Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

@Sosna111 - do czego planujesz rower wykorzystywać?
Osobiście ogon dłuższy jak 445mm jest dla mnie dyskwalifikacją, ale dla tego Jamisa nie potrafię być taki surowy - w końcu to piękna stalowa rama  :thumbsup: .
Mbike nie widziałem, ciekawi mnie ilośc miejsca na oponę w ramię, spodziewam sie, że z założeniem Schwalbe 2.25 będzie problem.
Jeżeli rower do typowej amatorskiej jazdy i dla przyjemności Jamis jest moim faworytem. Jeżeli chcemy czegoś ambitniejszego to raczej Mbike.
Ale porównywać stalową i aluminiową ramę?! Pod tym względem jeżeli jest to świadome porównanie = stal  :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczki po lesie 15 - 30 km, ale lubię przycisnąć. Teren w mojej okolicy jest pagórkowaty więc jest trochę wjazdów i zjazdów. W planach jest jakiś maraton, ale bez nastawiania się na wynik. Obecnie jeżdżę Levelem A2, ale chciałbym przesiąść się na dużą kiszkę. Generalnie nastawiałem się na Shottasa, aż nie zobaczyłem dzisiaj tego Jamisa - no i mam zagwozdkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada ich porównanie? Rama, napęd, amortyzator, koła itp (Romet ma juz pedała spd)

Z tego co widzę, jest dostępny Romet w rozmiarze 17"

gdyby to było 19" bez wahania wskazałbym Rometa, ze względu na krótszy ogon oraz Tore z tłumikiem Motion Control.

Pórównując teraz 17" u Rometa i Jamisa wybór nie jest banalny jak wyżej. Jamis ma dłuższy tył o 1cm (Romet 440, Jamis 450), ale za to Romet ma góną rurę krótszą o 1cm (Romet 580, Jamis 590).

Jeżeli rzeczywiście Romet ma Tore z MC, chociaż opis wygląda tak: "Widelec Rock Shox Tora Race, 80mm", to wybrałbym właśnie go.

Jeżeli jednak Tora jest bez tłumika MC musisz zrobić jakąs kalkulacje tego. Ja osobiście jestem zwolennikiem napędu Sram, nie Shimano i to również ma wpływ. Z drugiej strony wolę hamulce hydrauliczne niż mechaniczne - kwestia preferencji i osobiście dłuższa górna rura by mi bardziej odpowiadała, z drugiej strony wolałbym nie mieć tyłu dłuższego jak 445 - cieżką sprawa :P

 

Materiał użyty do produkcji ramy Jamisa jest materiałem lepszym niż ten użyty w Romecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, sporo mi one pomogły i w zasadzie byłem już zdecydowany na Jamisa, gdy dostałem ofertę na ten rower

 

http://www.bianchi.com/It/Bikes/Bikes_Detail.aspx?ProductIDMaster=73250

 

z czarnym amortyzatorem Rock Shox XC 30 TK zamiast tego podanego w specyfikacji powyżej. Cena 3299 zł. (Z tego co widzę cena katalogowa tego modelu z amortyzatorem Recon Silver Solo Air to ponad 8 tys. zlotych).

 

Rama 48 czyli na mój wzrost 178 cm.

 

I mam potężny zgryz, co robić. Stalowy Jamis czy ten Bianchi JAB 2.0 ze słabszym amortyzatorem? Roweru szukam już od kilku miesięcy i jestem już mocno wyposzczony na jazdę :) Poproszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, powiem tak. 
Geometria ma się tak dla tego Bianchi JAB 29", że ogonek akceptowalne 445mm i górna rura dla rozmiaru 48 ma 615mm.
Osobiście nigdy bym nie doradził ramy 19" dla osoby która ma mniej jak 180cm. Widzę, że to tylko 2cm, ale i tak nie zmienia to faktu, że bez jakiejś jazdy próbnej, taki rozmiar bym odradzał.

I sytuacja jak powyżej, ciezko porównywać rowery gdy ich materiały użyte do ram mają inne właściwości.



Moim faworytem jest Jamis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rama 48 czyli na mój wzrost 178 cm.

 

 

 

Raczej nie jest to rama na Twój wzrost. Do tego Bianchi ma górną rurę lekko wygiętą w górę co dodatkowo zmniejsza przekrok.,

Najprościej będzie jeżeli zmierzysz długość swojej nogi i wysokość (przekrok) roweru (w miejscu gdzie zeskakujesz z siodełka),

żebyś nie był poten mocno zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest na kołach 26 cali. Nie to forum DUDE :)

JAMIS jest najfajniejsiejszy z wszystkich podanych propozycji. Sam bym wziął, ale to chyba już początek chorobliwego zbieractwa rowerowego- w moim przypadku oczywiście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zakupiłem tego Jamisa z bikestacji. Rewelacja... tylko teraz trzeba sprzedać zeszłorocznego Scotta Scale 29 Comp, bo dwa ninery to rozpusta ;) Jak ktoś ma pytania dot. Jamisa - chętnie udzielę odpowiedzi;)

 

 

No to gratulacje. Piękna maszyna... Mógłbyś wrzucić zdjęcia? Jestem ciekawe jak się prezentuje, bo te w necie są niewystarczajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to gratulacje. Piękna maszyna... Mógłbyś wrzucić zdjęcia? Jestem ciekawe jak się prezentuje, bo te w necie są niewystarczajace.

 

Przejadę się dzisiaj to wezmę aparacik, ale ostrzegam, że fotograf ze mnie mierny i to samo tyczy się sprzętu którym będę fotografował ;)

 

Zdjęcia są duże, więc wrzucam sam URL:

http://zapodaj.net/5f0763c7c48ab.jpg.html

http://zapodaj.net/cc6d450f12118.jpg.html

 

Nie widać na nich roweru tak jak bym chciał, ale nie miałem dziś czasu na zabawę w ustawianie wszystkiego, a telefon nie robi najlepszych zdjęć ;P.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Jedrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zakupiłem tego Jamisa z bikestacji. Rewelacja... tylko teraz trzeba sprzedać zeszłorocznego Scotta Scale 29 Comp, bo dwa ninery to rozpusta ;) Jak ktoś ma pytania dot. Jamisa - chętnie udzielę odpowiedzi;)

Jak wypada porównanie w jeździe ze Scottem? Też mocno myślę nad tym Jamisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott był lżejszy i to się czuło, wymuszał też trochę bardziej wyciągniętą/sportową sylwetkę podczas jazdy. Jednym to może pasować innym nie. W jamisie jest lepszy amorek niż w skocie i to czuć. Dodatkowo są otwory pod mocowanie bagażnika, a dla mnie to plus, bo planuje dłuższy wypad na tym rowerze. Poza tym nie wiem czego to kwestia, bo jeżdżę raczej amatorsko i nie do końca wiem jaki jest wpływ długości ogona czy mostka na prowadzenie, ale Jamisem jedzie mi się pewniej, Scott wydawał się bardziej nerwowy. Z tym, że do obiektywności moim odczuciom daleko, bo w Dragonie byłem zakochany jeszcze zanim kupiłem Scotta ;)No i mam wieeelki sentyment do stalowych ram. I jeszcze jedno, podawana waga Jamisa jest wagą bez pedałów- a te ważą pod kilogram;) 

A i jeszcze co do rozmiaru Jamisa, mam 187 cm wzrostu, wziąłem 19", i jest w porządku, ale jak przymierzyłem się do niego bez butów linki na rurze ramy niebezpiecznie przypominały, że są tuż tuż miejsca, z którym nie chciałbym żeby się zderzyły... Ale w butach jest w porządku i mam bezpieczny zapas. Ale niższej osobie radziłbym się najpierw przymierzyć ;)


Pozdrawiam

Edytowane przez Jedrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wyszukałem następujące rowery (część z nich przewijała się już w tym temacie przed chwilą):

 

http://www.bikecenter.pl/index.php?p8160,fuji-nevada-29-1-1-black-w-red-blue-matte-2013

http://www.bikestacja.pl/pl/rower-jamis-dragon-sport-29.html

http://sklep.sportprofit.pl/pl/p/Cube-ATTENTION-29ER-black-n-grey-2013/2943

http://www.ktm-shop.pl/product-pol-1476-KTM-Ultra-Fire-29-antracyt-mat-2013.html

 

Northtec Cayon 2 SLX i XT (podobno mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości).

 

http://www.rowerowysklep.pl/29er-two-niners-rowery-rower-cube-aim-29-v-brake-black-white-13-o_l_347_13415.html


 

Pierwsze dwa oceniliście pozytywnie, choć są prawie o kilogram cięższe :)

Co myślicie o tym Nortecu? Miałem w planach wydać 2.000, potem zwiększyłem limit do 2.500, ale widzę, że i na tym się nie skonczy :)

Do tej pory mialem Krossa Hexagon 2, rozmiar ramy 19.5', więc 17' w 29er bedzie chyba dobrym rozmiarem :)

 

Może w następnym sezonie wybiorę się na 2-3 maratony :)

 

Edytowane przez Matzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...