Skocz do zawartości

[amortyzator] Marzocchi Dirt Jumper 3 2010 vs Suntour Duro 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję w tym miesiącu wymianę amortyzatora w moim rowerze i potrzebuję waszych opinii na temat dwóch kandydatów.

Pierwszym z nich jest Marzocchi Dirt Jumper 3 z 2010 roku, link do strony z opisem:

http://www.marzocchi.com/template/detailProdotti.asp?idIU=2464&idC=1592&IdFolder=113&idMY=56695&IdOggetto=56841#

Jeżdżę głównie po skateparku, po mieście i jest mi potrzebny lekki amortyzator o małym skoku. Dirt Jumper 3 posiada niemałą wagę 2748g, co sprawia lekki problem, ale da się z tym żyć! :D Jeździłem rowerem Cube Flying Circus z Dirt Jumper'em 3 z 2007 roku i sprawował się całkiem dobrze w dircie oraz 4x.

Jako drugi wybór padło na Suntour'a Duro DJ D z 2013 roku, jest lekki, tani, prosty w serwisowaniu no i jestem bardziej przekonany co do niego. 

Link: http://www.eurobike.pl/sr-suntour/amortyzatory-przednie/duro

Miałem z nim do czynienia w rowerze Northtec Blade, była to rama w rozmiarze 15" więc geometria znacznie się różni od mojej ramy 13,5", był to model z 2009 roku i z tego co wiem po jakimś czasie jego praca pozostawiała wiele do życzenia, niektórym kolegom problem sprawiały również korki i pokrętło. Ważnym aspektem jest jego waga 2250g! Czekam na wasze opinie i doświadczenia. Inne propozycje są również mile widziane! :) Proszę o szybką pomoc, bo w weekend chciałem dokonać zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche faktów...

Chcesz miec lekki amorek to kup amorek powietrzny i taki jest właśnie Duro.

Ja od pół roku używam epicona do dirtu i puki co daje rade i radzi sobie duuużo lepiej niż Dirt Jumprer 3 z 2010 roku (używa go ziomek z którym jeżdze)

 

Epicon waży 1750, a Dirt jumpre 3 2750. Różnica kolosalna

Wiem ze że producent nie zaleca epicona do dirtu ale naprawdę radzi sobie bardzo dobrze:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz miec lekki amorek to kup amorek powietrzny i taki jest właśnie Duro.

Ten model akurat nie jest powietrzny :) Nie chcę czegoś co nie jest przeznaczone do extremu, czyli np rura sterowa z alu, albo chude lagi, jakbym chciał coś powietrznego to bym musiał zabulić dużo kasy, lub kupić Dirt Jama. Rozważam kupno spośród tych dwóch amortyzatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model akurat nie jest powietrzny :) Nie chcę czegoś co nie jest przeznaczone do extremu, czyli np rura sterowa z alu, albo chude lagi, jakbym chciał coś powietrznego to bym musiał zabulić dużo kasy, lub kupić Dirt Jama. Rozważam kupno spośród tych dwóch amortyzatorów. 

z tego co mi siew wydaje to lagi w epicone sa tej samej grubości co DJ3. Co do rury strowej to nie wiem:) ale epicon dużo lepiej pracuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...