Skocz do zawartości

[10415g] WIN 30 Accent Peak 26" by bryjas


bryjas

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny projekt:)BTW:

Sam mam podobnie zmontowany treningowy rower i w przeciętnym nizinnym terenie jeździ się na nim lepiej niż na amortyzowanym, szeroka opona z niskim ciśnieniem wybiera nawet liście :) tu pewnie się wstawi RaRa 2.25 i będzie fajnie. Koła to nie są gotowce, po prostu tak się ładnie zgrały kolorystycznie w fotkach też nic nie grzebałem (jako że przykładałem do tego rękę to zapewniam w 100% ).

 

Jeżdżę w treningówce na podobnym zestawie: el norte+MOSSO Alu Rigid MTB. Rower głównie służy mi do treningu szosowego ze slickami, ale czasami wrzucam opony 2,2 (ok 2atm) i jadę w teren: pagórki ok 500m n.p.m (jak np lasek wolski w krakowie). Taki zestaw świetnie się wspina, ale nikt mi nie wmówi że po płaskiej drodze szutrowej lub na zjeździe "jeździ się na nim lepiej niż na amortyzowanym" - użytkownik czuj każdą nierówność na przedramieniach.Odkładaj fundusze i inwestuj w amortyzowane widły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oczywiście że nie jest prawdziwe twierdzenie iż komfort jest taki sam ale efektywność jazdy potrafi być lepsza. W lekkim terenie (czy. brak górskich zjazdów, wielkich kamieni, czy dropów) czyli do przeciętnego śmigania po lesie dla mnie lepszy jest zestaw sztywny widelec+szeroka opona. Po pierwsze wymaga od użytkownika bardziej technicznej jazdy, więc jak dla mnie daje więcej frajdy, nie buja się na podjazdach, daje niesamowite odejście na prostych. Do treningu i szlifowania umiejętności jak znalazł. Nie trzeba się martwić że zimą się muli albo że sól mu szkodzi, nie trzeba go serwisować ani dbać, nie nurkuje przy hamowaniu ani w ciasnych zakrętach, poprawia czucie roweru. Plusów jest dużo, chociaż minusy są niezaprzeczalne.

Bez przesady ze na szutrową ścieżkę potrzeba amora, on służy przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa, szczególnie na zjazdach zapewniając ciągły kontakt koła z podłożem, zupełnie jak w samochodzie, poprawa komfortu to jak dla mnie po prostu przyjemny efekt uboczny ale nie jest to zadanie nadrzędne amorka w moim mniemaniu.

Rozumiem że ludzie na sztywnych przełajówkach z wąskimi oponkami nie wjeżdżają nawet pod krawężniki bo koła połamią a w teren to już zupełnie bo ręce im urwie? No chyba to zły trop myślowy... Rozumiem też że sztywnych rowerów mtb "nigdy nie było, niema.. i nie będzie" ? Ciekaw jestem jak choćby jeszcze 15 lat temu jeżdżono kiedy amortyzacja była jeszcze w dużych powijakach. Też się dało i to bardzo dobrze, a że alu jest w tej kwestii mniej wdzięczne jak stal czy carbon to inna sprawa ale potem powstają taki sytuacje że niektórym potrzeba fulla na miasto aby pokonywać krawężniki.

Więc bez przesady, tym bardziej że zostało wspomniane, że amorek jest w planie, tymczasem będą tylko szersze kapcie i mosso z pewnością dzielnie posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlaczego twoim zdaniem psuje geometrie roweru ? Może wypowiedz się na ten temat a nie rzucasz pojedynczymi hasłami, o których nie masz zapewne bladego pojęcia.

Bo i co niby ma wnosić twoja wypowiedź... wyrwana z kontekstu i z tym "jak już wcześniej było wspomniane....".

Chcesz krytykować to uzasadnij. Krytyka uzasadniona ma dla mnie jakąś wartość, uwagi i informacje.

 

A co do kół to poza tym, że są lekkie to i wytrzymałe, boczna sztywność żadnych wad. Jak za taką cenę polecam. Jedyne co je czeka to regulacja do maximum napięcia szprych, ale to tak z własnego widzi mi sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
w fotkach też nic nie grzebałem (jako że przykładałem do tego rękę to zapewniam w 100% ).

Te zdjęcia wyglądały mi bardzo znajomo ;)

 

Rower rzeczywiście wygląda imponująco za sprawą ładnie zrobionych fotek, ale idealnego dobrania kolorystyki. Aż się nie chce wierzyć, że to Accent ;) Ten widelec Mosso ma bardzo duży zapas między główką a oponą to jest widelec pod 26er?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie mała choinka już z niego by się zrobiła :)

 

Osobiście usunąłbym naklejki z kół i nie ma co się martwić że będzie za dużo :0

Dla mnie wyszło ze smakiem, a sprzętowo masz gdzie się rozwijać więc dużo zabawy przed tobą, chyba że całą zabawę zabierze Ci kolega maniak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

(...)sprzętowo masz gdzie się rozwijać więc dużo zabawy przed tobą, chyba że całą zabawę zabierze Ci kolega maniak ;)

Swoją pracę wykonałem - tj. pomogłem koledze stosunkowo bezboleśnie przeskoczyć na sensowny sprzęcik, myślę że wyszło całkiem nieźle ale więcej nie mam zamiaru się wtrącać chyba że zostanę o to wyraźnie poproszony, ani tym bardziej odbierać dalszej przyjemności odkrywania niuansów. Grunt, że jest ku temu dobra baza.

Sprzęt sprzętem ale to w końcu jazda i płynąca z niej przyjemność jest kwintesencją tego sportu a rower wystarczy jeśli nas nie ogranicza w tym wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt sprzętem ale to w końcu jazda i płynąca z niej przyjemność jest kwintesencją tego sportu a rower wystarczy jeśli nas nie ogranicza w tym wszystkim :)

 

Bo trzeba zachować balans aby jedna przyjemność nie zatraciła drugiej tej najważniejszej, bo wtedy możemy zapomnieć do czego naprawdę służy nam rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo wreszcie opinia za sztywniakiem :)) Jesteś w stanie podać mi wagę twojego mosso ?

Z tym fanpagem to bez przesady i złośliwośći :P heheh Nie o to w tym wszystkim chodzi.

 

Planuje niejako "uzupełnić" dolną rurę ramy. Znacie jakieś sprawdzone miejsce gdzie mogę zamówić naklejkę z uwzględnieniem projektu ?

A może macie jakieś pomysły i sugestie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...