Skocz do zawartości

[Amortyzator] Różnice w modelach XCR LO 2011-2013r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wymieniam części w rowerku (Gt outpost z 2009r).

"Amortyzator" w agonii.

Jako że nie chcę wydać więcej niż 330zł na amorka wybór padł na czarny XCR LO V-brake bez regulacji w manetce.

Na allegro są różne roczniki XCR LO.

Od 2009 do 2013.

Choć zdjęcia i opisy są jak zwykle mylące, opis amorka z 2011, zdjęcie z 2009, opis z 2011 zdjęcie z 2012. itp.

 

Wg stronki producenta

 

Rocznik 2011

http://www.srsuntour...LO 26'.html

i 2012

http://www.srsuntour...LO 26'.html

 

różnią się jedynie naklejką

 

model z 2011 ma(kolor biały) na szarym tle napis series 011, na 2012 brak

 

Natomiast model z 2013

http://www.srsuntour...LO 26'.html

 

Ma inną naklejkę i chyba tyle?

 

Warto czekac do wiosny na pojawienie się w sklepach modelu 2013 czy nie zaprzątać sobie głowy pierdołami i kupić 2011 czy 2012 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie znam się za bardzo w tej kwestii ale sam ostatnio kupiłem XCR'a model 2012 jakiś miesiąc temu i trafiłem fajną okazję bo to wersja RL (z manetką blokady) za 240 zł z przesyłką i jestem z niego naprawdę zadowolony.

Też szukałem opinii na temat modelu jaki wybrać i stwierdziłem że nie będę czekał na model 2013 (ale widziałem że na allegro już się takie zaczęły pojawiać)

Myślę że jedyna różnica między tymi modelami oczywiście prócz naklejek będzie w uszczelkach. Jeżeli amorek leżał te dwa lata to myślę że uszczelki nie będą w takim stanie jak te z modelu 2013 ale mogę się mylić. Ja wybrałem coś pośredniego czyli model 2012 i jestem zadowolony na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bierz od sparrow bike jak dołożysz kasy bo raidona możesz dostosować pod swoją wagę, lepiej pracuje od xcra którego miałem, po przesiadce na raidona było wielkie wow

Kusisz, motyla noga, kusisz:)

Ciekawe jak z okazjami cenowymi. Nie chce wydać więcej niż 330, a z tym będzie ciężko.

Generalnie nie szukam super amorka, ma działać tj uginać się i nie blokować jak obecny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Puklus, 8 Lutego 2013 - takie rzeczy na PW
Ukryte przez Puklus, 8 Lutego 2013 - takie rzeczy na PW

Jakbyś chciał to mam zbędnego Rock shocka Pilot xc , wersja z piwotami.Solo air . Stan techniczny idealny . Golenie 28 mm . Przejechał około 800 km. Waga 1850 gr

 

@gello1

Dzięki, poczytam!

 

@michuuu

68kg czyli ujdzie z 28mm?

Odnośnik do komentarza
  • Mod Team

Ważę więcej, na spinnerze nie jeździłem(okazjonalnie) więc z własnych doświadczeń nie odpowiem. Natomiast syn dojechał darta (golenie 28) w dwa sezony . Waży mniej więcej tyle co Ty.

Jeżeli nie ma ognia to doskrobał bym trochę dutków i nabył epicona . Pojawiły się na allegro w okolicy 450,-(chyba starsze roczniki ,wyprzedażowe). Sądzę że to lepszy wybór niż spinner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...