Skocz do zawartości

[do 2000zł] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam do was pytanie co sądzicie o rowerze rockridr 5.3 obecnie jeżdże rockriderem 5.2 z 2006 roku i zastanawiam sie na tym 5.3 z tego roku.

 

 

 

Rockrider 5.3

http://www.decathlon.pl/rockrider-53-2012-id_8206682.html

 

lub

Rockrider 5.1 big

http://www.decathlon.pl/rockrider-51-big-id_8202060.html

 

Osobiście jechałem na obu i na obu mi sie dorze jechało tylko że 5.1 ma v-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bedzie mój pierwszy rower z tarczami

Nie ma się czego bać.

jak za tą cenę to dobry , amor XCR fajny na początek , przerzutki powinny też wytrzymać dość dużo , hamulce trzeba będzie często regulować

Dlaczego uważasz,że trzeba będzie hamulce często regulować?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego uważasz,że trzeba będzie hamulce często regulować?

Tarcze mechaniczne :) i mój kolega miał ten rower , te same hamulce i uwierz mi często je regulował , a nie jeździł jakoś ostro je wykorzystując .

 

Sram X5 to będzie gdzieś jak alivio , może trochę lepszy z tego co mi się wydaje , ale X5 masz tam tylko z tyłu , kaseta wytrzyma swoje , ale z przodu masz najtańszą jakąś przerzutkę shimano :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze mechaniczne :) i mój kolega miał ten rower , te same hamulce i uwierz mi często je regulował , a nie jeździł jakoś ostro je wykorzystując .

 

Sram X5 to będzie gdzieś jak alivio , może trochę lepszy z tego co mi się wydaje , ale X5 masz tam tylko z tyłu , kaseta wytrzyma swoje , ale z przodu masz najtańszą jakąś przerzutkę shimano :(

 

 

 

A jaką przednią przerzutke SRAMa poleciłbyć do kompletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką przednią przerzutke SRAMa poleciłbyć do kompletu

Wystarczy Sram 3.0.Chodzi całkiem nieżle i jest tania.

Bo są mechaniczne.

Uważasz,że hydraulicznych nie trzeba regulować?

Ja w jednym rowerze mam Tektro I0,w drugim Promax.Sprawują się dobrze i nie trzeba ich co rusz regulować.Potrzeba regulacji jest wtedy,gdy wyjmujemy koło z ramy(przebita dętka np.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uważasz,że hydraulicznych nie trzeba regulować?

Ja w jednym rowerze mam Tektro I0,w drugim Promax.Sprawują się dobrze i nie trzeba ich co rusz regulować.Potrzeba regulacji jest wtedy,gdy wyjmujemy koło z ramy(przebita dętka np.).

 

hydrauliczne również trzeba , ale nie tak często , bo z resztą za pieniądze które dajesz na hamulce hydrauliczne dostajesz coś dużo lepszego i działajaą dużo lepiej przez dłuższy czas , a nie rozumiem tego :

"Potrzeba regulacji jest wtedy,gdy wyjmujemy koło z ramy(przebita dętka np" ? jak ściągasz koło i zakładasz z powrotem to hamulec powinien zostać w takim samym ustawieniu jak przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie rozumiem tego :

"Potrzeba regulacji jest wtedy,gdy wyjmujemy koło z ramy(przebita dętka np" ? jak ściągasz koło i zakładasz z powrotem to hamulec powinien zostać w takim samym ustawieniu jak prze

Z Twojej wypowiedzi wynika,że nie miałeś do czynienia z hamulcami tarczowymi,jakimikolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi wynika,że nie miałeś do czynienia z hamulcami tarczowymi,jakimikolwiek.

Miałem , miałem :) ale nie będę tu zaśmiecał tematu , z tego powodu że ktoś pisze dziwne jak dla mnie rzeczy :)

 

a co do 6.3 był taki temat jeden o nim , nie mogę znaleźć tam się wypowiadał Fenthin ( jeden z adminów) i w sumie stanowczo go odradził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...