Skocz do zawartości

[Napęd] SRAM: upgrade 3x9 do 3x10 - komatybilność X9 z XX


ins4ne

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp:

 

Obecny osprzęt:

pełny Sram X9 + korba, kaseta i łańcuch XT

 

Tak się złożyło, że padła mi przednia (3-speed) manetka, tylna (9speed) przerzutka, a kaseta z łańcuchem już dogorywają. Pomyślałem więc, by zamiast odtwarzać stary napęd złożyć nowy. Z racji tego, że czasami brakuje mi płynności chcę się przesiąść na 10s, zostawiając jednak 3s z przodu (mam koła 26" i bez blatu brakowałoby prędkości max, zaś najmniejszą zębatkę wykorzystuję czasami na ostrych podjazdach w górach).

 

W podpiętym wątku nt. kompatybilności przeczytałem, że napędy 9s/10s z tyłu i przodu można mieszać w dowolny sposób. Rozumiem więc (proszę mnie poprawić jeśli się mylę), że przy zastosowaniu z tyłu przerzutki Sram XX 10s, kasety i łańcucha 10s przy pozostawieniu z przodu 9s wszystko powinno współpracować bez problemów.

 

Problem:

 

_ tkwi w tym, że Sram XX występuje jedynie w wersji 2x10, więc wózek ma zapewne krótszy od standardowego "długiego", a z tego co mi wiadomo mogłoby to powodować problemy, gdy z przodu wrzucałbym łańcuch na największy blat.

Czy ktoś może wie czy takie napędy by były kompatybilne?

 

Alternatywnie rozważam jeszcze 2 inne rozwiązania:

 

1: tył: sram X0 10s długi wózek, przód: bez zmian

2: tył: XX, przód: manetka XX + ew. przerzutka XX, zdjęcie najmniejszego blatu z korby

 

Jak wyglądałaby kompatybilność w tych przypadkach?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...