Skocz do zawartości

[hamulec tarczowy] Przewód Tektro Auriga


bobik021

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż to mój pierwszy post, powinienem się przedstawić : Tobiasz, lat 19 mieszkam w Wielkopolsce :)

Niestety pierwszy post jest także problemem. Uderzyłem dosyć mocno klamką przedniego hamulca w słupek, hamował, ale z odpowiednią siłą i skokiem klamki dopiero po drugim wciśnięciu, potem było gorzej. Dzisiaj go odpowietrzyłem, całość zamknięta, kilka pompnięć klamki następnie dwa mocniejsze i wystrzał oleju z przewodu przy klamce. Wyglądało to jak rozcięcie, widocznie ciśnienie zrobiło swoje. Wymontowałem przewód, wyciągnąłem oliwkę (wszystkie części z końcówki) i po skróceniu przewodu oliwka (tulejka nachodząca na przewód) jest jakby za mała na średnice przewodu. Zastanawia mnie to, jak było to złożone wcześniej, ponieważ przewód był przełożony przez tą oliwkę. Na siłę nie da się tego wcisnąć, zapewne by puściło gdzieś olej bokiem. Zatem teraz pytanie, czy pasuje tam oliwka od shimano? Lub może lepiej wymienić przewód w całości?

Przewód hamulcowy Shimano Deore SLX XT XTR SM-BH59 (2700828429) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

najtańsza opcja, tylko czy będzie pasować?

Nie chcę inwestować w ten hamulec, ale pasuje mi jego moc i modulacja.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Oliwka była stara? Oliwka musi być nowa. A ten przewód z aukcji nie wiem czy pasuje, zresztą jak będzie za długi to i tak będziesz musiał skracać.

Może taki zestaw http://www.ckbikeshop.pl/product-pol-2659-Zestaw-do-odpowietrzania-hamulców-XLC.html

 

Moim zdaniem to trzeba by zacząć od tego że prawdopodobnie masz uszkodzoną klamkę bo takie zachowanie hamulca nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzanie aurigi nie wymaga zestawu, da się to w miarę dobrze zrobić zwykłą strzykawką :) klamka na 99% jest dobra, ponieważ zanim mocno ją wcisnąłem a przewód nie był widocznie rozszczelniony pompowała dobrze :) Postaram się znaleźć jakiś dobry używany hamulec typu J3 za małe pieniądze, lub jeśli dobrze pójdzie kupić jakiś starszy hamulec shimano i złożyć z dwóch jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...