Skocz do zawartości

[klamki] jakie klamki?


radeq12

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam to w kręcone tak aby siła hamowania była największa tak mi się najlepiej jeździ to samo mogę osiągnąć wykręcając baryłkę bądź regulując przy samym hamulcu zbliżając klocki do rawki pokrętło daje tyle ze mogę dokładniej to wyregulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tylko, że mając klocki ustawione tak samo daleko w obu przypadkach jest różnica.

A śruba baryłkowa nie zmienia nic poza oddaleniem klocków od tarczy/obręczy.

To w jaki sposób ciągnięta jest linka przez klamkę i jaka dźwignia na nią działa jest w stanie tylko zmienić pokrętło modulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w tym wszystkim jest więcej marketingu niż faktycznego działania może i jest to zmian geometrii ciągnięcia linki bo idzie ten haczyk po śrubie w górę i w dół ale czy ma to taki ogromny wpływ na działanie hamulca. Ja v-ałki ma deore klamki sd7 może jak bym miał te v-ałki które są na fotach wstawione przez kolegę to bym widział jakiś efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
czy "kanty", czy V brake, czy tarcze to hamulec; wszystkie hamują a reszta to marketing.

Tu bym polemizował bo są hamulce i sa spowalniacze ... czyli konstrukcje zupełnie nie przemyślane w działaniu, głównie w tarczach.

 

A kolega bomber jak nie zna tak prostych praw fizyki jak dźwignia to odsyłam na korepetycje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady znam.Chodzi generalnie o to że nie ma większego znaczenia czy zmiana położenia linki o kilka milimetrów daje takie efekty jak to opisało shimano w swojej marketingowej broszurce używam tych klamek i moje odczucia są takie że to za przeproszeniem g daje.

Nie dajcie sobie wcisnąć tego marketingowego bełkotu chcesz mieć dobry hampel zmieni na porządną hydraulikę a nie inwestuj w klamki z ładnymi czerwonymi pokrentełkami i nie bierzcie tych słów do siebie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja w klamce SD7 wygląda tak:

 

Levas_de_freno_Avid_Speed_Dial_7_1_1184139345.jpg

 

Jak widać jest to zmiana punktu zaczepienia linki na dźwigni więc to NIE to samo co baryłka, w tym przypadku zmieniasz dźwignię jednak nie wiem czy jest to warte dopłaty bo nigdy nie miałem takich klamek.

 

W klamce XT/LX tez jest podobne ustrojstwo, osbiście na tyle mam vbrake w połączeniu z klamką XT i nie korzystam z servo wave. Brałbym klamke XT, te avidy wyglądają jak te chińskie pistoleciki na wode z lat 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...