Skocz do zawartości

[przerzutki] Czemu na allegro są takie, a nie inne ceny sprzętu?


Stary

Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanko - czemu na allegro (np. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=98044218 ) ceny sprzętu są WIELE niższe od cen "katalogowych"? Przypuszczam, że jest to kwestia sprowadzania sprzętu "na własną rękę", a nie przez **** polskich dystrybutorów. Jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu :) BTW - co sądzicie o kupowaniu części na allegro? Nie chodzi mi tu o wiarygodność serwisu gdyż trochę transakcji już przeprowadziłem i zawsze było ok, ale raczej o wasze opinie np. czemu wybralibyście sklep mimo że ceny są niekiedy o 40% wyższe od "allegrowskich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z kilku powodów czasem warto kupować w sklepie.

W moim przypadku kupuję w sklepie gdy biorę większą ilość rzeczy i dzięki temu zawsze się jakiś rabat uda dogadać, gratis przesyłkę itp.

Druga sprawa to gwarancja, nie niszczę sprzętu jakoś strasznie ale gwarancja daje niejako komfort psychiczny typu ' a nuż się coś stanie :) '.

Po trzecie sklep sklepowi nie równy. Sa sklepy w których wcale nie musi być 40% drożej niż an allegro. Gdyby tak bylo to raczej długo by nie funkcjonowały.

Nie zrozum mnie źle dużo rzeczy kupuję na allegro i dzięki temu oszczędziłem sporo kasy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 40% napisałem tak tylko dla podkreślenia faktu :angry2: Oczywiście czasami owe różnice mogą być niewielkie. Co do gwarancji - większa część osób które sprzedają na allegro lepszy sprzęt wystawia gwarancję na produkty, które sprzedaje - oby nigdy nie było powodów do sprawdzenia czy ową gwarancję rzeczywiście da się wyegzekwować :blink: W tej chwil stoję przed dylematem - iść do sklepu, kupić tylną X-9 i spłukać się totalnie do zera (0 zł :)) czy kupić przerzutke na allegro i mieć kase (prawie 100zł) na nową oponę? Doradzajcie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja bez wahania wybieram Allegro. Różniece w cenach są duże, a jak nie widac różnicy to po co przepłacać :) Poza tym nie zawsze jest możliwość zakupu w sklepie. No i pozostają jeszcze sklepy internetowe, w których ceny są często tak samo atrakcyjne jak na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem zwolennikiem allegro. połowa mojego roweru to allegro nie mówiąc już o innych sprzętach w domu...no tylko rzeczywiście myślę że z wyegzekwowaniem gwarancji czasem może być ciężko. nie musiałem jeszcze niby nic reklamować ale przesyłanie towaru czy jeżdżenie z nim np 300 kmów to trochę kłopotliwa sprawa. albo jak mam zaoszczędzić na 500 złotych 30 to też wolę w sklepie i mieć spokój z ewentualną gwarancją. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (zakup X-9) różnica wynosi prawie stówkacza, którego mam zamiar przeznaczyć na oponke. Także chyba zdecyduje się na przerzutke z allegro :D I tak się spłukam z kasy totalnie i tak :P Ale za to jaka radocha potem będzie :P Mniam! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję również na allegro i w slepach internetowych, ale jeśli allegro to raczej rzeczy nowe rzadko używane. Większość sklepów internetowych przywozi sprzęt z zagranicy, czy to Niemcy czy USA gdzie ceny są dużo bardziej atrakcyjne od naszych (nie będę wypisywał jakie to sklepy) no i pojawia się problem z gwarancją, gdyż np.kupując Bomber'a dostałem gwarancję międzynarodową a co za tym idze w Polsce jej nie honorują dlatego jeśli coś mi nawali (oby nie) wysyłam do kolesia ze sklepu internetowego a on dalej za granice a to na pewno potrwa... a co do Twojej x9 jednak wziąłbym z allegro, to już wysokiej klasy sprzęt i nic nie powinno się z nim stać a 100zł drogą nie chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na allegro sa tak niskie poniewaz duzo sprzedawców nie prowadzi normalnego sklepu przez co odpadaja dodatkowe koszta m.in wynajem lokalu, ew płaca dla pracowników. Taki człowiek zakłada sobie normalanie firme siedzi w domu przed komputerem i handluje, przez co nie musi narzucac sklepowej marzy i w ten sposob zarobi tyle samo a ceny moze znacznie obizyc.

 

Ale zamotałem co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche odmienne zdanie od wiekszosci . Wole kupowac w sklepie rowerowym niz na allegro .

Chociaaz musze przyznac , ze jesli chodzi o drozsze rzeczy mozna trafic swietna cene , nie jest to jednak reguła.

 

Glupi scyzoryk z podstawowymi kluczami kosztje na allegro 19 zl ( + prtrzesylka ) podczas gdy ja kupilem identico w sklepie za 16 :)

 

Podobnie rzecz miala sie z napedem i oponami . Roznica miedzy allegro a sklepem wynosila 4 zl na korzysc serwisu aukcyjnego . Ale gdy poszedlem do sklepu dostalem jeszcze gratisy i rabat . Wiec nie ma reguly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba również dodać, że w przypadku sprzętu niższej klasy, różnice w cenach i dostępność nie działają na korzyść Allegro. Kupowałem przed sezonem kompletną grupę Shimano Alivio 2006 (410), nie było i do tej pory większości elementów nie ma na Allegro. Zakupy zrobiłem w sklepie internetowym, poniżej cen katalogowych RP Pawlak, a części przyjechały do mnie za darmo, bo mieszkam niedaleko "siedziby" sklepu. Mam paragon i polską gwarancję i serwis, a dla mnie to ważne (ktoś już wspominał o tym "komforcie psychicznym").

 

Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oczywiście nie będę kupował na allegro alivki która kosztuje x zł, a w sklepie 1,1x zł, bo to mija się z celem. Lepiej dopłacić te 30-40 zł (pamiętajmy o przesyłce) i mieć paragon w łapie i sklep blisko w razie reklamacji. Ale w tym konkretnym przypadku (X-9) zdecydowałem się już na kupno sprzęciku na allegro ;) Pzdr. i dziękuję za wasze opinie ;)

 

[ale będzie wy*** jazda :twisted: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykładowo mniej zapłaciłem kupując w sklepie internetowym. ;) Po pierwsze były niższe ceny niż na allegro, po drugie dostałem wszystko co chciałem za jednym razem i nie musiałem za każdym razem płacic za przesyłkę. Na allegro nie znajdziesz użytkownika, który by sprzedawał wszystko od napędu przez plecaki, materiały do konserwacji kończąc na lampkach. Oczywiście są wyjątki, ale zawsze wole sprawdzic wszystkie sklepy za nim kupię coś na allegro :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zwolennikiem allego jestem .Większość rzeczy tam kupiłem.Co do Piotrka Formickiego rzeczywiście można sie z nim dogadać.Złą manetki mie przysałał ,jego wina ,ale za dwa dni była u mnie już właściwa .Jedyne co to koleś nie wystawia komentarzy i mnie tym wkurza ,nic już u niego nie kupie.Zresztą nia samym Piotrkiem Formickiem człowiek żyje .Jest pełno sprzedawców którzy maja takie same ceny. Co do gwarancji niektóre rzeczy sa na gwarancji niektóre nie.Kupiłem niedawno przerzutke x-7 za 120 zeta bez gwarancji.I bez wahania ją kupiłem.Co tam może się zepsuć .Chyba że jak glebe zaliczysz i cos połamiesz ,ale wtedy to i gwarancja na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu tam jest taniej bo nikt by nie kupował na allegro gdyby ceny były katalogowe, każdy wolał by zakupić pewny sprzęt ze sklepu internetowego, a tak można dostać taniej również od sklepów rowerowych :P Gdyby nie allegro to na nic nie miał bym kasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukujcie sie i nie tworzcie domyslow ze to co na allegro jerst sprzedawane musi byc jakas podroba. Przerzutka to element dosc trudny do podrobienia! A ceny wynikaja z o wiele mniejszych kosztow sprzedawcow i dosc duzej konkurencji! :P Ja kupuje na allegro ale tez ze sklepow internetowych ktorych oferta jest porownywalna z allegro! Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli ktoś w chodzi do zwykłego sklepu, patrzy na półkę i mówi "chcę to", to faktycznie zapłaci sporo.

 

Naprawdę warto jest się popytać, choćby wyglądało to na najście wyjątrkowo upierdliwego klienta :) tj. co polecają, czy jest coś porównywalnego z tym, czego szukamy, a tańsze/lepsze/lżejsze/wytrzymalsze etc., czy nie mają jakiś promocji, coś i mnie zostalo itp. Ja tak swego czasu wyhaczyłem np. korbę Deora i ramę Dartmoora - zeszłoroczne modele zalegające na magazynie. Różnica w stosunku do nowych? Naklejki :) . Cena? Spoooro niższa :D .

No i gwarancja. Coś strzeli - jedziesz do sklepu, a nie zdejmujesz część, wysyłasz pocztą, a potem żresz się online ze sprzedającym.

No chyba, że ktoś ma faktycznie zaufanych na Allegro, to może kupować bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...products_id=607

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108027920

 

porównajcie sobie te linki

 

ja kupiłem na alegro dostałem sprzecik w 48 godzin

razem z wysyłką było taniej o 100 PLN!!!

 

pierwszy link to link do sklepu u mnie w gliwicach i cena realne takie jak w sklepie a sklep i tak uchodzi za tani....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

witt2 jesteś w małym błędzie, ponieważ jedna przerzutka ma krótki, druga długi wózek, a te z krótki są znacznie droższe (mniej tego jest bo ludzie tak nie kupują). Aczkolwiek między sklepem stacjonarnym a Allegro będzie prawie zawsze bo sprzedawca z Allegro nie musi utrzymywać sklepu czy pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem omyłkowo link do xt z krótkim wózkiem , w zeszłym tygodniu byłem w mkbiku i ta kosztują 210 złotych te z długim wiec pomyłka jet nieznaczna . zorientowałem sie dopiero po wklejeniu linka . ale dzieki że zauważyłeś bo to znaczy że ktoś czasem czyta to co pisze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czytałem Wasze posty i generalnie jedyne co przemawia za Waszymi zakupami na allegro- to ceny. Rzeczywiście są one niewątpliwym atutem, jedkaże do dnia dzisiejszego (przynajmniej jeżeli chodzi o shimano póki co). Myślę, że nastał kres kupowania "z niewiadomych źródeł" sprzętu shimano, bo różnice, które są miedzy moją ofertą a allegro to dosłownie kilka pln, które zawsze można zgubić przy większym zamówieniu, a do tego ma się 100% pewności, że towar pochodzi z legalnego źródła, którym jest polski importer (uwierzcie mi, że nie miałem żadnego problemu z reklamacją sprzętu, a zdarza się to dość często). Pozdrawiam i zapraszam :PB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...