Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już testowałem kompresory. Problem jest taki, że albo nie działają, albo jest problem z wpięciem się w wentyl albo gorzej problem z jego wypięciem i sporo powietrza ucieka w tym czasie. Przerabiałem już różne stacje i z tego co pamiętam w miarę ok jest na stacji benzynowej niedaleko SKM Sopot Kamienny potok, ale no nie opłaca mi się jechać taki kawał :) W Gdyni najbliższą stacje mam 3 km od siebie. Ja wolę jednak zainwestować 50 zł w pompkę i raz na tydzień nią dopompować, to jest chwila i nawet wygodniej mi to zrobić w domu niż jechać specjalnie na stację, polecam!

 

Ps. Na tym Statoil na Alei zwycięstwa to mi mi wentyl nie chciał dobrze chwycić i powietrze uciekało a tam się programuje do ilu ma pompować i jak jest nieszczelność to się nie chce włączyć. Nie wiedzieć czemu z pompowaniem auta nie ma problemu, ale z rowerem mam tam problem a nie raz tam byłem. Za to z pompką zawsze bezproblemowo.

Edytowane przez Iwan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie o butelkę czy koszyk, ale mam pytanie o uchwyt na telefona ;) co to i za ile ;) - bo juz raz miałem okazję upuścić - a do tygodnia przestał działać głośnik - na szczęście był w "gumofilcu", więc śladu nie było, a gwarancja załapała jeszcze, ale ta historia powoduje u mnie lęki z jazdą i trzymaniem telenawigatora ;) - a bez tego ciężko w temacie geocachingu.

 

ps. Ostatnia niedziela i rekord - śmieszny jak na wasze przebiegi, ale na początek dobre i te 41km :)

 

Jeśli chodzi o uchwyt na telefon to jest do dokładnie ten model - Uchwyt na telefon Extreme

Śmiało mogę go polecić, choć ja dla pewności używam jeszcze zwykłych gumek recepturek :D

Wtedy nie ma opcji, żeby telefon wypadł z tego uchwytu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką, jest najbardziej polecana w swoim przedziale cenowym, podobno dużo serwisów rowerowych korzysta właśnie z takiej pompki:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4101264883

 

Ja swojej jeszcze nie dostałem, będzie u mnie jutro, dam znać.

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nabicie 11 bar tą pompką można włożyć między bajki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nabicie 11 bar tą pompką można włożyć między bajki

 

Hehe, być może, ale mam mniejszy odpowiednik tej pompki(ta sama firma) który wozi się na rowerze i wbijam nim 5 barów i dałaby radę więcej, ale to męka. Najważniejsze dla mnie by można było nabić 6,5 bara, tyle potrzebuję :)

Edytowane przez Iwan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, z założenia powinno być łatwiej bo obecnie pompuje jedną ręką a z nową pompką będę mógł dwiema ;)


jak kojaki trzymaja sie drogi ?

 

Dziś dopiero zostały założone i jeszcze nie były testowane, także na razie muszę trochę pojeździć żeby móc się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@bunio244

 

na twoje pytania sa już udzielane wielokrotnie odpowiedzi w ostatnich kilku stronach wątku. Po cóż powtarzac to samo.

 

W skrócie. Wszystko jest porównywalne z tym co było, ale IMO

2013 ma lepsze klamkomanetki

2014 ma ładniejszy mostek i gripy...

 

reszta to samo. jesli chodzi o kands Maestro.

 

Lazaro różni się nieznacznie...np piastami JoyTech, Kands ma Shimanowskie piasty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy i chciałbym się przywitać.

Jak dobrze pójdzie w przyzowitej cenie opchnę swój stary rower miejski i jak dobrze pójdzie to zaopatrze się w majstra - bo jedank zdecydowanie wolę lekki teren aniżeli miasto, ścieżki itp. Ale wiadomo każdy grosz sięliczy stąd dorąca prośba do :

@chsklika, @PiotrowskiGD

Można prosić o szczegóły ceny na PW ?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

P.S.

 

Wydaje mi się, że gdzieś widziałem foty majstra 2014 r. z korbą na octalinku - a teraz przeglądając foty na alledrogo widzę tylko kwadrat? Czy mi się tylko wydawało czy też ktoś tak widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@bunio244

 

Jako mój imiennik i jako również Gdańszczanin powiem Ci tak. Kieruj się swoimi odczuciami smakowo wizualnymi.

Te rowery są porównywalne.

Od 2014 Lazaro ma już w standardzie blokadę amortyzatora, wcześniej raz miał a raz nie miał...zależy jaka seria produkcji.

 

Ja sie zdecydowalem na kands 2013, bo dla mnie priorytetem były klamkomanetki Alivio. Uznałem, że taniej mnie wyjdzie samodzielnie wymienić mostek i kierownicę - o ile w ogóle będę wymieniał. Bo te jakie są w standardzie są przyzwoite, a odwrócony mostek ZOOM nadaje agresywnego przodu w Maestro.

 

Dla jednego kryteria są takie, dla innego kolarza z kolei inne.

 

Spokojnie prześledź wątek Kandsa i Lazaro i...samodzielnie dokonaj wyboru....

 

@Piehursson

Moim zdaniem nie ma specjalnie znaczenia czym posmarujesz, chodzi o wytworzenie izolacji od wody, oraz aby zapobiec ewentualnemu zespawaniu jarzma pedałów z korbą. Nadaje się do tego zarówno WD40, smar do łożysk jak i zwykły olej silnikowy.

I tak co jakiś czas warto to odkręcić, nasmarować i ponownie wkręcić. Nie ma co fetyszyzować rodzaju smarowidła.

Ja tak robiłem ze starymi SPD, z nowymi podobnie będzie.

 

 

 

@rychu713

temat nieaktualny, sprawa dotyczyła zakupu hurtowego. Już kto miał zakupił, chyba ze sam pogadasz z jakimś dystrybutorem i zbierzesz samodzielnie grupę.

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a słuchajcie chłopaki.... dziś doszły nowe pedały i tak się zastanawiam czy do smarowania gwintów można użyć smaru silikonowego w sprayu bo tylko taki mam pod ręką :unsure: czy jednak zaopatrzyć się w jakiś smar litowy?

A fe nie bluźnij, smar w spreju to zło :002:

Łt40 stworzono do takich celów, do łozysk się toto średnio nadaje ale do gwintów jest super :)

Ps. co to za pedały?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrowskiGD
osobiście nie posiadam wiedzy eksperta, więc zdaję się na waszą wiedzę :P przeczytałem cały ten watek wczoraj, do 4 rano czytałem :P kryterium podstawowym jest to, aby sprzęt był najlepszy, więc chodzi mi tylko o opinię techniczną, czyli np. o różnicy amorków i piast. Kwestie wizualne oczywiście też są ważne, ale to pozostawię tylko sobie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje mi się, że gdzieś widziałem foty majstra 2014 r. z korbą na octalinku - a teraz przeglądając foty na alledrogo widzę tylko kwadrat? Czy mi się tylko wydawało czy też ktoś tak widział?

To musiał być samodzielny apgrejd któregoś z użytkowników - fabrycznie był kwadrat, jest kwadrat i pewnie jeszcze będzie. Na octalinku cena byłaby "ciut" wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fe nie bluźnij, smar w spreju to zło :002: Łt40 stworzono do takich celów, do łozysk się toto średnio nadaje ale do gwintów jest super :) Ps. co to za pedały?

no to przeca dlatego pytam :D trochę sobie w międzyczasie poczytałem i połowa stosuje łt a połowa właśnie wymieniony przez @@asked, smar miedziowy

a pedały - pd-m540

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką, jest najbardziej polecana w swoim przedziale cenowym, podobno dużo serwisów rowerowych korzysta właśnie z takiej pompki:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4101264883

 

Ja swojej jeszcze nie dostałem, będzie u mnie jutro, dam znać.

 

W lidlu były podobne w wiosennej akcji ROWER. Świetny sprzęt i można dużo barów wbić.

Ja polecam kompresor na stacji, najlepiej z wyświetlaczem. Znalazlem taki na stat oil w Gdyni ale nie wiem gdzie u siebie trafisz.

 Tylko że na stacjach jest taki problem, że mało który kompresor wbije więcej niż 5 - 6 barów, a opony są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pompkę to polecam POMPKA SIGMA ALPHA JET, jeżeli chodzi oczywiście o pompkę do przewozu na rowerze. Spokojnie można nią nabić tyle żeby dało się jechać. A w domu to pompuje 50 l kompresorem stacjonarnym którym mogę pompować do 9 barów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

W lidlu były podobne w wiosennej akcji ROWER. Świetny sprzęt i można dużo barów wbić.

 

kolega pytał o pomoc w wyborze, a nie o to co gdzieś kiedyś było... :whistling:

 

ja polecam rozwiązanie najprostsze. Zakupić najzwyklejsza pompkę na zawór samochodowy, a w razie potrzeby zawsze znajdziesz po drodze czy to stacje z kompresorem czy warsztat z prawdziwą pompką.

 

Ponadto jesteście zapewne zmotoryzowani - zakup pompki samochodowej jest kolejnym z najprostszych rozwiązań.

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...