Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

No to kierownica zamontowana, zacisk też. Rower stracił kolejne "oszałamiające" 92 gramy :D

Tak jak przypuszczałem - biała kierownica + czarny mostek = równa się paskudztwo nie do zaakceptowania ;) Trzeba czym prędzej coś kupić ;)

 

Widze, ze trafilem na dobry aktualny temat ;) Wlasnie planuje wlozyc nowy mostek, taki o mniejszym koncie bo ten to tragedia. Jaka długosc ma standardowy mostek i jaki kat ? bo kurde zawsze zapomne zmierzyc jak jestem przy maszynie ;/

 

a co do montażu: jak wykrecam górną śrubę to teoretycznie gwiazdka powinna zostać w rurze sterowej, mam racje ? bo raz przekrecilem gwint i mechanik zrobil mi to jakos na sztuke i boje sie ze jak znow sie za to wezme to cos sie zeszmaci ;p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz szans wykrecenia gwiazdki-grzybka przy  wykrecaniu topa. 

 

 

ps. kolezka moj kupil sobie uzywana kone DH za 4 tysie. na tarczach 203mm, z amorem 180mm. zeby po wroclawiu czasem sie przejechac... mocne, IMO. 

 

 

pozdrawiam i jeszcze wielu km w tym roku zycze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz szans wykrecenia gwiazdki-grzybka przy  wykrecaniu topa. 

 

 

ps. kolezka moj kupil sobie uzywana kone DH za 4 tysie. na tarczach 203mm, z amorem 180mm. zeby po wroclawiu czasem sie przejechac... mocne, IMO. 

 

 

pozdrawiam i jeszcze wielu km w tym roku zycze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie zauważam jakiejś znaczącej różnicy w oporach toczenia między CST a Kendami. Prędkości średnie i szczytowe też wielce się nie różnią. Jedyna różnica, którą zauważyłem między tymi dwoma oponami to przyczepność w zakrętach. Moim zdaniem Kendy lepiej kleją się do asfaltu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi o średnie prędkości na dłuższych pagórkowatych trasach(+100km) których planuję kilka w tym roku, być może to fanaberia, ale odczuwam chęć kupienia czegoś nowego do maestra.

 

Ja od razu wymieniłem standardowe CST najpierw na kende kwest 28c a teraz na Vittoria Zaffiro 25c Slick. W kenda byłto semi-slick, a Vittoria w ogole nie ma bieżnika ;) jezdzi się super, ja czuje roznice nawet w porownaniu do 28c, moze nie jakas wielka ale jesy moim zdaniem, na tej samej trasie w podobnych warunkach atmo. mam srednia wieksza o 1kmh, pewnie to kwestia lepszej kondycji i zmiany widelca na sztywny, ale oponki tez swoje robia

 

Podsumowujac moim zdaniem warto, ale odrazu 25c, nie baw sie w 28c, a na te obrecze spokojnie 25c wchodza i wszystko gra :) tylko zaloz drugi fartuch, albo zmien na mocniejszy, bo te fabryczne nie wytrzymuja cisniania powyzej 6 bar ;) przynajmniej u mnie tak było, a wiadomo, ze taka oponke to nabijesz na 7-8 spokojnie, (max. 10 bar chyba)

 

Cisnienie najwazniejsze, najlepiej jak sa tak nabite ze nie masz mozliwosci praktycznie nacisniecia palcem ;) oczywiscie mowa o jezdzie po asfalcie ;) za male cisnienie potrafi zabrac 1-2 km sredniej, nie mowiac o zmeczeniu

Edytowane przez Olek1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zaloz drugi fartuch, albo zmien na mocniejszy, bo te fabryczne nie wytrzymuja cisniania powyzej 6 bar

Zgadza się, u mnie też poszła dętka od wewnętrznej strony zaraz przy wentylu. Okazało się że gumowy kołnierz nie wytrzymał. Przy okazji wymieny kołnierzy wymieniłem dętki ze stockowych na dedykowane pod 28c

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim!

 

Planuję na dniach zakup Kandsa Maestro i rozmyślam nad rozmiarem ramy. Zależy mi na wyprostowanej pozycji podczas jazdy i mam pytanie czy ktoś może podać wysokość od ziemi do kierownicy w ramie 21" oraz 19" ? Mój wzrost to 184cm długość nogi do krocza to 84cm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - nie cytuj postów, na które odpowiadasz a znajdują się bezpośrednio przed twoim, to wbrew regulaminowi.

Secundo - albo rybki albo akwarium. Chcesz wygodniejsza pozycję to zrezygnuj z koloru. Chcesz kolor to bierz większy rower a później możesz spróbować pokombinować z mostkiem i/lub kierownicą ale ramy ni huhu nie skrócisz. Pytanie jeszcze ile masz od gleby do nabiału, żeby nie okazało się, że 21" jest pod tym względem na Ciebie za duże.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ! Jestem szczęśliwym posiadaczem rowerku. W sumie to mój pierwszy lepszy rower taki niemarkietowy. Przejechałem rowerem jakieś 200 km i chciałem łańcuch wyczyścić a tu zonk bo spinki nie ma. Wasze modele też są lączone bez spinki? Jak sobie z tym mogę poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Siemka ! Jestem szczęśliwym posiadaczem rowerku. W sumie to mój pierwszy lepszy rower taki niemarkietowy. Przejechałem rowerem jakieś 200 km i chciałem łańcuch wyczyścić a tu zonk bo spinki nie ma. Wasze modele też są lączone bez spinki? Jak sobie z tym mogę poradzić?

 

Sprawdź może jeszcze raz, może przybrudzona jest mocno i jej nie zauważyłeś?

Z jednorazowych spinek pasuje Shimano, z wielorazowych złoty SRAM 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...