Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

waga 21 kg..................o 10 kg za dużo....

Panowie i panie w takiej cenie ma sens kupno tylko i wyłącznie mniej znana markę albo używkę ... Każdy ma dosyć moich wypowiedzi na temat Radona ale to nie jedyna marka "budżetowa" dalej mamy

Superior http://kleinanzeigen...542415-217-6416

 

Na pewno znajdzie się jeszcze kilka firm które nie kasują tylko za nazwę 30-40% ceny całkowitej.

 

eee ja tam lubię twoje posty na temat radona itd, po prostu myślisz perspektywicznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Amortyzatory typu XCT, oraz osprzęt do Acery włącznie to sprzęt amatorski żeby nie rzec komunijny. Bardzo dobrze nadaję sie do okazjonalnych przejażdżek po łatwych dróżkach szutrowych. NIE nadaje się w teren bo nie jest do tego stworzony.

Jednak w cenie do ok 3 kzł można spokojnie kupić rowery na przyzwoitym osprzęcie.Min to Alivio, a Deore to już mocna trwała i solidna grupa na parę lat użytkowania. Warto też pamiętać że skok amortyzatora 80mm nadaje się raczej na płaski teren niż w góry. W góry lepiej się sprawdzi 100mm. W rowerach w cenie ok 3kzł dość przyzwoity i trwały amor to XCR, ten nie rozleci się od samego patrzenia. Ale można też spotkać amor powietrzny, choć to w tej kat cenowej absolutny rodzynek -vide RST First Air w Authorze. Czy jak ciut naciągnac te 3tyś do ok 3,5, to już i najtańszy Radon 5.0 na Rock Shox Recon Silver Air się przytrafi ;)

 

Lista rowerów na Alivio, Deore i XCR lub lepszym w cenie do ok 3kzł (jak ktoś zna inne to prosze dopisac do listy)

 

1. Scott Scale 970

2. Scott Aspect 920

3. Unibike Evo 29

4. Unibike Flite 29

5. Kellys TNT20

6. Giant Talon 29

7. Author Traction 29

8. Mbike SHOTTAS HT02

 

Więc jest w czym wybierać ;)

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Scott Scale 970

2. Scott Aspect 920

 

 

Dzięki za odpowiedź był bym zaintersowany ewentualnie tymi dwoma modelami

OlimpiaSport.pl - Internetowy Sklep Sportowy - Rower Scott Scale 970 2013 - Rowery MTB 29er - rowery,części rowerowe,narty,rowery scott,rowery giant,rowery cube,rowery kross,rowery unibike,bydgoszcz,warszawa,buty asics,narty atomic,narty head,narty volkl,rolki,kettler,śpiwory,plecaki,liczniki rowerowe,deski snowboardowe,buty narciarskie,campus,bergson,rolki rollerblade,odzież craft,snowboard,fitness,siłownie,sztuki walki,tenis,turystyka,tenis stołowy,bieganie,golf,piłka nożna,siatkówka,koszykówka,sporty wodne,pływanie,nurkowanie,kajakarstwo,wspinaczka

 

 

OlimpiaSport.pl - Internetowy Sklep Sportowy - Rower Scott Aspect 920 2013 - Rowery MTB 29er - rowery,części rowerowe,narty,rowery scott,rowery giant,rowery cube,rowery kross,rowery unibike,bydgoszcz,warszawa,buty asics,narty atomic,narty head,narty volkl,rolki,kettler,śpiwory,plecaki,liczniki rowerowe,deski snowboardowe,buty narciarskie,campus,bergson,rolki rollerblade,odzież craft,snowboard,fitness,siłownie,sztuki walki,tenis,turystyka,tenis stołowy,bieganie,golf,piłka nożna,siatkówka,koszykówka,sporty wodne,pływanie,nurkowanie,kajakarstwo,wspinaczka

 

Proszę mi napisać czy przy moim wzrocie 193 i 97 kg rama 21" wystarczy? i czy jest duża różnica między tym modelem:

OlimpiaSport.pl - Internetowy Sklep Sportowy - Rower Giant Revel 29er 0 2013 - Rowery MTB 29er - rowery,części rowerowe,narty,rowery scott,rowery giant,rowery cube,rowery kross,rowery unibike,bydgoszcz,warszawa,buty asics,narty atomic,narty head,narty volkl,rolki,kettler,śpiwory,plecaki,liczniki rowerowe,deski snowboardowe,buty narciarskie,campus,bergson,rolki rollerblade,odzież craft,snowboard,fitness,siłownie,sztuki walki,tenis,turystyka,tenis stołowy,bieganie,golf,piłka nożna,siatkówka,koszykówka,sporty wodne,pływanie,nurkowanie,kajakarstwo,wspinaczka

Edytowane przez MarWoj85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoim wzroście rama  21 jest idealna

 

co do rowerów Scotta: Scale sportowa geometria,  Acpect ma wycieczkową bardziej wyprostowaną geometrię , to samo Giant, który na dodatek nie grzeszy dobrym osprzętem , za to  grzeszy kiepskim, cięzkim kowadłem XCM o skoku 80mm . Tu musisz się sam przymierzyć  :) Jak na dłuższe wyprawy -wybierz Scale- będzie wygodniejszy.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 191 cm i 95 kg i niedawno kupiłem Aspect 930 z ramą XL. Scale jest bardziej sportowy i przez to "odchudzony", a w związku z tym mniej nadaje się do obciążania go fotelikiem (opinia usłyszana w kilku sklepach). Też ma XCR 100 mm z blokadą hydrauliczną, osprzęt Deore+Acera i hydrauliczne hamulce tarczowe. Zamontowałem do niego wczoraj fotelik Hamax Siesta i wszystko jest ok. Trzeba tylko pamiętać, aby mocowanie założyć na rurze podsiodłowej bardzo wysoko, uchwyt linek musi znaleźć się pomiędzy "szczękami" uchwytu fotelika - jak to przyłożysz to zrozumiesz.

Edytowane przez ArniBike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym przesiąść się na rowery typu 29er. Proszę pomóżcie mi wybrać odpowiedni model z optymalnym osprzętem czyli tzw dobra jakość w przystępnej cenie. Na zakup nowego roweru mam przeznaczone +/- 2500pln. W bikekatalog.pl znalazłem dwa modele które uważam za ciekawe a są to:

 

http://www.bikekatalog.pl/2013/rowery/2336/Head%20Granger%20I%2029er/

i

http://www.bikekatalog.pl/2013/rowery/2118/Giant%20Revel%2029er%200/

 

Czy ten wybór jest w miare trafny??? Może macie swoje propozycje proszę o uwagi i ewentualne podpowiedzi. Dodam że nie jestem "małym" facetem (181cm, 110kg) ale jeżdżę dużo jak na ilość posiadanego wolnego czasu (w zeszłym roku to ok 2500km). Są to głównie tereny w okolicach Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej.

 

Proszę o odpowiedzi :thumbsup::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw opini o rowerach Head? Są z tajnym osprzętem w bardzo ciekawych cenach :)

 

 

http://www.bikekatalog.pl/2013//rowery/2337/Head.Granger.II.29er/

 

troche droższa wersja ale z dużo lepszym osprzętem z tyłu Shimano XT 3x10 którego do 3tyś cięzko znaleźć w jakimś modelu 29er...

 

Czy ktoś ma doświadczenie z tą marką bo bardzo się zastanawiam nad Grangerem I lub II...

 

...jedyny dystrybutor w Opolu więc do Wrocka mółbym już wróciś na nowej maszynce...

 

...proszę o w miarę szybką odpowiedź bo temat jest palący, niecierpiący zwłoki gdyż zakupu muszę dokonac do końca przyszłego tygodnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile model Head Granger I to całkiem podstawowy model z osprzętem na łatwe ścieżki szutrowe, to pare stówek droższy (2800zł) Head Granger II to już całkiem przyzwoity dość lekki rower. Z solidnym choć sprężynowym amorem, z napędem 3x10 co w tej kategorii cenowej nie jest oczywiste. W mojej opinii w tej cenie hit - popatrzcie podobnie wyposażony Kross B7 kosztuje 1kzł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile model Head Granger I to całkiem podstawowy model z osprzętem na łatwe ścieżki szutrowe, to pare stówek droższy (2800zł) Head Granger II to już całkiem przyzwoity dość lekki rower. Z solidnym choć sprężynowym amorem, z napędem 3x10 co w tej kategorii cenowej nie jest oczywiste. W mojej opinii w tej cenie hit - popatrzcie podobnie wyposażony Kross B7 kosztuje 1kzł więcej.

 

 

...czyli reasumując warto dołożyć te 500pln i kupić Grangera II i mieć większy pożytek i możliwości z tego roweru???...

 

...dużo przejrzałem, porównywałem, postów czytałem i chyba decyzja w takim razi podjęta... no to w drogę do Opola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...czyli reasumując warto dołożyć te 500pln i kupić Grangera II i mieć większy pożytek i możliwości z tego roweru???...

 

...dużo przejrzałem, porównywałem, postów czytałem i chyba decyzja w takim razi podjęta... no to w drogę do Opola :)

 

 

jest na tyle interesujący, że na Twoim miejscu bym się tam przejechał, dla mnie niestety za daleko ;)

 

tak czy siak lepiej najpierw zadzwonić i dowiedzieć się czy mają Twój rozmiar na stanie 

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na tyle interesujący, że na Twoim miejscu bym się tam przejechał, dla mnie niestety za daleko ;)

 

tak czy siak lepiej najpierw zadzwonić i dowiedzieć się czy mają Twój rozmiar na stanie 

 

 

dzwoniłem, rama w odpowiednim rozmiarze jest tylko trzeba się spieszyc bo za te 2800 to ten rowerek tylko do maja będzie, Head dyktuje cenę i jak się pytałem czy ewentualnie będzie troche mniej jak dokupię peryferia to odpowiedź była że to producent narzucił im teraz te ceny a od maja 1tyś więcej będzie

Dowiedziałem się że od przyszłego roku Head chce uruchomić sieć dystrybucji rowerów w całej Polsce bo jak wcześniej pisałem teraz sa tylko w Opolu.

Podobno nie nadążają pakować, cała dostawa, a mają raz w tygodniu, schodzi im na pniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam równiez zakupic w miare budzetowy rowerek 29. Przejrzałem temat i chyba zainwestuje w Unibike Evolution, o ktorym dosc duzo pozytywnych opini tutaj bylo.

Ale nie wyczytałem nic o Jamis Exile Sport 29" 2012, co byscie powiedzieli na ten rowerek.Ciekawa rama, i dosc duzo pozytywnych recenzji tego roweru.

Rower uzywany bedzie amatorsko do przejazdzek, ale równiez po dosc ciezkim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak wyżej koledzy też mam zamiar kupić cos w tej cenie, zastanawiam sie nad trzema modelami lapierre raid 329 i 529 29" oraz head granger II 29" mam 2m wzrostu i113 kg waga pewnie się zmieni podczas sezonu na mniejszą. co sądzicie o tych modelach szczególnie wytrzymałośc ramy i kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Chcę się przesiąść z wysłużonego Krossa a6 na slx na 29er i szukam czegoś za 3000zł (do 3900max). W dolnej części widełek cenowych uwagę moją przykuły:


Mbike Shottas HT 02http://sklep.sportprofit.pl/pl_PL/p/Mbike-SHOTTAS-HT02-29ER-black-2013/4066  2999

Head Granger II  http://bike-arena.pl/index.php?p3166,head-granger-ii-29  w promocji za 2800


Do tych musiałbym dopłacić 900zł i zastanawiam sięczy warto, a jeżeli tak to do którego?


Unibike Expert 29er http://www.activbike.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/210 3899zł

Radon zr team 5 29er http://bikecenter.pl/index.php?p7363,radon-zr-race-29er-5-0-black-blue-lime-2013 3899zł (Wiem, że z niemiec można taniej ale zależy mi na bezproblemowym wystawieniu faktury VAT)

 

Różnica spora ale też nie kupuję roweru na dwa sezony. Unibike ma ogolnie fajny osprzet i hamulce. Radon jest najlżejszy, ma niezly widelec i reszta sprzetu też wygląda nieźle. Prawie już wziąłem Radona ale chcę rozważyć też inne możliwości.


O Mbike trochę czytałem ale o tym modelu jest niewiele opinii, o Head chyba jeszcze mniej i mam wrażenie, że ta początkowa cena 3999 jest na wyrost. Poza tym jest ciężkawy. Co doradzicie?

 

pozdrawiam

Edytowane przez zed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę się przesiąść z wysłużonego Krossa a6 na slx na 29er i szukam czegoś za 3000zł (do 3900max). W dolnej części widełek cenowych uwagę moją przykuły....

 

 

pozostawiłbym na placu boju Mbike i Radona  i kazał Ci wybrać ramę która Ci najbardziej odpowiada/się podoba ... a w zasadzie która bardziej pasuje rozmiarówką

  Mbike ma nieparzyste rozmiary (17"-19"-21")  a Radon parzyste (16"-18"-20"-22")  , ktoś powie że różnica niewielka być może , ale ja bym wolał przymierzyć.

 

Rama 19" Meridy miała wyżej rurę poziomą wyżej niż Kellys.

Na Meridzie zawisłem (176cm wzrost, noga ~73cm), a Kellys pasuje, mogę stać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pozostawiłbym na placu boju Mbike i Radona

 

Oba fajne, radon bardzo mnie kusi, zwlaszcza amortyzator mi sie podoba, do tego rama no i ogolnie rower zbiera dobre opinie. Trochę się boję jednak hamulcow avid elixir 1, bo sporo osob pisze o awaryjności. 

 

Shottasa może przymierzę w weekend, bo mam niedaleko.

 

A dlaczego od razu Unibike odpada? Osprzęt praktycznie kompletny slx, łącznie z hamulcami, które są chwalone. Amortyzator przyzwoity. Rama ze spawami  wygląda trochę jak sprzed kilku lat (mi to nie przeszkadza), wczoraj chwile sie przejechałem i pasuje całkiem nieźle. Na pewno lepiej niż na Scott aspect 920, na którym czułem się tak sobie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba fajne, radon bardzo mnie kusi, zwlaszcza amortyzator mi sie podoba, do tego rama no i ogolnie rower zbiera dobre opinie. Trochę się boję jednak hamulcow avid elixir 1, bo sporo osob pisze o awaryjności. 

 

Shottasa może przymierzę w weekend, bo mam niedaleko.

 

A dlaczego od razu Unibike odpada? Osprzęt praktycznie kompletny slx, łącznie z hamulcami, które są chwalone. Amortyzator przyzwoity. Rama ze spawami  wygląda trochę jak sprzed kilku lat (mi to nie przeszkadza), wczoraj chwile sie przejechałem i pasuje całkiem nieźle. Na pewno lepiej niż na Scott aspect 920, na którym czułem się tak sobie. 

 

 

Nie napisałem że odpada, pozwoliłem sobie na subiektywne zawężenie wyboru;)

 

W kilku sklepach rowerowych podczas luźnej rozmowy słyszałem o pękających ramach Unibike, z drugiej strony na forum czytałem raczej same pozytywy i mam wrażenie że te opinie są oparte na niechlubnej dalekiej historii - dodatkowo nie związanej z 29er.

Z racji tego że nie trafiłem fizycznie żeby obejrzeć Unibike podczas poszukiwań przestałem brać go pod uwagę, bo szczerze mówiąc taka rama Mbike podoba mi się bardziej - Unibike  w zasadzie ma bardzo podobną do Kellysa

 

Co do Elixir'ów usłyszałem od ludzi w serwisie że są zalewane płynem syntetycznym a nie mineralnym jak Shimano czy Hayes i bywają problemy ze szczelnością po jakimś czasie - podkreślam, tak tylko słyszałem.

 

Jak przymierzysz Mbike to opisz wrażenia :)

Ja po kupnie tego Kellysa jestem pewien tego że każdy następny rower muszę fizycznie przymierzyć (tak jak zrobiłem tym razem i jestem zadowolony) - potem można sobie kupować przez net jeśli tak wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Elixir'ów usłyszałem od ludzi w serwisie że są zalewane płynem syntetycznym a nie mineralnym jak Shimano czy Hayes i bywają problemy ze szczelnością po jakimś czasie - podkreślam, tak tylko słyszałem.   Jak przymierzysz Mbike to opisz wrażenia

 

Jesli sie zdecyduje na przymiarke mbike'a to napisze jak bylo :)  A co do elixirow to wlasnie slyszalem w serwisie podobna opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...