Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie do mnie przyszedł mój Kross Level A4 z 2006r :D kolor biało czerwony rama 19" wszystko w najlepszym porządku. Dzisiaj po wstępnym ustawieniu poszedłem przetestować i do mojego starego roweru nie ma porównania na tym sie płynie a nie jedzie ;) Biegi wchodzą cicho i precyzyjnie amortyzator bardzo dobrze tłumi nierówności. Jestem tylko ciekaw czy i u was w rowerach hamulce lekko musiały sie dotrzeć i łańcuch, bo u mnie czasem hample lekko ocierają o obręcz a przerzutki sobie raz na jakiś czas zgrzytną ;> Chyba musze wyregulować jeszcze ostatnie 3 biegi :) bo jak jest 3x7 i więcej to lekko zgrzyta przednia przerzutka ;) Jak na razie jestem bardzo zadowolony z swojego zakupu :D. Rowerek udało mi sie wyrwać za 1450zł dostałem jeszcze do zestawu komplecik lampek xD i koszulke firmową hehe. Mam nadzieje że rower będzie mi długo służył i modyfikacje które będą wprowadzane z czasem pozwolą mi na jeszcze większą frajde. Będe prowadził teścik i rezultaty zamieszczał na stronce ;)

 

Pozdrówka dla posiadaczy Level'ków A4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prosbe o rade (wiem, ze to wlasciwie nie do konca ten dzial, ale chyba nie ma sensu zakladac nowego tematu).

 

Co wybrac? Model A4 z zeszlego roku za 1700 zl (minus jakis rabat) czy model A4 z tegorocznej kolekcji (cena to 2000 zl minus rabat).

 

Poczatkowo w sklepie stwierdzilem, ze skoro wersja zeszloroczna jest 300 zl tansza to wezme model z 2006 roku. Dopiero jak przyszedlem do domu dowiedzialem sie ile wazyl A4 w zeszlym rokum, a ile wazy obecnie (12,9 kg wg strony producenta). Poza tym w starym modelu jest gieta kierownica

bez rogow. Reasumujac gdybym zdecydowal sie na zeszlorocznego A4 na starcie nalezaloby wymienic: opony, kierownice oraz dokupic rogi. Czy to jeszcze

ma sens (jak szybko policzylem przewidywana roznica w cenie to zapewne 100 zl)? Czy nie lepiej od razu wziac wersje z 2007 roku? (specyfikacja tutaj: http://www.kross.pl/index.php?Page=422&amp...=3&kod=126)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ciężki orzech do zgryzienia. Ja miałem tak samo :P ale wybrałem Kross'a Level A4 z 2006. Dostałem go za 1450zł u mnie w mieście miesiąc temu bo została ostatnia sztuka biało - czerwona. Jestem z niego bardzo zadowolony. Co do wagi to nie wiem ile realnie waży A4 z 2007, ale ten z 2006 pod względem wagowym nie jest rewelacyjny :rolleyes: skoro masz do wydania aż te 2000zł bo tyle około kosztuje A4 z 2007 to nie lepiej kupić A6 z 2006 :) myśle że to lepszy wybór hehe a na allegro z tego co sie orientuje jeszcze na pewno dostaniesz może i u Ciebie w sklepie sie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na Allegro obecnie A4 z 2006 roku wcale nie jest tanszy niz u mnie w sklepie (dochodzi przesylka, a brakuje rabatu).

 

Zastanawiam sie czy jednak nie wziac A4 z 2007 roku biorac pod uwage, ze po zmianie tego co napisalem wyzej, roznica miedzy tymi dwoma modelami wyniesien okolo 100 - 150 zl. A to jest mniej wiecej roznica w cenach amortyzatorow zastosowanych w 2006 i 2007 roku.

 

Czyli jednak chyba wychodzi zostaje wersja '07...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym przeszkadza gięta kiera ?? mi osobiście na szerokiej giętej kierownicy bez rogów po lasku o wiele lepiej pomyka :) no i wole miec rowerek jednak o głupie kilkaset gram cięższy i 300zł w kieszenie po co ta pogoń zmniejszaniem masy - moje zdanie :) ... czy 1kg robi taka straszna różnice ??

 

wracając do roweru jakie macie gripy ? ja kupiłem Authora AGR Ergo 102 :/ z zatyczkami ale qrde są za krótkie (do Gripshiftów kupiłem, nie zwróciłem uwagi... :P ) co mozecie polecić z sensownych gripów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz co do tego 1 kg i 300 zl... jesli juz kupuje nowy rower i wydaje niemale pieniadze (przynajmniej w kontekscie studenckich zarobkow bo rower kupuje z wlasnych pieniedzy) to troche rozczarowywuje mnie fakt, iz nowy rower de facto bedzie niewiele wazyl od tego, ktory obecnie posiadam. Zatem juz wole dolozyc te 300 zl i miec spokoj (juz nie wspominam o roznicy w amortyzacji przedniej). Nad Krossem A4 z 2006 zastanawialem sie po tym jak sprzedawca mnie przekonywal, ze roznica miedzy zeszlorocznym a tegorocznym modelem jest niewielka (a wiec nie warta 300 zl). Po przejrzeniu tego tematu i specyfikacji technicznej okazalo sie, ze roznica jest znaczaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechane lekko ponad 100km :) jak na razie rower sie świetnie sprawuje. Nie mam z nim żadnych kłopotów. Przerzutki po wyregulowaniu dokładnym lekko wchodzą, amortyzator tłumi nierówności tak jak trzeba. Jedyna rzecz na którą sie troche denerwuje to łańcuch. Według mnie jest zadługi o jedno albo dwa ogniwa :P i bez osłonki neopremowej rysuje bardzo rame ;/ Jak będe na pierwszym przeglądzie w tym miesiącu to spytam sie czy nie skrócą mi go o 2 ogniwa hehe Helevorn dobrze sie zastanów jaki rower bierzesz :blink: za 2000zł możesz mieć Level A4 z tamtego roku i jeszcze troche Ci zostnie w kieszeniu :D albo Krossa Level A6 z 06r który ma bdb osprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak więc podsumowanie pierwszego miesiąca użytkowania. Przejechana Trasa 260km, rower jest już po pierwszym serwisie. Dokręcona korba, dokładniej wyregulowane przerzutki i hamulce. Skrócony łańcuch o 2 ogniwa <teraz już tak nie skacze jak wcześniej> zakupiona osłonka pod przerzutke, rogi i licznik Sigma BC 906 :D jak na razie bardzo zadowolony z roweru koła lekko sie toczą ale zastanawiam sie nad wymianą opon, na jakieś lżejsze :) , dające mniejszy opór toczenia i wytwarzające mniejszy hałas. Rowerek jak najbardziej polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupiłeś u siebie w mieście w serwisie to pierwszy przegląd zapewne masz za free, a jeżeli nie to pewnie cena przeglądu będzie sie wahać od 20-50zł zależy od wielkości miasta. ja dałem 25zł i wyregulowali mi Hamulce dokręcili korbe lekko podokręcali szprychy i wyczyścili łańcuch B) Z serwisu zadowolony. Aktualny przebieg 500km, jak na razie jedyny mankament to opony... Ich waga mnie dobija to samo z oporami które powodują. Zastanawiam sie nad ich wymianą tylko nie wiem co wybrać na szose/xc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar zmienić opony, zastanawiam sie nad RACING RALPH Evolution 26x2.1 z tym, że nie wiem czy będą dla mnie dobre bo jeżdżę dużo po asfalcie.

Ps. mój kross przebieg 1300km w tym dwa maratony - Otwock i Łódź (www.mazoviamtb.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałbym do Was drodzy koledzy pewne pytanie. Otóż chcialbym byście rzucili okiem na położenie koła wzgledem tylnich dolnych widełek (przy suporcie) Czy u Was też opona jest asymetryczna wzgledem widełek? U mnie jest blizej widełki prawej dolnej zas miedzy gornymi jest polozona symetrycznie. Chcialem sie upewnic/uspokoic ze wszystko jest ok.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar zmienić opony, zastanawiam sie nad RACING RALPH Evolution 26x2.1 z tym, że nie wiem czy będą dla mnie dobre bo jeżdżę dużo po asfalcie.

Ps. mój kross przebieg 1300km w tym dwa maratony - Otwock i Łódź (www.mazoviamtb.pl).

 

Witam

 

Dla mnie największym i odczuwalnym mankamentem tej opony jest jej zachowanie w czasie skrętów.

Moje odczucia są takie jakby opona się uginała i lada moment mogę stracić przyczepność.

Zawsze w takim momencie odpuszczam żeby nie zaliczyć gleby, albo wychodzę z zakrętu większym łukiem.

Opona jest dobrze napompowana. Być może powoduje to moja waga 87 kg. Efekt ten odczuwam tylko na tylnym kole.

Na razie przejechałem na nich 1100 km i na tylnej oponie widać już ślady zużycia bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trzymanie boczne tylnej opony też jest troche denerwujące. Bieżnik już lekko sie zaczyna zużywać. Zmieniłem mostek niedawno na kąt ujemny i jeździ sie troche lepiej. Kupiłem ostatnio okularki Accent Tornado ;) i jestem z nich bardzo zadowolony. Chciałbym wymienić sobie najpierw oponki a później powoli hehe lekkie modyfikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zboczenie z tematu...ale macie moze porownanie a4 do v6 ?? bo waham sie miedzy tymi baikami....rozumiem ze a4 to cross a v6 to mtb ale co to tak wlasciwie znazy w praktyce?? ze na v6 mozna wiecej skakac i t p ? a a4 to bardziej na asfalt ?

 

PS: a co do tematu oponek..macie jakis sposob na "efekt mokryh plecow" przy mokrej nawierzchni ? bo blotniki te plastikowe zupelnie nie zdaja egzaminu i itak zawsze mam cale ochlapane plecy od tylnego kola..masakra...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem na jednym i drugim :(

A4 tak jak evo napisał jest bardziej do XC i wyścigów posiada bardziej agresywny bierznik, lepszy osprzęt, lekko inną geometrie ramy i jest lżejszy :) co za tym idzie troche droższy od V6

V6 ATB czyli prawie do wszystkiego choć wiadomo coś co jest do wszystkiego jest do niczego? Oponki bardziej na szose, rama cięższa, średniej klasy osprzęt, i cenowo przystępny.

 

Jak bym miał wybierać wziąłbym A4, jadąc na V6 troche dziwnie sie czułem pewnie dlatego, że na codzień poruszam sie swoją A4 hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...