Skocz do zawartości

[Sztyca]31,6 Karbon jaka najlepsza


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się was doradzić jaka była by najlepsza sztyca karbonowa w tym rozmiarze z rozsądnej cenie powiedzmy do 300 zł, Czy na np. sztycy 350 mm można bez obawy o ramę jeździć wysuniętą na maksa tzn na równi ze znaczkiem maksymalnego wysunięcia, czy w takim przypadku lepiej brać 400 mm?. Czekam na jakieś konkretne propozycje. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz jakies konkretne wymagania kolorystyczne ewentualnie wagowe?

jezeli waga nie jest taka wazna to moze jagu MTB? ewentualnie szosowe s-lite w powalajacej wadze. kazdy model nie przekracza cenowo 220zl. calkiem fajne sztyce. mialem okazje ja ogladac i raz testowo sie przejechac, a na light-bike jest kilka ludzi jezdzacych na szosowej sztycy w MTBi bardzo ja sobie chwala.

druga opcja jest chyba sprawdzony i godny polecenia bontrager XXX ale nie wiem czy nowa miesci sie w budzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Airbike jest Easton EC70 przeceniony do ok. 320 zł. Sztyca ma 400 mm i waży ok. 220g.

 

Jeździłem kilka sezonów na EC90 (204 g/400 mm) i nie dawała absolutnie żadnych powodów do narzekań.

 

Jeżeli chodzi o długość, to oczywiście zdrowiej i dla ramy i dla sztycy jeżeli porządnie siedzi w ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jagu to niestety chińszczyzna, może nie najgorsza ale nadzwyczajną jakością też nie bryluje, osobiście bym wybrał coś innego. Easton ec70 ma taki sam system mocowania co ec90 na którego wiele osób narzekało, że za słabo trzyma i siodło zmienia pozycję. Może lepiej szukać w dobrej cenie syntace p6 ?

Osobiście polecam Thomsona elite/masterpiece to sztyca na lata, no ale to alu.

Co do pytania o wysuniecie myślę że spokojnie można jeździć z wysuniętą do kreski, powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagu to niestety chińszczyzna, może nie najgorsza ale nadzwyczajną jakością też nie bryluje, osobiście bym wybrał coś innego. Easton ec70 ma taki sam system mocowania co ec90 na którego wiele osób narzekało, że za słabo trzyma i siodło zmienia pozycję. Może lepiej szukać w dobrej cenie syntace p6 ?

Osobiście polecam Thomsona elite/masterpiece to sztyca na lata, no ale to alu.

Co do pytania o wysuniecie myślę że spokojnie można jeździć z wysuniętą do kreski, powinno być ok.

 

Jeżeli mówisz o systemie takim jak w roczniku 2009, to nie ma takiego samego mocowania.

 

Rocznik 2009 (czyli moja EC) został raz zakręcony parę lat temu, trzyma do dziś, a siodło nigdy nie zmieniało pozycji.

 

W aktualnym wydaniu EC70 różni się od EC90 tylko tym, że mocowanie jest z aluminium - tak jak je właśnie macam - wygląda solidnie.

 

@grand - Jagu to polska firma znana wcześniej z karbonowych kół do szosy. Widzę, że się rozwijają i rozszerzają ofertę na inne segmenty. Jeżeli chcesz osobiście wypróbować ich jakośc to bierz, bo na opinie z rynku bym nie liczył - za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, kilka sezonow juz sprzet sprzedaja. W zeszym sezonie na startach z cyklu mazovii, Zamana dostal na testy peritusa na pelnym osprzecie jagu(co chyba oczywiste) i z tego co wiem to nie narzekal. Oczywiscie moznaby znaleźc podobne sztyce na ebayu jeszxze taniej ale tu masz przynajmniej jakas tam gwarancje realizowana w Łodzi a nie 10kkm dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie polecę bontrager xxx, lekka 180g dla 31.6 i 350mm, dobrze tłumi, pewne mocowanie siodełka, łatwo wyczyścić z błota

tylko że do 300zł to ciężko bedzie dorwać nowa, pytaj użytkownika Tobo, może ma jakąś i ci sprzeda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chyba od początku jesteś ustawiony na tą Jagu i bardziej szukasz potwierdzenia czy jest ok niż "najlepszej węglowej sztycy"?

Napisz tylko czego tak naprawdę oczekujesz po tym komponencie? Tłumienia drgań, pewności trzymania siodła, wytrzymałości i trwałości?

Wspominając że to chińszczyzna nie miałem na myśli że to zły wyrób, wygląda ok i pewnie jest ok, po prostu sądzę że to produkty raptem przeciętne, a w temacie napisałeś że szukasz najlepszego - tylko czego? Stosunku jakość-cena? No jagu zdaje się spełniać ten wymóg.

Przy czym tą konstrukcję jarzma miałem w kcnc i nie powiem żeby to było najlepsze co mi się zdarzyło, dostanie trochę brudu to trzeszczy, wskoczysz na rower to jarzmo też trzeszczy i czuć jak się nieco poddaje pod tyłkiem (ważę 70kg), tu pewnie będzie zbliżony efekt bo typ mocowania ten sam, dopiero w szosówce sprawuje mi się ok ale i tak mam notoryczne trzaski, zwyczajnie nie chce mi się ciągle rozbierać jarzma i czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc i ja się podłączę, z moją propozycją.

 

Nie kwestionuję, czy to podróba, czy nie, ale cena bardzo zachęcająca, a i sprzedawca z dobrymi opiniami:

 

http://www.aliexpress.com/item/bontrager-Race-XXX-Lite-carbon-seatpost-SB5-27-2-31-6-400mm/668058205.html

 

Safian, a możesz mi powiedzieć, jak sobie taki adapter załatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sztycę trafiłem przez czysty przypadek - gdzieś na naszym forum był post o tym sklepie:

 

www.aliexpress.com

 

Wchodzę, patrzę, a carbon poniżej cen z Ebay - wygląda tak samo, oby działał tak samo.

Z decyzją się wstrzymuję do poniedziałku,a nuż, może się jednak jakiegoś Thomsona wyrwie u Niemców lub Anglików.

 

Fakt faktem, sie ludzie skarżyli na to jarzmo, że w takim Hylix'ie to się rusza to w dół, to w górę, ale się tego nie boję.

Filmik:

Papier ścierny już raz uratował mnie przy zacisku sztycy, w tym przypadku nie powinno być inaczej.

 

Co do Jagu - rzeczywiście - cenowo naprawdę nieźle, ale przy moich carbon prętach to jarzmo może sie okazać dla siodełka mordercą :P

Oczywiście, chętnie usłyszę jeszcze o jakiś innych "budżetowych" propozycjach na sztycę :)

 

PS. Zawsze zostaje jeszcze stara, dobra, sprawdzona Smica za okrągłe 100zł:

http://www.mcsport.p...a-smica-pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bontrager.com/model/06096

W zasadzie to nie tyle adapter co całe jarzmo odpowiednio mniej zaokrąglone :P

 

Swoją drogą pierwszy raz widzę tę sztycę z offsetem innym niż 20 mm

Sprzedawane osobno jako zamiennik nie jest całe jarzmo, tylko zewnętrzne płytki - to one mają zamknięty profil uchwytu prętów sztycy, wewnętrzne elementy jarzma są otwarte u góry. Nie wiem ile w Polsce kosztuje taki detal, gdybam że 60-80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...