Skocz do zawartości

[900-1300] mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić sobie rower, nie mam zbytniego doświadczenia ponieważ do teraz jak kupowałem rower sugerowałem się tylko cena i wyglądem ;/. Czytałem wiele tematów na tym forum, ale jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem jaki rower najbardziej by mi pasował. Na początku myślałem ze wybór roweru będzie prostszy, ale się zdziwiłem. Chce żeby rower trochę pojeździł i spełniał moje wymagania. Mam 185cm, rowerem jeżdżę po każdej nawierzchni, ale glównie po szutrowych drogach i lubię sobie czasami pojeździć po lesie . Chciałbym żeby rower był wytrzymały. Na razie myślałem tylko nad kandsem 1300, ale myślałem ze rama 21 będzie na mnie pasować, ale usłyszałem ze może być za duża, to 19 będzie dobra? Od roweru aż tak wiele nie wymagam, bo zdaje sobie sprawę ze za taka cenę cudów nie będzie;). Dodam ze rower nie musi być nowy, macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Witaj Agencie.

Co do wielkości ramy. Najlepiej byłoby jakbyś się przymierzył. Zakładam, że nie zawsze jest taka możliwość - zakupy przez internet itp.

Ja mam 187cm wzrostu, wcześniej miałem Krossa z ramą 21" i był dla mnie ciut za duży. teraz mam Meridę 20" i jak dla mnie jest ok.,

Myślę, że warto byłoby abyś poszukał jakiejś 19 -tki.s

Co do roweru, jeśłi zdecydujesz się na nowy, poszukaj, teraz zaczynają się fajne wyprzedaże. Ja miesiąc temu trafiłem Meridę z wystawy sklepowej za 1250 PLN (do tego dostaję jeszcze 5% zwrotu), a te modele trzymają się pułapu na Allegro ok. 1500PLN (cena katalogowa - 1800PLN), więc warto się rozglądać.

Tak jak kolega Piszaman Ci radzi nie myśl o hydraulikach bo po prostu w tej cenie nie znajdziesz. Pomyśl o tańszych V-kach, będzie dobrze. Z czasem zmienisz sobie oryginalne (fabryczne z reguły są średniej półki) na coś lepszego i wystarczy.

 

Daj znać na co się zdecydowałeś.

Albo najlepiej wrzuć kilak linków nam do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ramę mam TFS ;) Resztę się kiedyś zmieni.

A i wizualnie tez jest cacy, a Kandy nie się nie podobały nigdy.

 

Gdzie szukać. Sklepy internetowe, Allegro, Ceneo i takie tam.

 

Edit: Bikko.pl ma dobre ceny teraz. ZObacz

http://www.bikko.pl/rower-gorski-unibike-fusion-2012.html

http://www.bikko.pl/rower-gorski-kellys-viper-6-0-black-2012.html

Albo ciut taniej http://www.bikko.pl/rower-gorski-kellys-viper-4-0-titanium-2012.html

 

Do Unibike IMO warto dołożyć do 1350 PLN

 

Popatrz jeszcze wokół można coś trafić nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Unbike z tych 3 najlepszy? Cziekawa opcja, jeszcze pomysle;)

 

Unibike sprzętem podobny z kandsem, kands cały czas wygrywa cena, a mi się nawet podoba, ale kandsa jak bym kupował to z tarczami, bo potem bym mógł sobie kupić lepsze. No to poszukam jeszcze czegoś ciekawego, bo rower dopiero kupie po świętach, a o co chodzi z tym wolno biegiem, bo na forum odradzają tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś co miało by być w takiej cenie z hydraulikami? Radziłbym jednak Vki, żeby były prostsze w serwisowaniu i zwyczajnie tańsze.

Nie widzę tu hydraulików...

Maniek, kands 1300 z takim samym sprzetem jest tanszy. No nie nie wiem, a gdzie szukac tych promocji?

Limber ma lepszego amora, manetki i klamki zamiast klamkomanetek, opony z prawdziwego zdarzenia, a jest tylo 50 zł droższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Przepraszam, nie przyjrzałem się blizej aukcji. Powiedzmy, że chodziło o tarczówki ;). Tak czy siak od tarcz bardziej celowałbym w v-ki.

 

Wolnobieg to jest nakręcany, kaseta nakładana. To tak po krótce. Mniej zabawy, lepsza konstrukcja, większa dostępność części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku kupiłem sobie rower typu cross. Skusiłem się na Authora i jestem bardzo zadowolony. Przez wcześniejsze 10 lat jeździłem góralami poczynając od Meridy, Hase, nie znane mi marki polecam właśnie tą.

I poleciłbym ci rozwiązanie kupna roweru w sklepie ponieważ mozesz go sprawdzić czy aby wielkosc tego roweru ci odpowiada, znam sklep który proponował jazdę próbną po holu w sklepie. I najważniejsze serwis na miejscu, Jeśli kupisz na allegro a rowerek się popsuje to jeśli trafiłeś na oszusta to gwarancję możesz wrzucić do kosza. Częśto sprzedawane są rowery z super osprzętem a kiepską nieznaną ramą. Mam znajomego jak i sporo o tym czytałem ,ze te ramy po paru jazdach pękają,

 

To jest ciekawy model:

Velo | Rowery 2013 | Author | IMPULSE

 

Co jest w nim najlepszego ma kasete. Bo przykładowo KROSS z niskiej półki ma same wolnobiegi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Limber to kolekcja 2011. Opłaca się go wziąć za 1170zl? Co to wogle za marka? Mało opinii jest na temat tego roweru, chciałbym wiedzieć co kupuje, ale chyba nie ma się do czego przyczepić. Venom7, zgodzę się tu z tobą ze można się obawiać jak kupuje się coś na odległość, ale jeszcze nie miałem problemow z zakupami przez Internet, a głównym wyznacznikiem niestety jest cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o tej marce. A jak o Krosie miałem zawsze dobre zdanie tak w ostatnich czasach mam już gorsze. Mam znajomego który była przez pół roku kierownikiem w Krosie i zbytnio firmy nie chwaliła. Wszystko sprowadzane ale tu akurat nie minus bo wszystko już robią chińczycy, Ale najbardziej to, że nie dbają o te sprzety, w transporcie różne rzeczy się działy, przy lakierowaniu są mało dokładni. Niby minusy walorowe ale na dłuższe użytkowanie ma odbicie. Są to przypadki dlatego zdanie o nich mam poprawne ale wolę szukać wśród innych marek, Giand, Cube, Author ( którego sam mam), z górali bardzo polecam Hase amerykańską ale nie wiem czy produkują jeszcze.

Ja osobiście się nie naciołem w internecie bo sprzetów rowerowych łącznie z rowerem tam nie kupuja tylko w salonie na miejscu. Wolę dołożyć te 200zł ale być pewnym mieć blisko serwis gdzie jak podjadę z gwarancją nie będą robić problemu.

Kwestia podejścia i tego czy chcesz mieć święty spokój. Mam kumpla co się nacioł po 50 km pękła rama to przypadki już losowe i nasze szczęście.

I też stawianie na marki nie jest aż tak dobre bo to tylko słowo liczy się to co ma. Więc nie sugeruj się marką tylko podzespołami. I pamiętaj by rower miał kasete a nie wolnobieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o tej marce. (...) wolę szukać wśród innych marek, Giand, Cube, Author ( którego sam mam), z górali bardzo polecam Hase (...) Więc nie sugeruj się marką tylko podzespołami.

Trochę sobie przeczysz... A agentowi360 gratuluję zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwaq można to tak wywnioskować. Osobiście dla mnie zakup roweru jest poważną transakcją i trzeba sobie odpowiedziec na parę pytań o których jak zauważyłeś aż wszystkich zaznaczyłem. Złotego środku nie ma. Równie dobrze mniej znany marki może być rower lepszy. Wszystko zalęzy od egzemlparza i szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tyle od egzemplarza, wszystkie są podobnie wykonane, tylko jakiś bardzo mały procent jest zupełnie trefny, ale po to jest gwarancja, nie ma zbyt dużych rozbieżności jak sądze, wiadomo, że nie są to wierne kopie, ale różnice w większości przypadków sa znikome lub wręcz niezauważalne, a szczęscie jest potrzebne tylko po to, żeby nie trafić na trefny :P No dobra, koniec OT. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rower nie przyszedł na czas;/. Mam pytanie odnośnie przerzutek shimano, chciałbym wiedzieć która jest najlepsza a która najgorsza? To chyba tak lecą tourney<acera<alivio<deore , coś pominąłem? Gorzej jest jak mam tylko symbole, to wtedy nie wiem np. rd,fd,tx,slx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...