Skocz do zawartości

[amortyzator] Spinner Aeris 320-100 2012 - instrukcja serwisowa


krazen

Rekomendowane odpowiedzi

Budowa Spinnera jest banalna. Rozbierz przesmaruj powinno być lepiej, miałem tak z 320. Teraz jest wszystko ok i uważam ten amortyzator za BD w swojej klasie.

Luzy złapałem po sezonie ale mało się nimi przejąłem i jeżdżę już tak drugi sezon, maiłem kiedyś Rebe i Epicona i tez miały luzy przód tył.

 

Co do smarowania ja smaruję smarem do łożysk. Nie leję do dolnych lagów oleju tylko smaruję w nich górne ślizgi. Tym samym smarem potraktowałem wszystkie gumowe elementy w komorze powietrznej, strony z tłumikiem nie rozbierałem.

Jak coś pisz do nich są dystrybutorami Spinnera na Polskę http://www.bluepill.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Wiozłem się za  rozbieranie amorka i ......ch...lipa jak bez problemu odkręciłem śrubę  gdzie  tłumienie jest  to jak  chodzi   o stronę  gdzie jest powietrze  kręcę  śruba   na dole  kręcę i nic ....ani się  wkręca  ani wykręca, jest takie  wrażenie jak by   była w jakieś gumie  się obracała, podważanie  nożem , płaskim wkrętakiem  nic nie daje, nie mogę jej nawet wkręcić, jedyne wyjście  to chyba Kątówka i wycinanie jej, spuściłem nawet  powietrze    i lipa, jakieś  sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak ale najpierw  próbowałem na napompowanym widelcu  było  w nim jakieś 90 psi i nic nie pomagało   myślałem ze jak spuszczę powietrze   to  dobije bardziej i   ruszy,  chwilowo nie ma pompki aby napompować  amorka ponowienie,  ale mam też  pomysł z tego  forum  ze jak nie uda się  to   klucz pneumatyczny u kolegi w  warsztacie  a  ja nie  to   kątówka  i wycinanie  śruby, bo  domyślam ze  od niej są luzy na amorku  a  ma przejechane  dosłownie max  40  km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile mu można dac maksymalnie ciśnienia tak chwilowo? Bo  rozumiem ze  jak dają  po 120 PSI to  potem na  tym jeżdżą i podczas jazdy chwilowo się jeszcze zwiększa ciśnienie  ,a  tak 140 na  wykręcenie śruby  powinna  wytrzymać, pytam  bo nie chce jeszcze bardziej popsuć niż jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce ktoś moze kupić aerisa? do wymiany uszczelki powietrzne na oryginalniejsze :P

ja się poddaję, nie jestem w stanie tej cholery naprawić tak, by trzymała ciśnienie podczas pracy :)


sprawa aktualnie wygląda tak, że pompuję do 100psi, pojeżdżę, wpadnie do dna, za 3 minuty wyjdzie na pełen skok i ma dalej 100psi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce ktoś moze kupić aerisa? do wymiany uszczelki powietrzne na oryginalniejsze :P

 

ja się poddaję, nie jestem w stanie tej cholery naprawić tak, by trzymała ciśnienie podczas pracy :)

 

 

sprawa aktualnie wygląda tak, że pompuję do 100psi, pojeżdżę, wpadnie do dna, za 3 minuty wyjdzie na pełen skok i ma dalej 100psi :D

 

Zapytam z ciekawości czym to pompujesz? Bo miałem podobny efekt jak pod pompowałem raz na stacji benzynowej agregatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej o pokrętło blokady

-odkręć ten niebieski plastik od blokady

-wykręć tłumik olejowy, 
-teraz pokombinuj, mając tłumik w ręku, w którym miejscu on blokuje,
musisz znaleźć takie ustawienie, by w jednym miejscu chodził bez zarzutu, a za 180 stopni blokował



swojego pompowałem powietrzem atmosferycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK 

Sprawa blokady się "sama naprawiła" amorek po zamontowaniu  w rowerze postał  2  dni i blokada  znowu działa, jedna rzecz mnie dziwi ze na   nie miałem  tych  gumowych odbojników na goleni, nie wiem czy tak ma być? Ale  amorek po smarowaniu i zalaniu oleju  w  sobie nadal twardy jest, chyba taki musi być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

ponowienie  rozebrałem i posmarowałem  amorek , nie wiem czy  to wina temperatury  czy co  bo dosłownie  ma max 50 w porywach 60 mmm skoku (przy 80 PSI ważę 90 kg),  gumowych odbojników  brak (rozbierałem świeciłem lampka i nie ma ) tłumik  chodzi w pełnym zakresie, kończą mi się pomysły, czy jest  sensy  wysyłać  amorka  do serwisu czy szukać  czegoś nowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

jak to mawiają nic  co dobre nie jest tanie,  o dobitnie sie o tym przekonuje. Już  myślałem,  że jest  tok  rozkręciłem   komorę powietrzną i że będzie ok wyjąłem   taka  gumową podkładkę z komory powietrznej ( skok się lekko zwiększył) ale to pomijamy,  złożyłem  dałem mu 70 PSI i jadę i myślę sobie  ...hura w końcu  działa miękko wybiera itp. Ale moja  radość nie trwała  długo  amorek miał lekki luz  przód  - tył. Ostatnio  było to powodowanie  słabym dokręceniem  śruby  gdzie jest  tłumienie i po dosłownie 1,4 obrotu.... śruba kreci się na około, lewo prawo jak się chce... regulacja  tłumienia nie działa, tzn pokrętło  stoi. Myślę znaleźć jakiś imbus  długi i próbować  wykręcając  tłumienie , może  coś pomoże w  wykręcaniu śruby  " głównej" Jak nie  to  kątówka i nowa, śruba, mam dosyć  tego amorka...

Numer z kluczem pneumatycznym , nie działa...   Luzy się powiększyły (wiadomo jedna koleń jest nie dokręcona) kto ma jakieś pomysły, oprócz wyśli do serwisu.

z Góry dziękuje za pomoc


sprawa  rozwiązana, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie  dociskanie, nic nie  dało, po prostu kupiłem dłuższy imbus  nr 5  wsadziłem  go  tak  aby  kręcił  śruba od  tłumienia,  szczypcami  złapałem te śrubę której nie mogłem wykręcić ( ta co mocuje tłumik  do  dolnych  goleni)  i po chwili  lekkiego  szarpania puściła ( śruba od  regulacji tłumienia ) i te  "główną "śrubę mogłem odkręcić już prawie palcami.

A i z innej beczki ,  ciśnienia podane przez producenta  trzeba  chyba dzielić  przez  2  ja przy 89 kg mam napompowane  max  60 psi i SAG mam na poziomie  15 mm i tak uważam ze mały , a  wg instrukcji wino  by ciśnienie 90-100 psi,  gdzie  amor  nadawał się  chyba  tylko do duuużych  hopek, bo  uginał sie maksymalnie o 2-3 cm Dopiero  przy 50 -55 PSI SAG jest na poziomie  około 2 cm i amorek  bardzo fajnie chodzi pracuje, tak jak powinien. Nie  dobiłem  go ani  razu  choć  się  starałem( wg  oringu  było max 6,5 cm, jazda  lekki las  trochę korzeni )

Dlatego  jak kazy uważa  ze ma zbyt twardego amorka niech zejdzie najpierw  z cisnieniem  a nie sugeruje  się  danymi producenta.

pozdrawiam

Edytowane przez marcinlegnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z niedawno kupionym Spinnerem 300S

 

mam wrażenie, że zakupiony amorek chodzi coraz gorzej, na płaskim terenie tez. smaruję go solidnie brunoxem pod uszczelkami po każdej jeździe, golenie też oczywiście a amorek zachowuje się tak jakby na sucho chodził i się przycina. nie ma płynności pracy i słabo wybiera nierówności. co z tym robić? Przebieg ze 150km raptem a tu takie niespodzianki. dodam jeszcze że problem dotyczy chyba glównie prawej lagi, bo naciskając na kierownicę tylko z lewej strony amorek się ugina a jak naciskam na kiere z prawej strony to amorek ani drgnie... No i anodowanie głównie na prawej ladze się wyciera, na lewej jest prawie jak w nówce.

poradźcie coś. rozbierać i zrobić smarowanie lagów może? nie wiem czy w nim są gąbki które może trzeba by było nasączyć porządnie...

 

PS.

próbowałem rozkręcić amorek bez wyjmowania aby wyczyścić i przesmarować lagi.

po pierwsze nie mogę zdjąć tej czerwonej śruby do regulacji tłumienia (niby powinna się ściągnąć lekko do góry ale za cholerę nie chce iść a nie chcę jej kombinerkami pokancerować, próbowałem przez kawałek dętki kombinerkami i ani drgnie)

po drugie śruba w drugiej goleni odkręca się raptem jeden obrót może i jakby się w miejscu potem kręciła. a jak dokręcam to znowu ten jeden obrót i już jest dokręcona...

po trzecie to i tak nie wiem czym przesmarować uszczelki kurzowe i lagi. tyle wątków na forum a jakoś nie znalazłem gdzie jest napisane czym to smarować aby nie uszkodzić uszczelek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...