Skocz do zawartości

[propozycja] Informacje w nawiasach


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając ostatnio forum dochodzę do wniosku iż informacje w nawiasach które pierwotnie miały służyć szybszemu wyszukiwaniu poszczególnych tematów powoli stają sie czynnikiem zapychającym to forum i utrudniającym jego przeszukiwanie bo i tak generalnie każdy wpisuje tam co chce.

 

Jako że nasze forum rozrasta się dość szybko, zarówno jeśli chodzi o liczbę jego użytkowników jak i o ilość zakładanych tematów oraz pisanych postów można by wprowadzić pewną ilość kategorii do których każdy z użytkowników musiałby jakoś dopasować swój temat.

 

Przykładowo w dziale Wycieczki, kategorie nawiasowe mogłyby wyglądać tak:

[spotkanie - Warszawa]

[zlot - Kraków]

[wyprawa - Mazury, Słowacja]

[wycieczka - Kampinos]

 

W dziale Akcesoria:

[licznik - Sigma]

[pompka - Beto]

[bidon - Author]

[zakup - Torebka podsiodłowa]

 

I tym podobne [kategorie oczywiście byłyby zależne od działu forum]

Pomysł jest niewątpliwie w powijakach i nad samymi kategoriami troche ktoś by musiał posiedzieć, ale generalnie chodzi o to by kategorie były jednolite a wyszukiwanie czegokolwiek na tak dużym forum jakim jest XCZ stało się prostsze i bardziej intuicyjne,

 

Zapewne od paru osób za pomysł na przewrócenie forum do góry nogami lekko mi się oberwie ale jak głosi moja sygnaturka mówie co myślę i po prostu proponuje zmianę która niekoniecznie musi wyglądać tak jak przedstawiona powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to od formy [licznik - Sigma] zdecydowanie wolę [licznik] Sigma, przecież tekst w nawiasie ma służyć tylko przyporządkowaniu tematu do pewnego poddziału, a na konkretny tytuł jest miejsce za nawiasem. Taki układ moim zdaniem jest dość przejrzysty, pod warunkiem że wszyscy będą stosować zgodnie z założeniami. Ale zobaczymy co inni napiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

wg mnie troche za duzo tych "zasad", ludzie juz sie gubia, a jak zacznie sie wydziwiac jeszcze, to w ogole nie beda mieli checi zakladania nowych tematow.

wiekszosc nowych userow jest "witana" tym samym tekstem dot. zasad pisania... i czesc z nich poprostu po tym dala sobie luz z kolejnymi wpisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowcat ma racje. Wprowadzenie takich opisów przy tematach będzie bardziej pomocny przy przeszukiwaniu forum. Jeśli szukam np. tematu odnoszącego się do konkretnej części czy rzeczy to jego oznaczenie w sposób zaproponowany przez Shadowcat'a jest najodpowiedniejszy i najwygodniejszy. Za nawiasem można napisać jaki problem lub rozszerzyć zagadnienie danego tematu. Wiem że będzie z tym troche problemów na samym początku zanim wszyscy sie przestawią ale zobaczycie że da to dużo "zdrowego owocu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mnie to jestem przeciwko, za duzo latania, trudno sie w tym połpać... niby stali uzytkownicy by sie przyzwyczaili, ale nowi w zyciu nie zaloza normalnie tematu, nawet jakby chcieli... bo by musieli przeczytac po 10 regulaminów do każdego z podrozdziałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mnie to jestem przeciwko, za duzo latania, trudno sie w tym połpać... niby stali uzytkownicy by sie przyzwyczaili, ale nowi w zyciu nie zaloza normalnie tematu, nawet jakby chcieli... bo by musieli przeczytac po 10 regulaminów do każdego z podrozdziałów.

 

Tu nie chodzi o regulaminy do kazdego z podrozdziałów tylko aby w nawiasie temat byl tak skontruowany jak zaproponował to Shadowcat. Mogę pójść na zakład że mała liczba nowych forumowiczów przeczytała regulamin i że wszyscy jada na żywioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

No i własnie o wypowiedź Miecia [a przynajmniej kogoś z zarządu] mi chodziło :)

 

Skoro jest dobrze tak jak jest to ok :(

 

 

no i sie nie popisales z pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podkleje się pod ten temat

 

moja propoycja dotyczy umieszczania ceny testowanego sprzetu. a czemu ? Bo jak szukałem ostatnio kasety mając ograniczony budżet i musiałem czytać prawie wszystkie tematy o kasetach, a tak to majac 50zl na kasete nie czytam bez potrzeby o jakis HI-TECHach po 300zl. np [kaseta] shimano deore 90zl. oczywiscie cena nie musi uwzględniac chwilowych wachnieć stosunku euro do pln, tylko byc wartoscia orientacyjną ulatwiającą poszukiwanie danego sprzętu. nie wszyscy znają cenniki na pamieć, a dla początkujacych, to bedzie wygodniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...