Skocz do zawartości

[obręcze] 29 i 26 jednocześnie


mekp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję obręczy która jest oferowana jednocześnie w rozmiarze 29 oraz w klasycznym 26 (ew 27,5)

 

Jesteście w stanie coś polecić? Nie chciałbym żeby kosztowało miliony...miejsce na vki mile widziane jesli mozliwe...

 

pozdrawiam

xmekpx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do XC... Dokładnie do hybrydy 29er RetroMTB... Rower bardziej do parku i na zlot niż do tyrania.

 

A pod Vki się nie da? Generalnie nie mają kosztować miliona... powiedzmy 250-300zł sztuka to max.... choć będzie boleć...:)

Zastanawiam się jak z szeroką oponą (2.2-2,1) poradzi sobie trekingowa obręcz... A jak Wy to widzicie?

 

pozdrawiam

xMekpx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest szerokość, zwykle obręcze trekingowe można swobodnie wykorzystać, ale czasami pod treking stosowano jakiś wąski kaliber wewnętrzny, prawie szosowy i przy oponie 37 to nie przeszkadzało, w mtb opona może już się za bardzo kiełbasić na boki, ale sam jeździłem lata na wąskim maviku speedcity z przodu i nie było sensacji.

 

Proponuję sprawdzić : wygląd retro, jakby się trafiła srebrna to jeszcze lepiej: Rigda Zac 2000 ( czasem Weinman Zac 2000) stara wersja jest pod zwykłe hamulce i 28 /26 cena koło 70 zł

 

Lekka jak Crest to ona nie jest (pewnie bliżej 600g na 28") ale w wersji 36 otworów i wysokim kołnierzu nie było problemów w górach. Cresty w porównaniu idą jak burza,a ale wciąż jest strach ile jeszcze wytrzymają, u mnie 10 maratonów i jedno dociąganie - szykuje się następne. Koło na Zacu nigdy nie poprawiane, od około 2005, ale nie ma gigantycznego przebiegu ( jak na 6-7lat trochę wyścigów i zimy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem nudny wykład z algebry i sobie to przemyślałem... Chyba będę szukać obręczy do trekinga. Wagę nadrobię lekkimi szprychami, alu nyplami, detką i oponą.

 

Jaka waszym zdaniem mu być min szerokość tej obręczy żeby te 2,0-2,2 się zmieściło i nie zrobił się balon?

 

pozdrawiam

xMekpx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przesadzał z obawami.

Mam obręcze typowo xc, mavic slr, dt 4,2 z szerokością wewnętrzną 17mm i "extremalną" mavic d 321, która służy do ostrzejszej eksploatacji z oponami do 2,5cala. Po założeniu tej samej gumki 2,4 nie byłem w stanie dostrzec różnicy w ułożeniu i kształcie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Powiem szczerze że gdy obejrzałem szerokości trekingów i zwykłych 29tek to większość jest bardzo podobna.

 

Poważnie biorę pod uwagę DT 540 czy jakoś tak. Trekingowa obręcz więc jest pod Vki a profilem jest bardzo podobna do Mavica 517 którego mam w zapasie w domu.

 

Ew obie pójdą do malowania żeby miały ten sam odcień.

 

pozdrawiam

xMekpx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz jeszcze popatrzec na budżetowe i nie takie najgorsze SUNy

w wersji i 26 i 29, a dodatkowo z 2 modele w wersji 27,5 (ja za swoją 650b płaciłem rok temu około 100zł, słownie sto złotych hehe). Pisz do 7Anny albo popatrz na CRC. A jak ma byc srebrne przepoleruj jak Wiewiór (temat "romet itd.. na tym forum, około 3-4 strony). (tylko nie podniecaj się ich EQ21 - wąziutkie to to niemiłosiernie).

A z klasyków pełną gębą i we wszystkich 3 rozmiarach dostaniesz jeszcze Velocity - najbliżej Anglia i net, tu ceny koło 300zł za sztukę jak sam prosiłeś, ale nawet 27,5 pod V-ki robią.

Ja tylko nie rozumiem tej zgodności 26 i 29 - budujesz 69erowca? Czy chcesz miec dwa rowery na takich samych kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

A ja sie nie zgodzę z tymi co niezauważają...

 

Mam dwie te same opony - Ardent 2.4 EXO - na dwóch róznych obreczach - WTB LaserDisc Trail - szer wewnętrzna 21mm, oraz Velocity P35 - szer wewnętzrna 30mm - i różnica jest widoczna gołym okiem bez bawienia sie w milimetry na suwmiarce.

Dodam jeszcze ze Grabarz ma oponę o podobnym rozmiarze - Gato 2.3 - i na jego Equalizerze ten papuć wygląda dość biednie. A wewnętrznie ta obręcz ma jakieś 19mm jak pamiętam...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wezmiesz dwie srebrne / satynowe to masz wybor od groma; bardzo szerokie sa module 4 (profil podobny jak w 26er-owej m231);

dosc szerokie sa zac2000/ i zac19; fajne ale ciezsze tez alesa columbia i podobne; wszystkie 28ki waza w granicach 520g, wlasciwie sa uniwersalne disc/v i wygladaja troche lepiej niz czarne szlifowane z boku;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam NoTubes Crest, sam mam na nich złożony rower 29er. Wcześniej jeździłem na 26 również NoTubes Crest. Najlepsze koła jakie miałem w życiu, nie moge im nic zarzucić. Z tego co słyszałem to również wyszły 27,5

 

hmmm... zdjęcie wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...