Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Nie umiesz rozmawiać z ludźmi ? Człowieku spokojnie z 400-500zl dostaniesz rabatu ... Trzeba rozmawiać z ludźmi oni nie gryzą ...

na pewno masz rację :) oglądam rowery już bardzo długo, i kiedy jestem zdecydowany już na jakiś konkretny model to nagle pojawia się inny :) zanim nie zagłębiłem się w temat rowerów nie pomyślałbym nawet, że to taki ciężki wybór :) ale dzięki za propozycję i radę...zobaczymy co wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno masz rację :) oglądam rowery już bardzo długo, i kiedy jestem zdecydowany już na jakiś konkretny model to nagle pojawia się inny :) zanim nie zagłębiłem się w temat rowerów nie pomyślałbym nawet, że to taki ciężki wybór :) ale dzięki za propozycję i radę...zobaczymy co wyjdzie :)

zawsze tak jest że jak upatrzysz coś to nagle pojawia się inny model wyglądający na na ciekawszy. Ja z mojej strony mogę dodać tylko tyle że chyba nie warto się w tym momencie śpieszyć z kupnem, sam w tym tygodniu zrobiłem sobie wycieczkę po sklepach i w 4 na 6 które odwiedziłem usłyszałem" panie nie śpiesz się już niedługo targi bike expo czy jakoś tak w kielcach i zaraz po tym pojawią się modele na rok 2013. Te które zostały będą z większym rabatem i te nawet z nowego rocznika też będą z rabatami" dlatego przemyśl swoje zakupy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam do targów i wtedy się zobaczy :) ale chyba już kombinował nie będę bo sam nie wiem czy w ogóle wykorzystam potencjał sprzętu :) więc prawdopodobnie skusze się na Scott'a, mam nadzieje że rozmiar XL będzie odpowiedni :) niby na takim siedziałem, jechałem, ale co może odpowiedzieć kilkadziesiąt metrów po asfalcie :) ma ktoś ten rower i jest podobnego wzrostu co ja? 191cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam możliwość zakupu Kona Kahuna rocznik 2012, rozmiar ramy 22 cale

Specyfikacja:

 

Rama: Kona Race Light 7005 Aluminum Butted

Damper: N/A

Amortyzator: Rock Shox XC 32 TK 100mm

Korba: SRAM X5

Zębatki: 44/33/22

Suport: SRAM X5

Pedały: Wellgo LU-A9

Łańcuch: SRAM PC-1031

Kaseta: SRAM PC-1030 11-36 10 spd

Przerzutka przód: SRAM X5

Przerzutka tył: SRAM X5 SGS

Manetki: SRAM X5

Zacisk hamulca: Avid Elixir 1

Tarcza tył: Avid G2 160mm

Tarcza przód: Avid G2 180mm

Klamki hamulca: Avid Elixir 1

Stery: FSA No.57B

Kierownica: Kona Energy

Mostek: Kona XC/Road

Sztyca: Kona Thumb w/offset

Zacisk sztycy: Kona Clamp

Gripy: Kona Race Light LOG

Siodło: WTB SpeeDisc All Mountain

Piasta przód: Formula Disc

Piasta tył: Formula Disc

Szprychy: Stainless 14g

Obręcz: Alex Ace-18

Opona przód: Maxxis Ignitor 29x2.1

Opona tył: Maxxis Ignitor 29x2.1

Kolor: Dark Blue/Black

 

Cena po uwzględnieniu rabatu to 2700 zł brutto, w związku z tym mam pytanie - mieliście doświadczenie z tą marką ?

Czy Waszym zdaniem ta oferta jest godna uwagi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem ta oferta jest godna uwagi.

 

Kona to dobra i uznana marka rowerowa,

patrzac na rozpiske -cena jest OK

Rozmiar dla wielkoluda.

Najważniejszy wymiar czyli stand over( przekrok) tej ramy wynosi 88cm co oznacza ze musisz mieć długość wewn nogi min 98-100cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłeś sobie ciut za dużą ramę- zawsze lepiej mieć ciut mniejszą - na wypadek spotkania górnej rury z krokiem ;)

Ale jak jeździsz bez szaleństw to jajka przeżyją ;) ja mam 93cm nogi i w rowerach mam przekrok 80-81 cm i wydaje mi się to na styk- a jeżdżę absolutnie bez szaleństw choć w bardzo trudnym terenie, gdzie trzeba czasem nagle się zatrzymać np na stromym podjeździe i rama włazi ci głęboko w krok.

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Stoje właśnie przed wyborem nowego sprzętu, przesiadka z meridy 26". Wymiary 190cm/100kg.

Po objechaniu wiekszości dobrych sklepów z rowerami we Wrocławiu mam 4 do wyboru w przedziale do 3500zl.

Mój faworyt Lapierre 292

2. Scott Scale

3. Trek Cobia

4. Author Instinct 2011

 

I tu prosze o pomoc w wyborze, na wszystkich siedziałem, wszystkie widzialem na żywo.

Tak jak pisałem Lapierre jak na razie wygrywa w moich osobistych rankingach :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt podobny w swojej klasie cenowej. Skoro była przymiarka i najlepiej leży Lapierre to chyba najlepsza rekomendacja.

Gdybym ja kupował dzisiaj sprzęt mając do dyspozycji 3,5 tys. to tylko i wyłącznie Radon od kolegów z zachodu.

http://www.bike-disc...n.html?od=&ft=1

 

 

A czemu Radon?? Nie słyszałem o tej marce ale osprzętowo wyglada super. Jak rama?? Kupowanie z zagranicy utrudnia jakiekolwiek reklamacje no i uniemożliwia przymiarke :) Mam znajomego w niemczech wiec moze bym i sie skusił tylko napisz kolego co w tym Radonie jest takiego ze go polecasz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumrowerowe.org/topic/121505-rowerradon-bikes-kolekcja-2013/

Trochę więcej w linku powyżej.

Osprzęt jaki ten rower posiada chyba mówi sam za siebie. Rama również stoi na wysokim poziomie..

Przymiarka na podstawie wymiarów wystarczy, a prawdopodobieństwo, że skorzystasz kiedykolwiek z reklamacji jest bardzo mała. Co się tam możę zepsóc, co podlega gwarancji?

Zresztą niech się jeszcze ktoś wypowie, ale moim zdaniem to jedyny słuszny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zamierzam kupić 29er'a, max 3000, czyli wszystko jak w temacie. Myślę, że to odpowiedni moment, bo wietrzenie magazynów w sklepach i można znaleźć coś ciekawego i w dobrej cenie.

 

Mam 175cm/70kg. Rower będzie używany do amatorskiej jazdy z ambicją do startów w amatorskich zawodach. Na oku mam 3 rowery:

 

Scott Aspect 29 Sport - 2012

Merida Big Nine TFS 300-D 2012

Kross Level B6 (29 Er) 2012

 

Wydaję mi się, że ten Kross prezentuje się najlepiej, ale czytałem, że jest problem z przednią przerzutką, i że od razu lepiej założyć węższe opony.

Będę wdzięczny za każdą poradę lub sugestię innych modelów.

 

Jest to mój 1szy post na tej stronie, więc proszę o wyrozumiałość pozostałych forumowiczów :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam kupić 29er'a, max 3000, czyli wszystko jak w temacie. Myślę, że to odpowiedni moment, bo wietrzenie magazynów w sklepach i można znaleźć coś ciekawego i w dobrej cenie.

 

Mam 175cm/70kg. Rower będzie używany do amatorskiej jazdy z ambicją do startów w amatorskich zawodach. Na oku mam 3 rowery:

 

Scott Aspect 29 Sport - 2012

Merida Big Nine TFS 300-D 2012

Kross Level B6 (29 Er) 2012

 

Wydaję mi się, że ten Kross prezentuje się najlepiej, ale czytałem, że jest problem z przednią przerzutką, i że od razu lepiej założyć węższe opony.

Będę wdzięczny za każdą poradę lub sugestię innych modelów.

 

Jest to mój 1szy post na tej stronie, więc proszę o wyrozumiałość pozostałych forumowiczów :)

 

 

 

 

to samo co moj northec cayon a mi zostaje 1000 zl w kieszeni np na uzywana rebe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo co moj northec cayon a mi zostaje 1000 zl w kieszeni np na uzywana rebe

 

No nie wiem, czy te rowery mają porównywalne ramy i charakterystykę. Chętnie usłyszę opinię kogos kto siedzi w 29erach bo sam zaczynam się do nich przekonywać.

 

I jak już piszę...większość 29erów w moim zasięgu ma amory spręzynowe...a ja ważę 67 kg przy 179 wzrostu, więc zastanawiam się czy taki amor będzie pode mną działał.

Najtańszy z powietrznym (niestety RST) to Author Traction ale z tego co czytałem ma charakterystykę roweru cross'owego, a chcuiałbym wziąć to cudo w góry i raczej ma być do jazdy w trudniejszym terenie niż wycieczki po polach za miastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie wiem, czy te rowery mają porównywalne ramy i charakterystykę. Chętnie usłyszę opinię kogos kto siedzi w 29erach bo sam zaczynam się do nich przekonywać.

 

I jak już piszę...większość 29erów w moim zasięgu ma amory spręzynowe...a ja ważę 67 kg przy 179 wzrostu, więc zastanawiam się czy taki amor będzie pode mną działał.

Najtańszy z powietrznym (niestety RST) to Author Traction ale z tego co czytałem ma charakterystykę roweru cross'owego, a chcuiałbym wziąć to cudo w góry i raczej ma być do jazdy w trudniejszym terenie niż wycieczki po polach za miastem.

 

 

Tu jest test Author'a Traction. Autor tekstu raczej ma pozytywne o nim zdanie, a jak wiadomo ceni on sobie sportową geometrię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba brakuje linku :icon_cool:

 

http://www.team29er....hor-traction-29

 

też zastanawiałem się nad tym modelem, osprzętowo bardzo przyzwoicie :)

 

i dlaczego kolega pisze...niestety RST? poszukaj na stronie co artykuł jest również test tego amorka, naprawdę bardzo dobre opinie zebrał, więc jakbym miał możliwość to zapewne ten amorek bym chciał u siebie :)

Edytowane przez Toto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.team29er....hor-traction-29

 

też zastanawiałem się nad tym modelem, osprzętowo bardzo przyzwoicie :)

 

i dlaczego kolega pisze...niestety RST? poszukaj na stronie co artykuł jest również test tego amorka, naprawdę bardzo dobre opinie zebrał, więc jakbym miał możliwość to zapewne ten amorek bym chciał u siebie :)

 

No ja własnie na podstawie tego tekstu stwierdziłem, że ma on mało sportowy charakter, ten Author. Cytuję: "Pod koniec testu przyszły pewne refleksje. Pozycja na rowerze, rozkład ciężaru odpowiadają mi wybitnie. Na rowerze jeździ się przyjemnie, ale nie sposób mi oderwać się od chęci postawienia tezy, że Traction 29 zachował silne geny rowerów trekingowych Authora. Po gładkim idzie jak szalony, w trudniejszym terenie po prostu daje radę, ale wraz ze wzrostem amplitudy wybojów jest coraz mniej korzystnie."

 

Co do RST-osądzam głównie na podstawie opinii baaardzo doświadczonych kolegów. Generalnie poniżej Rock Shox Recona (ew. starą Torę 316) nie powinienem schodzić według nich.

 

A o RST First czytałem choćby tu: bikeforum [amortyzator] RST First - wasze opinie? że łapie luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja własnie na podstawie tego tekstu stwierdziłem, że ma on mało sportowy charakter, ten Author. Cytuję: "Pod koniec testu przyszły pewne refleksje. Pozycja na rowerze, rozkład ciężaru odpowiadają mi wybitnie. Na rowerze jeździ się przyjemnie, ale nie sposób mi oderwać się od chęci postawienia tezy, że Traction 29 zachował silne geny rowerów trekingowych Authora. Po gładkim idzie jak szalony, w trudniejszym terenie po prostu daje radę, ale wraz ze wzrostem amplitudy wybojów jest coraz mniej korzystnie."

 

Co do RST-osądzam głównie na podstawie opinii baaardzo doświadczonych kolegów. Generalnie poniżej Rock Shox Recona (ew. starą Torę 316) nie powinienem schodzić według nich.

 

A o RST First czytałem choćby tu: bikeforum [amortyzator] RST First - wasze opinie? że łapie luzy.

 

http://www.team29er.pl/testy/800-test-amortyzatora-rst-first-29-air

 

tu masz test tego amorka, podaj jeszcze raz link do tego tematu z bikeforum o tym RST :)

co do roweru to wiadomo, indywidualna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chętnie bym podał, ale ten link jest zablokowany przez admina forum więc..

 

jakoś dotarłem do tego tematu, ale nie doszukałem się tam jakichś większych zastrzeżeń co do pracy amorka, a opinie, że fabrycznie łapie luzy były o modelu z 2009 roku, później już pisali, że w nowszych modelach to poprawili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...