Skocz do zawartości

[hamulce] Avid SD7 - szczelina na piwocie?


Odi

Rekomendowane odpowiedzi

to jest bez znaczenia w kazdym badz razie ja mam hample SD7 05' kumpel ma niby 06' i tak samo luzy a starsze modele nei wi9em czy mialy fabryczne luzy jednak to juz inny model... Jedyne co moge napisac po kolo 3000km luzy sie nie powiekszyly..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
swojadrogą chyba niewiele osób narzeka na te hamulce?

Bo wielu posiadaczy tych hamulców jeździło wcześniej na kompletnym badziewiu więc po przesiadce czują różnicę i wychwalają pod niebiosa Avidy.

 

a po za tym chyba avid niepozwoliłby sobie na wypuszczenie takiego bubla?

Takie coś zdarza się nawet najlepszym i reguły tu nie ma. Poza tym sprzęt coraz częściej robi się gorszy żeby krócej wytrzymał.

 

A ja mysle ze hamulce są tak zbudowane aby był ten luz fabryczny i nie jest to błąd a celowe działanie..

Problem w tym, że jest on stanowczo za duży. Chyba że celowym działaniem jest np. skrócenie żywotności hamulców przez ten luz.

 

No ale cóż, pożyjemy zobaczymy. Mam nadzieję, że luz nie będzie się powiększał i że po dłuższym użytkowaniu będę z Avidów zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Luz który jest tak wkurzający spowodowany jest przez złe dopasowanie tulejki (to złote). Ma ona za dużą średnicę wewnętrzną i stąd luz"

 

A moze wina lezy w samych piwotach, ze maja niestandardowo mala srednice lub sa wydarte itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytałem b. dużo wypowiedzi, postów na różnych forach i każdy z autorów, posiadaczy Avidów - starszych modeli i nowych - pisze o luzie roboczym. Dzisiaj zainstalowałem komplet SD7 i też takowy luz występuję. Sądze, że jeżeli luz jest fabryczny to pocoś musi być :) Rozumiem Odi, że możesz być sfrustrowany - kupiłeś hample za nie małą sumkę, a tu luz - ale jeżeli nie ma on wpływu na jakość hamowania i luz ten się nie powiększa, to nic tylko cieszyć się ich użytkowaniem :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wielu posiadaczy tych hamulców jeździło wcześniej na kompletnym badziewiu więc po przesiadce czują różnicę i wychwalają pod niebiosa Avidy.

 

 

taaa......

 

jeździłem na promaxach i zrobiłem je tak że działały świetnie...

jeździłem na magurze HS 33...

na deore (które po 2 latach złapały takie luzy że strach się bać)...

no i jeżdze na sd7 i są najlepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Witam

Rozumiem Odi, że możesz być sfrustrowany - kupiłeś hample za nie małą sumkę, a tu luz - ale jeżeli nie ma on wpływu na jakość hamowania i luz ten się nie powiększa, to nic tylko cieszyć się ich użytkowaniem :D

Pozdr.

O to to właśnie dokładnie o to mi chodzi :) Oczywiście pod warunkiem, że luz się nie powiększy.

 

na deore (które po 2 latach złapały takie luzy że strach się bać)...

no i jeżdze na sd7 i są najlepsze ;)

No i właśnie oby z Avidami nie było tak jak z Twoimi Deorkami :) A czy są najlepsze... ja w hamowaniu nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z hamulcami Meridy z klockami Corratec'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm deorki nei byly w sumie moje

ale mam z nimi stycznosc codziennie

 

 

ja widze ogromną różnice

choćby w tym jak działą klamka i szczęki (zadna hydraulika nie da takiej lekkosci dzialania HS33 chodzila duzo ciezej)

 

są sztywne i przez to mocniejsze a do tego wytzymałe na uderzenia

 

no i jakosc wykonania....w porownaniu do inncyh zaskoczyly mnie pewne szczegoly ktore nie maja zadnego wplywu ale podziwiam te hample bo jest to majstersztyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienic alivio juz 7 letnie ,własnie na avid sd7.wraz z klamkami rzecz jasna.Do tej pory zainstalowane miałem klamkomanetki, teraz przyjdzie czas na zmiany i bedza to oczywiscie dwie odrebne rzeczy.Juz upatrzone avid sd7 z klamkami, manetki natomiast ????moze deore.Wiec co za tym idzie nie wiem jak wyglada wizualnie klamka koło manetki?Znosnie jakoś?Podajcie fotki jak mozecie na meila lub forum.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topol nie odbieraj moich wypowiedzi agresywnie. Ja tak juz mam ze jak cos jest proste i czlowiekowi sie nie chce poszukac, spojrzec jak to jest skonstuowane i musze cos n-ty raz pisac to pisze tak jak pisze. Ale ci odpowiadam, wiec ? :confused: Od wczoraj napisalem 2 posty jak regulowac V-brake, bo ludziom w nowych rowerach sie "felgi centrują" wiec od razu robia problem, a przeciez po to jest hampel zeby sobie go wyregulowac, a nie miec problemy z nim i latac co chwile do centrowania zamiast jezdzic :D. Tak samo tutaj poprostu bylo to dla mnie tak oczywiste, ze tak napisalem jak napisalem. Moze ja mam cos nie tak z glowa ze zawsze pierwsze szukam i sie staram z orientowac w temacie ;P- wystarczylo looknac do jakiegos sklepu netowego i zauwazyc ze sa albo klocki całe albo z wymiennymi okladzinami i same okladziny tez mozna kupic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj dostałem Avidy7. Założyłem, luzy są, ale dobra, podczas jazdy nic nie puka. Super hamulce i wogóle, ale strasznie mi piszczą przednie klocki przy mocniejszym naciśnięciu na klamkę. Niech mnie ktoś pocieszy i powie, że to minie...

Porządnie ustaw sobie kolocki i problem zniknie. Możesz pomóc sobie grosikiem, tak jak jest podane w tym linku w dziale sprzęt --> regulacja v-brejków: regulacja hamulców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze odgrzebuje dosc stary temat. ale tego typu luzy miedzy tulejami mozna zlikwidowac dosc prosto - wsadza sie pomiedzy nie zyletke. Zyletka kasuje luz i powinno byc po klopocie. Inny sposob kasowania tego typu luzow to tulejowanie, ale przy tak niewielkich wymiarach raczej tego sie nie da zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...