Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Ghost mimo że pokraczny to jednak ma spoko konfigurację, uginacz można sprzedać i wstawić sztywny widelec.

Pure też jest spoko, tylko jak sama nazwa, jest czysty, pozbawiony jakichkolwiek mocowań dodatkowych prócz koszyków na bidon.
W Ghost można chyba 2'' oponki zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uszanowanko!

Szukam roweru crossowego do śmigania po Wrocławiu.

Rozmiar ramy 22'', wzrostu mam 186cm, ważę sobie 77kg.

Zależy mi na jednej tarczy z przodu, z tyłu bez różnicy.

Do tej pory jeździłem na Merida Kalahari 590, ale z racji wieku przestał dobrze sie sprawować. Mam wrażenei że miała za małą rame jak na mój wzrost. 

Nie jestem fanem hamulców V-brake.

Szukam też wskazówek jaka strona mogłabymi najprecyzyjniej pomóc szukać modelu o ww parametrach, jestem zielony w temacie for i sklepów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2023 o 12:53, Greg1 napisał:

O czymś takim co proponuje kolega @marvelo pisałem - sztywny widelec, hamulce v-brake lepsze niż mechaniczne tarcze, opony o szerokości 40-42 mm dla minimum amortyzacji.

Jak możesz dołożyć 200 zł możesz znaleźć coś z hydraulicznymi hamulcami, np. coś w tym stylu:

https://allegro.pl/oferta/rower-cross-fitness-28-kands-pure-roz-m-czarny-14419634018

Ja jeszcze dopytam, bo chce być pewny zakupu 😂. Czy hamulce tarczowe hydrauliczne są zadowalająco lepsze w tym kandsie od v-brake? Nie trzeba ich serwisować co chwilę i w nich wymieniać oleju ani nic? Do tej pory zawsze v-brake miałem i nic z nimi nigdy nie robiłem. Do tego słyszałem że tanie hydrauliczne też nie są jakoś bardzo dobre. Czy kands też da radę na lekki teren w lesie tak jak Lazaro? Drugą przewagą z tego co widzę to że kands jest 0.4kg lżejszy czy robi to jakaś różnicę? Do tego chciałbym jakieś lekkie błotniki zamontować do roweru na który się z tych 2 zdecyduje. Jaką prędkość dałoby radę wycisnąć na tych rowerach na płaskiej drodze? 

Zastanawiam sie jedynie nad tymi hamulcami i nie wiem dlatego który rower w końcu wybrać. Lazaro 1599 zł Kands 1799zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie trzeba ich serwisować co chwilę i w nich wymieniać oleju ani nic? Do tej pory zawsze v-brake miałem i nic z nimi nigdy nie robiłem.

Że co? To ja mam zupełnie odmienne spostrzeżenia. Jak masz możliwość to bierz zdecydowanie hydrauliki.

No nie są rowery w teren.

Wyciśniesz tyle ile jesteś w stanie 🙂.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliki, nawet tanie, podstawowe są lepsze niż v-brake bo działają zawsze, nawet w deszczu i błocie gdzie v-brake przestają hamować. Generalnie nie trzeba w nich nic robić jak nie cieknie albo jak nie urwiesz przewodu albo jak nie przestaną hamować (to będzie oznaczało, że jednak olej gdzieś uciekł). Można raz na rok czy dwa lata dla własnego bezpieczeństwa i spokoju ducha podejść do serwisu, żeby sprawdzili stan oleju i go wymienili (no chyba, że sam potrafisz - są też filmiki na yt jak to robić). Każdy rower, nawet szosowy z oponami 25c na upartego przejedzie szutrem, drogą leśną czy polną a opony 38c jak w tym Kandsie spokojnie dadzą radę ale na drogach "ubitych", nie na jakiś singlach z korzeniami i komorami, to nie mtb. Tu masz link do kalkulatora przełożeń/prędkości, nie wiem jaka tam jest kaseta ale przyjąłem, że 11-32t:

https://www.gear-calculator.com/?GR=DERS&KB=28,38,48&RZ=11,13,15,18,21,24,28,32&UF=2200&TF=90&SL=2.6&UN=KMH&DV=speed

Wychodzi, że przy kadencji 90 pojedziesz ponad 50 km/h, jeśli masz tyle pary w nogach oczywiście 😁

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

Po przeczytaniu większości stron i tak zapytam:) ( mętlik niesamowity....)

Wzrost 192 cm. Waga 115kg

Pierwszy rower od wielu lat. Rower raczej rekreacyjnie, może dojazdy do pracy. Po dziurawych drogach asfaltowych + drogi utwardzane leśne. Rower chcę powoli też poskładać do trekkingu, czyli błotniki, bagażniki, itp. Więc tańszy cross w moim przypadku bardziej mile widziany .

Czy ten model będzie odpowiedni do moich wymagań w rozmiarze 21 cali czy szukać coś innego. Cena max jak temat tez wskazuje do 1800zł. Dziękuje bardzo za odpowiedzi

https://lazaro-bike.pl/sklep/kands-crs-1200-męski-2023_pid=506

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2024 o 14:44, kraslan napisał:

Czy ten model będzie odpowiedni do moich wymagań w rozmiarze 21 cali czy szukać coś innego.

Będzie OK. Spójrz jeszcze na https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777, a gdybyś przypadkiem mógł coś dołożyć to np. https://www.centrumrowerowe.pl/rower-crossowy-ghost-square-cross-base-al-pd35778/?v_Id=201211&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAoKeuBhCoARIsAB4WxtfJjjiAimzr3kvpGdpMQfBkwVnaqvhSjrXjPpxCTypiD2CxRlIwJ4QaAmj6EALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Szukam roweru dla kobiety. Wysoka nie jest raptem 159cm wzrostu. Jazda głównie rekreacyjna. Asfalt i miasto. Czasem jakaś leśna ścieżka. Czy do 3000zł fajnego z jednym blatem się znajdzie? Ogólnie przez choroby płuc jej wydolność jest osłabiona. Fajnie by było gdyby rower nie był za ciężki. Teraz jeździ jakimś wynalazkiem trekingowym z 3 przełożeniami. Brakuje jej czasem pod górkę większej ilości przełożeń. Pomyślałem o jednym blacie. Czy znajdę coś do 3000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riverside 700 na przykład.

Z racji inflacji proponuję modom zarchwizowanie tego tematu i ewentualne otwarcie nowego  :)  typu 1500-2000 / 1700-2300 itd z wyróżnikiem roku.

Popularność powoduje, że trafiają tu pytania niemieszczące się w tytułowych granicach i  b.....l  się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Przymierzam się do zakupu crossówki Rometa i przychodzę z zapytaniem: czy komponenty w jedynce i piątce różnią się tak znacząco w trakcie jazdy, że warto uzbierać dodatkowe 900 zł na kupno Rometa 5 czy różnica jest marginalna? Kiedyś miałem górala, ale nie interesowało mnie zbytnio czy dane hamulce są jakościowe, czy też nie. Korzystając z okazji chciałbym też zapytać czy firma Romet jest odpowiednia do kupienia crossówki czy może polecacie jakąś inną firmę oraz czy rama 18/19 calowa jest dobra dla osoby o wzroście 181 cm. Mój budżet to około 2000 zł.

Edytowane przez Emhyrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% czasu jeżdżę po trasach polnych czyli asfalt raz lepszej raz gorszej jakości. Rzadko ale zdarza się chwilowa trasa żwirowa. Zależy mi na dobrych hamulcach czyli w tym wypadku jak kolega wyżej pisał tarczowych oraz w miarę cienkich oponach żeby szybciej się na tym rowerze poruszać. Czyli rozumiem że firma Lazaro do zapisania w notatniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...