Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A6


Rekomendowane odpowiedzi

kross zaszalał tak z a6 dlatego ze mial swietny wspolczynnik jakosc/cena. Ale to chyba wszystko na co go stac :) bo malo ktos pchalbym sie w krossa za 4 czy 5 tys, nawet gdyby był na xtr :D no chyba tylko po to zeby przełozyc bebechy w inną rame

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina Kozela to czołowa zawodniczka , startuje na Krossie ale ze Scandium a tak o sama pisze :

Potem zmieniliśmy sponsora, więc przesiadłam się na KTM’a. Kolejny krok to małe niewinne stworzonko - S-WORKS M5 . Obecnie firma KROSS wyposażyła mnie w niemalże sobowtór - KROSS Team Edition. Również biało czerwony o prawie identycznej geometrii. Rama leciutka, wykonana ze scandium, koła crossmax sl, z przodu oczywiście sid a całość napędza pełna opcja xtr’a.

I nie wydaje mi się aby miała zamiar :

przełozyc bebechy w inną rame

A jeśli Kross wypuści seryjną ramę ze Scandium - to w czym ona niby będzie gorsza od innych ?

Tu Kross - Karoliny Kozeli :

kozelawicemistrzynifh9.th.png

 

A tu Kross - Cezarego Zamany :

zamanase5.th.png

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak juz tu pisaliście. Ta fota pochodzi z kolekcji 2006, ale akurat ten model jest pod zawodniczke - model jeżdzaca reklama.

Ktos sledzi zawody pucharu PL wie jak dobrze sobie radzi, właśnie na tym rowerku - mimo, że jeżdzi ze strasznym cięzarem, nie do pomyslenia dla innych wymieniających śrubki na tytanowe - taką kaczuszką sporą :P

maskotka zawsze daje siły :)

no chyba że ktos tytanowe śrubki ma za maskotki :D

 

Wspólne z levelkami to on ma co najwyzej geometrie i malowanie :D

Ale w końcu kazda firma pod zawody robi lepsze ramy i daje lepszy osprzęt.

 

Sens przekładania osprzetu z lekkiej ramy o identycznych kątach jak inne ścigacze jest chyba tylko jendej - cooltowośc innych marek i snobizm :D

 

Modele na 2007 będa może na zime. A i tak najlepsze na świcie jest firma Unibike, które kolekcja na rok np: 2006 przedstawiła w marcu 2006 roku :D

 

 

 

http://karolinakozela.pl/gal/ostrava/DSC01392.JPG

 

swoją drogą, ciekawe czemu nie nazwą tego bika level A8 czy A6+

 

bo to robienie wody z mózgu, gdy na ramce widać A6 ....

 

:D

 

tzw. polski marketnig? :D

http://karolinakozela.pl

 

http://karolinakozela.pl/gal/czarnkow/DSC00816.JPG

 

- nieco inaczej ma zawiązenie górnych rur na rurze podsiodłowej - na szeroko ida po niej.

Ale z tego co widze, to tylnie widły sa jak w normalnych levelkach proste, bez cudowania na S.

 

 

http://karolinakozela.pl/galeria_testlevela.htm

 

- zdjecia z "testów" chyba już zwykłej A6, kilka częsci innych (w tym kiera co widać juz w 1 sek) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli Kross wypuści seryjną ramę ze Scandium - to w czym ona niby będzie gorsza od innych ?

Rowery powyzej 4 tys kupuja juz ludzie swiadomi (przynajmniej znakomita wiekszosc). W tej klasie cenowej osprzet ma juz troche mniejsze znaczenie i zaczyna liczyc sie bardziej marka niz czysta kalkulacja na zasadzie tutaj jest deore, a tutaj lx - biore lx-a.

 

mr.ironman mial chyba ma mysli, iz z drozszymi modelami Krossa moze byc podobnie jak z Phateonem. Niby zajefajne auto do ktorego ni jak nie mozna sie przyczepic, bije konkurencje pod kazdym wzgledem ale nikt go nie chce kupowac, bo ma zero prestizu i potezny znaczek VW na masce.

 

Oznaczenia mogli by wymyslic jakies ciekawsze niz kalka Audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Kross sukcesywnie rozszerza swoją ofertę , analizując rynek , a kiedy spece od marketingu uznają , że zbyt na wyższą półkę rowerową będzie , wtedy one wejdą - może już w następnym roku a może nie , na pewno natomiast nie warto będzie przekładać osprzętu z takiej ramy .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Kross sukcesywnie rozszerza swoją ofertę , analizując rynek , a kiedy spece od marketingu uznają , że zbyt na wyższą półkę rowerową będzie , wtedy one wejdą - może już w następnym roku a może nie , na pewno natomiast nie warto będzie przekładać osprzętu z takiej ramy.

Dokladnie, masz racje. na pewno Kross bedzie badac rynek przed wprowadzeniem wyzszych modeli. Juz gdzies to pisalem, ale mimo wszystko powtorze sie - zeby wypuscic lepsze rowery musza skasowac ze swojej ofery hipermarketowe fulle z tarczami. Fajnie byloby miec w PL silnego producenta rowerow, ktory liczy sie w Europie i ma dobra oferte oraz renome. A tak wkurza mnie wypromowany dzieki marketoidom Kellys, ktory oprocz europy srodkowo - wschodniej nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie, czy level a6 nadaje sie do lekkiego enduro czy wylacznie do XC?

Co by zmienic w tym modelu aby mozna byloby go uzywac do ciezszych terenow? Na stronie Suntoura wyczytalem ze amor do enduro sie nadaje... A co z reszta komponentow?

Jeśli się o coś martwić to nie o tego amora a raczej o ramę, czy wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej bedzie jesli enduro na tym rowerze sobie odpuszcze a w przyszlym roku kupie do tego celu Signa FR2, zdecydowanie lepiej bedzie sie do tego celu nadawac niz Level A6.

 

Przy okazji, mam pytanie o suport... Co nalezy zrobic gdy lewa korba lekko skrzypi przy naciskaniu na nia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się przejde poszukać dużej dechy na której mógłbym postawić krossa sztoby wkońcu go zważyć :)

 

A i jeszcze jedna rzecz - zacisk pod sztyce jest całkiem ciężki :P A jkaby wymienić wszystkie części które wymieniłem wcześniej to rower byłby lżejszy maksimum może o kilogram - moim zdaniem - nie warto się bawić w wydawanie dużej floty, chociarz myśle o wymianie sztycy, kiery i mostka :)

jak bedziesz wymieniał to ja jestem zainteresowny kierownicą i ewentualnie mostkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie denerwuj .....

6287.jpg

kross a6 07

 

Witam,

 

jestem pracownikiem Działu Handlowego KROSS S.A. Pytanie do Zygmunta - skąd masz takie zdjęcie?

I od razu wyprowadzam forumowiczów z błędu. To NIE JEST Level A6 model 2007. Jest to "a szóstka" Team Edition model 2006 na XTR.

Zdjęciami modeli na 2007 nikt nie dysponuje. No może poza naszym działem marketingu. Natomiast zmontowane już rowery na przyszły rok widziałem. I nie jest to A6 `07. Warto na pewno poczekać do przyszłego roku na model LEVEL A8. A szczególy to na razie niespodzianka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowy na tym forum. Obecnie posiadam rower Grand Energy, którym jeżdżę od 3 lat (stan licznika: 4329km ). Jednak chcem nabyć nowy i lepszy. Spodobał mi się Kross Level A6, który moge dostać już w cenie 2000zł. Ma bardzo dobry osprzęt.

Od razu powiem że jestem niepełnoletni. Więc sam takiej kasy nie posiadam.

 

Przekonuje rodziców aby mi taki kupili. Jednak oni ciągle mi mówią rzeczy typu: "Patrz jak ty jeździsz... po błocie, górkach, podjeżdżasz, skaczesz z kilku schodków zmieniasz czesto przerzutki, poprostu niszczyswz rower. Taki ci nie jest potrzebny. Od razu go zniszczysz". :angry:

 

I w tym miejscu mam do was prośbe. Czy może podac jakieś konkretne twierdzenia, dlaczego "ten" rower jest lepszy a nie np. taki za 1300zł. Jakie są według was jego zdecydowane plusy, dla których warto wydać 700 - 800 zł więcej. I np. jak mam uświadomić rodzicom że jazda w trudnym terenie, po deszczu nie niszczy tak bardzo roweru (oczywiście jeżeli go nie wyczyszcze to może coś się stać").

 

I tu nasuwa mi się drugie pytanie... Jak wy czyścicie swoje "A szóstki" po jeździe po deszczu kiedy wszystko jest ubrudzone ( bo przecież szlaufem takiego roweru nie przemyje :P , jak to robie teraz ).

 

Pozdrawiam

Direct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Patrz jak ty jeździsz (...)zmieniasz czesto przerzutki, poprostu niszczyswz rower.".

To mnie rozłozyło! :(:):D

 

Co do przekonywania rodziców to najlepiej postaw na bezpieczeństwo. Uświadom ich że taki rower jest bardzo bezpieczny. Wytrzymała rama, świetne hamulce (akurat tu nie trzeba ani trochę koloryzować bo a A6 montowane są szeroko zachwalane Avidy SD 7), amor dajacy duże bezpieczeństwo prz pokonywaniu przeszkód, itp itd

A wogóle to spytaj rodziców do czego według nich słuzy rower GÓRSKI jak nie do terenowej jazdy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, masz racje. na pewno Kross bedzie badac rynek przed wprowadzeniem wyzszych modeli. Juz gdzies to pisalem, ale mimo wszystko powtorze sie - zeby wypuscic lepsze rowery musza skasowac ze swojej ofery hipermarketowe fulle z tarczami. Fajnie byloby miec w PL silnego producenta rowerow, ktory liczy sie w Europie i ma dobra oferte oraz renome. A tak wkurza mnie wypromowany dzieki marketoidom Kellys, ktory oprocz europy srodkowo - wschodniej nie istnieje.

 

 

Kross jest zdaje sie najwieszkym producentem rowerow w Europie.

Zdaje mi sie ze w ofercie pod marka kross nie ma juz makrocashy? Takie patenty produkuja pod marka grand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadam, pogadam na pewno dzisiaj przy kolacji :)

 

a i tak jutro zadzwonie do kilku sklepów i się popytam czy "A6". Mam nadzieję "go" kupić za jakieś 1900 - 2000.

 

Może to co napisze nie będzie w temacie ale co tam...

Czy dla kogoś kto kupił rower kross'a są jakieś dodatkowe zniżki i upusty?? Na tym forum czytałem że po kupnie jednego roweru kross'a można wstąpić do "Klubu Kross'a" i wtedy są bardzo duże zniżki.. Wiecie coś o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze o czyms takim... Moze i jest to prawda, nie mowie ze nie. Ale jesli to prawda, to znizki obejmuja same rowery czy cos jeszcze? Jesli uda Ci sie A6 wyrwac za 1900-2000 zeta to powinienes skakac z radosci ;) Ja kupilem za 2200 (w innym sklepie chcieli mi sprowadzic za 2520 z przerzutka XT z tylu - wersja eksportowa) i sie bardzo z tego cieszylem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...