Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

po to jest na sztycy zaznaczony max jej wysuniecia. Piehursson, co ty masz z tym seksualnym podejsciem do ramy rowerowej ?kiedys pisales, ze jest tam strasznie ciasno w jej dameczce miedzy tylnymi widelkami a teraz grozisz, ze wrocisz do domu  i dokladnie zmierzysz ile zapasu zostaje w kominie... opanuj sie , chlopaku  :w00t:  :w00t:  :w00t: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem pierwszy lepszy link do sztycy Zoom 400mm. Nie wiem jaka jest jej średnica w Maestro, ale nadal zakładam, że jakby coś nie pasowało z tą 300mm to dokupię coś innego,dłuższego i pewnie niedrogiego.

 

Pozostaje czekać na rower - na środę ma być.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziane. moze nie potrzebnie piane pijemy i ta 300mm bedzie ok. pamietaj tylko, zeby okolo 10 cm byla schowana. wysokosc, na jakim poziomie jest siodelko, to indywidualna kwestia ale sa tez poradniki w tej kwesti. ja robie tak, ze jak siedze na siodelku to stopa pcham pedal w dol . i ustawiam tak wysuniecie sztycy , by miec kolano lekko ugiete w dolnej fazie. niektorzy ustawiaja to tak, ze siedzac na siodelku opieraja wyprostowana noge na pedale, ale styk stopa-pedal ma miejsce na odcinku piety. jeszcze inni wkladaja siodelko pod pache i jesli moga dotknac suportu palcami to dla nich jest ok. tak czy inaczej w trakcie jazdy kolano powinno sie prostowac ale nie do konca. przyjemnej jazdy zycze.

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba będę musiał :D :D :D bo oczywiście przesadziłem i przy tak wysuniętej sztycy jak u mnie jest niecałe 4 cm d ogranicznika czyli powinno styknąć :)

a tu jak ustawić siodełko 

 

Rozumiem, że określenie "powinno styknąć" dotyczyło mojej przyszłej sztycy? :)

 

Jeszcze jedna sprawa. W galerii zauważyłem, że masz osłonę neoprenową Kellys. Pasuje obojętnie jaka czy szukałeś specjalnie pod jakiś model? Tu http://allegro.pl/oslona-neoprenowa-ramy-kellys-rzeszow-i3328670684.html pokazuje, że pasuje na niektóre bajki. Czy nie przejmować się tym i uznać, że to raczej uniwersalny gadżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"powinna styknąć" odnosiło się do Twojej sytuacji ;)

co do osłony to kupowałem ją w Go Sport nawet chyba taniej niż na allegro bo dawałem za nią 9.90. Pasuje na styk, to znaczy trzeba ją naciągnąć dość mocno żeby się zapięła bo Maestro ma ponadnormatywny, bardzo szeroki profil dolnego trójkąta, ale raz zapięta trzyma jak ta lala :)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"powinna styknąć" odnosiło się do Twojej sytuacji ;)

co do osłony to kupowałem ją w Go Sport nawet chyba taniej niż na allegro bo dawałem za nią 9.90. Pasuje na styk, to znaczy trzeba ją naciągnąć dość mocno żeby się zapięła bo Maestro ma ponadnormatywny, bardzo szeroki profil dolnego trójkąta, ale raz zapięta trzyma jak ta lala :)

 

Mały off top - jakiś czas nie zaglądałem na bieganie.pl i teraz tak patrzę, że przecież my już tam czasami pisaliśmy w tych samych wątkach. Mały jest ten sportowo-internetowy świat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystko możliwe :) na bieganiu używam swojego "klasycznego" nicka a tutaj jakiś chujaszczyk mi go już zajął ;) no i z powodu mojej kontuzji ostatnio mniej się udzielam (no bo o czym niebiegający kulas może pisać;) ) w tamtym miejscu choć bacznie czytam i obserwuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnie dwa miesiące praktycznie bez biegania. Kilka razy tylko byłem. Podleczyłem zapalenie więzadła rzepki, to na wolnym wybieganiu po 3km trzasnęła łydka. Odczekałem 40 dni, wyszedłem dwa razy na 5km i zaczął Achilles boleć. Dzisiaj byłem żółwim tempem na 8km i nie jest źle, ale przez te perypetie zdecydowałem się na rower - chociaż nie wiem ile będę musiał jeździć, żeby serce w trakcie biegu znowu zaczęło normalnie pracować.

 

Polecam zakupić sobie TRX - powzmacniasz się zdrowo podczas niebiegowych dni, a zwłaszcza w trakcie kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie spotkaliście się w swoich maestrach z tym ze przełożenie najszybsze 3 z przodu i 7,8 ciężej chodzą ? tzn chodzi mi o to że słychać takie szuranie .

Jeśli chodzi o prędkość to jest odpowiednia a siły w nogach mam dość do 40 km i nawet więcej  na asfalcie o płaskiej b dobrej nawierzchni robię .Dodam jeszcze ze jeśli chodzi o wszystkie inne przełożenia to rower pracuje rewelacyjnie bezgłośnie wręcz  ale jak przyjdzie ustawić 3 x 7,8 to już coś się dławi

też tak mieliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł. Złożyłem wszystko, zamontowałem lidlowy licznik, torebkę podsiodłową (nic nie odstaje dziwnie, montowana standardowo) i oświetlenie. Zaraz wychodzę na pierwszą jazdę;

 

Pedały tragedia. Przy ich wkręcaniu zarysowałem korby, ale mniejsza o to. Uchwyty to samo - pierwsza lepsza okazja i się ich pozbywam. Kierownica jakaś dziwna dla mnie - nie wiem czy nie za wąska.

 

Rozmiar ramy idealny. Na początek sztyce ustawiłem na max. tzn do krechy minimum i nie dałbym rady pedałować normalnie. Obniżyłem i jest cacy więc na 184 spokojnie 19 cali wystarcza.

 

 

Edytowane przez matkon81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łańcuch ci trze o wewnętrzną prowadnicę przerzutki, stąd ten dźwięk. Ponadto te przełożenia wymagają pary w nogach, jeździ się ciężko.

 

Panowie, czy możecie depnąć na korby i zaraportować czy coś się gnie czy tylko mnie tak się trafiło? :confused:

 

 

jutro podjadę na serwis to fachowiec spojrzy na to .fakt potrzeba pary w nogach ale ja z tym problemu nie mam jeśli jest płaski teren z dobrym asfaltem jeszcze minimalnie z górki nie ma wiatru to rower dostaje niezłego kopa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na pierwsze wrażenia "po" :)

 

Zrobione niecałe 19km. Tyłek ok, myślałem, że gorzej siodło zniesie.

 

Pierwsze co mi się rzuca w oczy. Lekko mi przednie koło bije albo ja mam zwidy. Przejmować się tym i lecieć gdzieś na serwis czy dopiero za jakiś czas jak się samo nie "naprawi"? Na początku myślałem, że to od amora mam takie złudzenie, ale wjeździe na szosę i włączeniu blokady też to widziałem, Chyba, że to faktycznie mi się wydaje, bo nigdy nie jeździłem na tego typu oponach.

 

Jechałem praktycznie tylko na drugim przełożeniu na biegach 3-6 i czasami ten 6 wchodził po jakimś czasie. Na 3 bez zarzutów, tak jak i na 1.

 

Ogólne wrażenia na duży plus. Kolor jest świetny i biała deska bardzo ładnie się prezentuje. W gratisie dostałem lampy więc też ja założyłem choć urodą nie grzeszą, ale one mają dać mi jakieś bezpieczeństwo więc pewnie za szybko ich nie zmienie.

 

Uchwyty to chyba już jutro postaram się gdzieś dorwać i wymienić. Tak więc rower dochodzi do aktywności biegania i trx'a na stałe :)

Edytowane przez matkon81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to do pompki, 7 bar powinno wystarczyć.

 

Napisałem już do sprzedawcy, bo nie tak powinien wyglądać w ich mniemaniu wyregulowany rower. Pompki nie mam więc zostałaby stacja, ale chyba i tak wybiorę się jednak do serwisu, bo jakoś nie ufam tej fabrycznej regulacji bajka.

 

Piehursson wiesz, że dopiero jak napisałeś to zauważyłem? :) Nie robi mi to różnicy. Byłem chyba zbyt podekscytowany, że w końcu dotarł :) Oczywiście wspomniałem też o tym sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to do pompki, 7 bar powinno wystarczyć.

 

Napisałem już do sprzedawcy, bo nie tak powinien wyglądać w ich mniemaniu wyregulowany rower. Pompki nie mam więc zostałaby stacja, ale chyba i tak wybiorę się jednak do serwisu, bo jakoś nie ufam tej fabrycznej regulacji bajka.

 

Piehursson wiesz, że dopiero jak napisałeś to zauważyłem? :) Nie robi mi to różnicy. Byłem chyba zbyt podekscytowany, że w końcu dotarł :) Oczywiście wspomniałem też o tym sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź przy czasie pstryknij jakieś fotki całego roweru i wrzuć do garażu bo zaintrygował mnie ten biały amorek :) ciekawe jak cały rower w takiej kolorystyce się prezentuje :) kupowałeś u b_f bike?

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź przy czasie pstryknij jakieś fotki całego roweru i wrzuć do garażu bo zaintrygował mnie ten biały amorek :) ciekawe jak cały rower w takiej kolorystyce się prezentuje :) kupowałeś u b_f bike?

 

Nie. Brałem tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=3357675919

 

I na zdjęciach też z czarnymi amorami. W sumie jakoś mi to nie przeszkadza nawet. All white :)

 

Fotki cyknę jutro, chyba, że oddam do serwisu. Tak na szybko mogę pokazać wcześniejszą z telefonu.

 

b1db9a8a45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...