Skocz do zawartości

[hamulce] Avid SD7 - szczelina na piwocie?


Odi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Witam. Właśnie dotarły do mnie nowe hamulce - Avid SD7. Zastanawia mnie jak je założyć żeby wszystko było ok. W przeciwieństwie do starych hamulców Avidy nie wchodzą do końca piwotów, zostaje malutka przerwa. Czy tak ma być? No i po przykręceniu hamulce mają luz. Chyba nie powinno go być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest tak jak mówisz. Inna sprawa, że nie wiadomo dlaczego. Luzu nie ma na piwotach ale wydaje mi się, że sztywność jest umiarkowana. Świadczy o tym duża skłonnośc do piszczenia. Sporo mi zeszło zanim wyeliminowałem piszczenie i nigdy jeszcze nie musiałem tak mocno przekosić klocków. W hamulcach SD 5 tego zjawiska nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Piszczenie to już zależy od okładzin i obręczy. Mi np. w starych chamulcach klocki Corrateca gryzły się z przednią obręczą i kwiczały. W Avidach jest cisza. Tylko ten luz mnie wkurza bo kupa kasy poszła na te hamulce a luzy chyba większe niż w starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz jets zjawiskiem normalnym od nowości - jedynym minusem luzu jest świadomośćjego istnienia

podczas ajzdy nie ma żadnej rożnicy

tylko podczas postoju jak ruszamy paluchami to sie denerwujemy wiec najlepiej to olać ;)

 

wydałeś dużo kasy i się nie zawiedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do zakupu tych hamulców, ale przeraża mnie świadość luzu, czy ktoś wymyślił albo zrobił coś żeby go nie było?

zastanawiam się - może jakieś podkąłdki, albo coś z piwotami (przyciąć / wymienić)???

 

pomóżcie, bo luzów w hamulcach nie zniosę i jeszcze zdecyduje sie nacoś innego :025:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo ludzie :mellow: krzywde sobie zrobicie

 

jak to nie jest jakiś błąd konstrukcyjny to trzeba skrócić śruby, one "dobijają" do końca piwotów i dlatego ramiona hamulca odstają, miałem to samo jak przemontowywałem moje 7ki ze starego amortyzatora do nowego, piłka do metalu i po krzyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

adamm84 nie masz racji. Mnie szlag trafia przez ten luz dlatego już rozbierałem Avidy i kombinowałem z ojcem jak go zlikwidować, ale nie da rady raczej. To jest fabryczny luz na tulejce. Jedyne co pozostaje to iść do tokarza, dorobić nowe tulejki o odpowiedniej średnicy, stare tulejki wycisnąć i wepchnąć nowe. Raczej za dużo roboty. Drugi raz bym tych Avidów nie kupił. Nie spodziewałem się takiego luzu po hamulcach, które kosztuje grubo ponad stówę. Tym razem brałbym Shimano LX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamm84 nie masz racji. Mnie szlag trafia przez ten luz dlatego już rozbierałem Avidy i kombinowałem z ojcem jak go zlikwidować, ale nie da rady raczej. To jest fabryczny luz na tulejce. Jedyne co pozostaje to iść do tokarza, dorobić nowe tulejki o odpowiedniej średnicy, stare tulejki wycisnąć i wepchnąć nowe. Raczej za dużo roboty. Drugi raz bym tych Avidów nie kupił. Nie spodziewałem się takiego luzu po hamulcach, które kosztuje grubo ponad stówę. Tym razem brałbym Shimano LX.

 

 

 

to reklamuj ten badziew, moze ten rocznik jakis trefny jest, widziałem takich co jezdzili na za duzych śrubach, to co jest na fotce pare postów wyżej to na moje tez śruba, mam rocznik 04 i sztywne jest wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...

 

Luz w tych hamulcach jest normalny w sumie tak samo jak w sramach..

Natomiast w sumie jest on nie wyczuwalny i nie przeszkadzający podczas jazy nic sie nei tlucze i ni brzęczy natomiast w hampalch shimano luzu nie ma do czasu jak sie pojawi to juz jest wnerwiejacy..

 

Ja na swoich hamplach SD7 zrobiłem już sporo km i jedyne co musze zmienic to klocki bo troche sie zdarły po jezdzie w blocie itd..

 

Ps. jesli macie takie problemy i nie chcecie luzow to na pewno nei kupujcie shimano z równoległym prowadzeniem klockow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
a ten luz czym jest spowodowany, tym że jak nasuniemy do końca piwota ramię hamulca, to on jeszcze wystaje, czy śruby są za długie?

Przeczytaj jeszcze raz mój wczorajszy post napisany o 9:46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niestety nie. Gdyby ramię latało na piwocie to wystarczyłoby dokręcić/skrócić śruby. Problem leży w fabrycznym luzie na tulejach. Żeby to lepiej zobrazować zrobiłem fotki.

21616894mc.th.jpg 21616903pf.th.jpg 21616915ms.th.jpg 21616923ks.th.jpg

Ten czarny łepek bez problemu można wybić. Luz który jest tak wkurzający spowodowany jest przez złe dopasowanie tulejki (to złote). Ma ona za dużą średnicę wewnętrzną i stąd luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokładnie tak jak piszesz :rolleyes: Ale wiąże się to z kosztami, a poza tym nie chciałbym grzebać w nowych hamulcach. Obawiałbym się trochę, że ślusarz np. przy wyciskaniu tulejki może coś spieprzyć. Jak kiedyś luzy znacznie się powiększą to pewnie pomyślę nad takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taaa pewnie. Jasne że nie może być ciasno, ale taki potworny luz w hamulcach z górnej półki, kosztujących 150zł to gruba przesada. Takie czasy, że coraz więcej sprzętu robi się byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za fotki, duzo mi to pomogło, ale na pewno nie w tym na co się zdecydować.

chcę mieć dobre hamulce, ale bez luzów.

 

swojadrogą chyba niewiele osób narzeka na te hamulce?

a po za tym chyba avid niepozwoliłby sobie na wypuszczenie takiego bubla?

 

a przy okazji lx z pantografem - miałem doczynienia z tymi hamulcami po 8 tys. km - ŻADNYCH LUZÓW PRZY PANTOGRAFIE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...