Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A6


Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście nikt nie robił większych problemów. Wykonałem 3 telefony i czekam teraz na nowy rower, który tym razem ma być podobno w rozmiarze 21''. Centrala Kross'a powiedziała sprzedawcy u którego kupowałem rower, że to już ich 4 przypadek zgłoszenia takiej reklamacji. Ciekaw jestem ile osób się nie zorientowało, że mają inny rozmiar niż głosi to dumnie naklejka :)

 

Próbuję jeszcze coś załatwić, żebym nie musiał drugi raz płacić za przegląd obowiązkowy po miesiącu - w końcu 45zł na ulicy nie leży. Niestety tu już nie wiem czy uda się tak łatwo to załatwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pracownicy mszczą sie za niskie zarobki (takie głosy słyszeliśmy) - nie wiemy czy ramy malują na Tajwanie - i tam partaczą sprawę naklejek , czy tylko tam spawają , a malują - czynność tą partacząc - u nas .

W sprawie przeglądu - zadzwoń do Krossa - powinni jakoś pomóc !

 

J jeszcze jedno - zwróć temu "rzeczoznawcy" sztycę - i niech odda wyłudzoną kasę :angry:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem jeżeli chodzi o rozmiar ramy :D Na naklejce pisze, że jest to rama 19 a jak zmierzyłem to co pokazał Rulez czyli od od środka mufy suportu (na dole) do końca rury podsiodłowej wyszło mi 533mm czyli mam ramę 21 a powinna być tak jak na naklejce 19 czyli 482 mm :wink: Jak myślicie czy wymienią mi rower jeżeli jeżdże na nim od 2 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku wybiło mi dopiero 415km ale juz zauwazyłem pare niepokojących mnie rzeczy, ktorych nie spodziewałem sie po tak małym przebiegu :

1.amortyzator załapał luzy

2.kaseta ma luz na bębenku,od nowosci najpierw piszczało coś w nim ,a teraz złapał luzy i chrupie przy naciśnięciu na pedał,chyba żałowali smaru w fabryce NovaTec-a bo chodzi jak bez smaru :) ,nie kasety rozpuszczalnikami ani benzyną ,wiec nie ma mowy ze smar sie wypłukał.

3.kółeczka tylnej przerzutki od nowości miały luzy po tym przebiegu sie powiekszyły i strasznie latają na boki /były smarowane po ok 200km przebiegu/

4.przednia przerzutka przestała zmieniać na najmniejsza tarcze pod obciążeniem,przerzutki wyregulowane są dobrze,wyglada na to ze za słaba jest sprężyna przerzutki,jest to wkurzajace na maksa,wczoraj przy podjazdach musiałem sie zatrzymywać w połowie ,schodzic z roweru i krecic w miejscu pedałami aby wrzucic najmniejsza tarcze :D

 

To oczywiscie wina firm ktore wyprodukowały części i nastawione są na zysk a nie na jakość swoich wyrobów ,do Krossa nic nie mam poza kiepskim lakierowaniem ramy i paroma niestarannie zamontowanym częściom ,zobaczymy tylko jak Kross zareaguje na reklamacje części ,bo mam zamiar pojezdzic do zimy,zajechać w tym czasie tylną piaste,amorek i przerzutke a potem oddać do reklamacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mu się za np. miesiąc piasta całkiem rozsypie to co? do zimy ma czekać ?

A co do przerzutek to wiedz , że nawet przednia XT potrafiła czasem pod obciążeniem nie zrzucić i dopiero zakup XTR - a rozwiązał ten problem.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie szkoda mi rower oddawać do serwisu bo sie fajna pogoda zrobiła ,poza tym luz na bębenku nie jest na razie duzy ,wiec poczekam az sie powiekszy .A Alivio z przodu jak sie rozwali kiedys to wymienie na cos lepszego .

 

Co ile km czyścicie łancuch i naped ? bo ja kurde co max 100km ,po tym przebiegu zaczyna juz łancuch chrobotać i ciężko chodzić ,uzywam oleju Tomex Maraton i czytam ze ludzie na nim robia po 200-300km wiec nie wiem czy to ja jestem przewrażliwiony i za często czyszcze czy co..

Edytowane przez marcinSZ0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie w piachu po 30 km. wyprawie to go nie wyczyścisz ?

Znacznie lepiej zbyt często niż za rzadko.(ważne aby łańcuch na zewnątrz był suchy wtedy się do niego nic nie lepi) a nawet małe ziarna piachu powodują przyśpieszone ścieranie zębów.

Nawet po jednym wyjeździe jak się oklei to go czyszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądem i wagą to praktycznie to samo (tak widze w katalogu).

Moja z A4 ma 64 cm (z chwytami 65 cm).

Waga koło 300 g.

 

truvativ risebar XC

31,8 mm

 

Jak wygląda widać w watku o krossie a4.

 

Mostek bym chiał zostawić :)

jest 10/10 ;)

 

W zasadzie to jestem coraz bardziej zadowolony z kiery, już bym sobie prostą kupił i miał dwie, ale nie moge zdjąc chwytów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytając ten temat ,jakoś do reszty tracę zaufanie do Krossa. Takie "kwiatki" z rozmiarem ramy są niedopuszczalne :035: ....coś szybko zaczyna się ten sprzęt sypać. :)

 

 

P.S ale kierę i mostek ma fajną ,bo takie jak moje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...