Skocz do zawartości

[Warszawa] Codzienne ustawki - wspólne jazdy. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma sprawdzony środek przeciw tym krwiożerczym, skrzydlatym bydlętom? W Bielanie wystarczy stanąć na kilka sekund i pojawia się czarna chmura :verymad:

 

Trzeba kupić jakiś środek z dużą ilością DEET'a. Sprawdzony na działce mam Repel 100 firmy Pyramid (97% DEET) są też inne moce więc można pokombinować.

http://www.fishclub.pl/pyramid-repel-deet-120-komary-wwwfishclubpl-p-78517.html

 

Trzeba tylko uważać żeby nie psikać na ubrania ze sztucznych tkanin podobno wypala dziury :P

 

Polecają ludzie też środek znanej firmy 3M - Ultrathon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji budzetowej daje rade olejek waniliowy do ciasta,tłustawy wprawdzie ale zapach przyjemny i nie lezy komarom wyraźnie, na lasek bielanski powinno byc ok

bo

ostatnio jak w kampinosie sie przedzierałem przez podmokły teren to juz tylko chyba ortalion od góry do dołu

 

 

Ktoś ma sprawdzony środek przeciw tym krwiożerczym, skrzydlatym bydlętom? W Bielanie wystarczy stanąć na kilka sekund i pojawia się czarna chmura :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę uważać na środki dostępne w sklepach wędkarskich ponieważ sporo z nich jest do stosowania "na szmatkę i daleko od siebie położyć"-czyli wabiki :laugh:

Kolega kiedyś nie doczytał do końca będąc na rybach i posmarował swoje ubranie efekt był piorunujący :sick: :sick:  łowienie ryb skończyło się szybciej niż zaczęło :laugh: :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni mnie nie było, ale od środy do piątku będę miał wolne i zamierzam nadrobić zaległości kilkoma wycieczkami w dość mocnym tempie (zbyt wolna jazda z częstymi postojami grozi pokąsaniem przez komary). Gdyby ktoś chciał dołączyć to zapraszam – wszelkie szczegóły do ustalenia z chętnymi choć ze względu na upał preferuję start wcześnie rano (około 9:00) i tereny zalesione.

 

szkoda, że dopiero teraz to zobaczyłem :( raz do roku to jest czy częściej? :>

 

Zawsze można spróbować w innym terminie - jakby co jestem do dyspozycji i mam już naszykowany ślad GPS żeby się nie pogubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przystanek był wymuszony przez Panią z uroczym pieskiem, miejsca na ucieczkie brakło ;)

Nic, pozostaje odwiedzić sklepy z bronią biologiczną :]

Pani z pieskiem, aka Pani-niespodzianka? ;)

 

Co do środka na komary, to ostatnio w GoSporcie kupiłem taką oto opaskę:

http://www.tanimarket.pl/silikonowa-opaska-odstraszajaca-owady-mosbito.html

 

Gdy tylko przetestuję, dam znać jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spróbować w innym terminie - jakby co jestem do dyspozycji i mam już naszykowany ślad GPS żeby się nie pogubić.

Zaliczyłeś ten przejazd? czy tylko masz ślad? dobrze by było, żeby choć kilka osób było, w grupce raźniej :D Ukaniex na pewno chętny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dam znać jak się sprawuje.

 

Na początku sezonu, przy meszkach tak, bo nie lubią citronelli ale i tak nie był to efekt, jaki być powinien.

Na komary, no cóż... ładnie pachnie :-)

 

Odnoszę wrażenie, że ich wysyp powoduje u nich zaciekłą walkę o mięso, niczym na maratonie.

Osobiście mam dość i nie pryskam się już niczym, bo nie ma satysfakcjonującego działania - no chyba, że bez postojów.

DEET i inne to środki szkodliwe, wchłaniają się przez skórę.

A potem na nocny rower świetlika nie poczeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłeś ten przejazd? czy tylko masz ślad? dobrze by było, żeby choć kilka osób było, w grupce raźniej :D Ukaniex na pewno chętny ;)

 

Mam tylko ślad. Z zeszłorocznych zdjęć wynikało że na trasie jest kilka odcinków tak zarośniętych i podmokłych, że nawet ja pewnie drugi raz bym się w to nie pakował. Ale raz trzeba dla przyzwoitości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni mnie nie było, ale od środy do piątku będę miał wolne i zamierzam nadrobić zaległości kilkoma wycieczkami...

 

Dla zainteresowanych:

 

- czwartek już zaklepany (z kolegą i 2 koleżankami jedziemy o 8:30 spod metra Młociny do Kampinosu)

- wciąż czekam aż zgłoszą się chętni na środę lub piątek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...