru przez pryzmat jakości ramy, bo w każdym z tych rowerów rama będzie tak samo mało wyrafinowana. Żeby nie być gołosłownym - spójrz na Scotta 970 i 960. Oraz na Krossa B4 i B6. Zupełnie inne ramu. A przecież to ledwie kilka modeli z całych kolekcji. Tylko Kellys w swoich 29erach oferuje te same ramy niezależnie od modelu, ale nie czarujmy się, nie jest to jakiś cud techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie głupi mam 29er i ostatnio po przeróbkach z 26 zrobiłem 28cali sztywniaka i nie da się ukryć że jazda jest inna. teraz mam dwa rowery ale widzę że bardziej wolę crossa bo więcej poruszam się po asfalcie. Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba rower crossowy i dwa komplety opon jeden na szosę a drugi komplet do jazdy po lekkim terenie chyba że będziesz zaliczał ciężki teren to bież 29er.

Edytowane przez fata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ta kona ma w prawdzie lepszy widelec ale jest brzydka jak noc :D ja tam bym już wolał Scott'a, przynajmniej ma fajna geometrie, dobrą gwarancję i nie straszy. W tym budżecie właściwie większość rowerów będzie podobna, jeśli kolega zamierza rozbudowywać rower to myślę że patrzy w dobrym kierunku.

Ramy nawet w podstawowych modelach scotta są bardzo dobre, miałem ten model "w ręku" i nie można się było przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że te ramy są złe czy słabe. Jeśli ktoś szuka roweru w takiej a nie innej kwocie, nie ma problemu. Ale moim zdaniem nie są warte tego, by rozważać zakup roweru opartego na nich, gdy priorytetem jest rama. 

 

Szczególnie bije to po oczach w przypadku Scale 970. Marketingowcy musieli chyba myśleć w mniej więcej zbliżony sposób: Wrzućmy do kolekcji jakiś tani rower na możliwie najtańszej ramie. Byle Kowalski czy Smith przecież nie zauważy, że już model wyżej to zupełnie inna konstrukcja, wystarczą mu ładne naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...