Skocz do zawartości

[korby] Korby Truvativa - czy naprawde wytrzymałe?


Stary

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spotkałem kumpla (street) i bardzo ostro zachwalał sobie korby truvativa. Nigdy na produktach owej firmy nie jeździłem, także chciałbym posłuchać trochę waszych świeżych opini na temat korb truvativa, zwłaszcza, że szykuje się pewnie i u mnie wymiana tych komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Hussefelta i suport Truvativ SL. Korba gnie się pode mną wyczuwalnie o jakieś 5mm na końcu ramienia, ważę 105kg. Oczywiście jednocześnie wygina się na bok, trąc o przerzutkę. Za tą cenę można kupić lepsze, sztywniejsze korby (choćby Deore LX 2005).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli tania korba, to nigdy Truvativ

hmm dlatego bo ktos tak powiedzial ?

Mialem fiveD przez dobre 8 miesiecy - rocznik 05 - i bylem z niej bardzo zadowolony, a waze 90 kilo - czyli powinna sie wyginac jak by byla zrobiona z cienkiej blachy - a dzialala wysmienicie - i dziala dalej w innym rowerze.

Gdybym mial znowu ograniczony budzet i byl zmuszony kupic nowa korbe - kupil bym znowu fiveD - a na produkty sh*tmano nawet sie nie spojrzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodnie musisz czytac - na polskich nic nie pisza ?? :) ......

w sumie to mieszkam na zachodzie i czytam te zachodnie serwisy :)

Owszem np mtbr.com jest taka wyrocznia i to niezla - duzo opinii - i fakt ze taki fiveD ma slabe oceny - usredniona 2,60. Ale widzisz ze w opiniach sa tez opinie i oceny maksymalne ?

Takim tokiem myslenia patrze na xtr'a 960 i widze srednia 3,2 - tylko 0,6 punkta roznicy ?? a roznica w cenie conajmniej 300$. Wniosek - kupa kasy a g**no warta.

Na mtbr czesto sie zdarza ze ludzie oceniaja jakis sprzet na minimum bo kupuja sredniej jakosci sprzet a wymagaja od niego dzialania na miare topowych komponentow. Ale to trzeba poczytac opinie tych frustratow a nie tylko patrzec na srednia ocene zeby dojsc do takich wnioskow - ze cos co ma slaba srednia ocene faktycznie nie musi byc takie slabe ;)

 

FiveD od rocznika 05 jest wzmocnionyw stosunku do rocznika 04 i spisuje sie solidnie. Lubie poczytac mtbr ale moja wyrocznia juz od dluzszego czasu sa znajomi od ryska :) ( chwale sie ?? :) ) .

Z gosciami z serwisu - ktorzy maja spoooro do czynienia z rowerami - poznalem sie przez znajomego ktory jest ich dobrym kumplem i dzieki niemu mialem okazje pare razy pojezdzic razem z nimi po lesie i wypic pare browarow - plus oczywiscie pogadac o sprzecie rowerowym - i w skrocie - wedlug wiekszosci z nich fiveD to najlepszy wybor wsrod korb jesli chodzi o jakosc w stosunku do ceny.

W swoim rowerze wymienilem praktycznie ... wszystko - a korba to ostatnia czesc ktora wymienilem - poprostu sie spisala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Truvativ to świetna firma, osobiście posiadam hussefelt'a zresztą jak wiele osób skaczących i streetujących chwale ją sobie mimo, że jest przeznaczona do All Mountain! Ma doskonałą sztywność i posiada wiele modeli do każdego zasosowania. Co do five-D'a mój kumpel go miał, ale skakał ze schodków i korba poszła, ale w xc spisywała się świetnie(trochę z nim jeździłem) i śmiało bym ją polecał do xc bez szaleństw, o isoflow nic nie wiem oprócz opinii Kywak'a :) a jeszcze nigdy w życiu nie słyszałem złej opinii o Holzfeller'ze(do DH).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam szukam czegoś tańszego :(

 

A co możecie powiedzieć o RPM na isis? suport można już mocny na isis kupić, ale jak jest z wytrzymałością tych korb?

 

Mam ograniczone (bardzo) możliwości finansowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z korbą Truvativ Isoflow? (ona jest na kwadarat, jedna tarcza i rockring) Dla mnie główne zastosowanie - dirt/street

Jeździłem na wersji z trzema blatami. Fakt gięła sie pod butem na podjazdach ale ogólna wytrzymalość korby całkiem na poziomie. Po 5 500 km z dużego blatu nawet całkiem nie zeszła farba, a stan zębatek idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPM na isis, to dobra korba, sam sie nad nia zastanawialem, ale nie ma ramion 165 mm, wiec ja odrzucilem, generalnie montownia rpm robi te korby identyczne jeszcze z nazwami, blackbox, dartmoor, nope i jeszcze pare, ale nie pamietam ;) .

 

Co do Holzfellera, to jest absolutne cudo wedlug mnie, kumpel kupil jakies 3 miechy temu, sa o wiele bardziej sztywne niz hussefelty i sa lzejsze, ale zebatke ma ta sama co ja mam czyli alu 7075 t6 wiec nie ma zle :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam w obecnie w obydwu rowerach Korby Truvativa

W mieszczuchu mam Fived na kwadrat (rzeczywiście jest wiotka)

W rowerze do XC mam Firexa ze zintegrowanym suportem GXP

W międzyczasie miałem jeszze RPM Power Pro na isis

I teraz moje przemyślenia co do korb i suportów

 

Na Kwadrat do pewnego czasu wszyscy producenci je stosowali we wszystkich grupach (Campagnolo do tego roku również)

Oś suportowa na kwadrat okazała się zbyt wiotka i dlatego pewien czas temu Shimano wprowadziło mocowanie korb na Octalik a inni produceni ISIS. :glare:

Oś była rzeczywiście sztywniejsza ale za to w mmiędzy osią suportową a mufą zabrakło miejsca na sęsowne łożyska :033:

 

No i z tych właśnie powodów Shimano, I inni wymyślili by łożyska by łożyska umieścić po za mufą suportową jak w Suportach GXP, Houwitzer, czy nowym LX ze zintegrowaną osią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam Isoflow i musze przyznac ze ta korba nadaje sie jedynie do spokojnej jazdy i to nie w terenie.

Być może jakby jezdzić baaardzo spokojnie to dalaby rade. Jezeli ktos oczekuje troche wiecej od jazdy niz w miare prosty teren to nie kupujcie Isoflow'a. Lepiej dolożyć te kilkadziesiąt zł i kupić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pani w serwisie mówiła, że Truvativy są coraz gorszej jakości i potrafią szybko łapać luzy. Zdarza się nawet, że odpadają. Nie zagłębiałem się w ten temat ale dotyczy on głównie mocowania na ISIS.

 

Ja natomiast w najbliższym czasie [środa] będę miał korbę Firexa GXP. Kolega biker amoniak ma podobną i czy mógłby wydać jakąś opinię na jej temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...