Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wielu poleca ten sklep i ogniwa Lii (rebrand Panasonica) https://pl.aliexpress.com/item/32855302955.html?aff_platform=promotion&cpt=1577793818227&sk=nHz3rGy0&aff_trace_key=0a21355aadea49a9808aa4a2c039b8af-1577793818227-00261-nHz3rGy0&terminal_id=dc14eac9b93b4ff58802260653f5c5e5 Blaszki odrywasz, a wystające metale lekko szlifujesz. Opcjonalnie sprzedający ma też zwykłe 18650, w ciut wyższej cenie. Ja tam nie kupowałem, nie wypowiem się. Ogółem 18650 kupowałem ostatni raz ze 2 lata temu (ciut większą ilość :rolleyes:).

Poza ali to ew. BTO, ale nie aku które my używamy bo ich ceny mają mało konkurencyjne, chyba że jest jakieś promo. Nie obserwuję ciągle sklepu, możesz zerknąć. Jak nie masz parcia na wygląd akumulatora to poparz na allegro za ogniwami z depakietu. Są tańsze o 1/3 (średnio). Tych ofert jest od groma.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na przód za ok. 150 zł można kupić polską lampkę Mactronic Scream 02 - do niedawna sam takiej używałem. Zasilanie bateryjne na 3 baterie typu AAA. Moc 400 lm, 4 tryby świecenia: 100%, 50%, 10% plus migające. Na tył zaś za ok. 90 zł Mactronic Wall-E - też do niedawna używałem. Zasilanie bateryjne na 2 baterie typu AAA. Moc 18 lm, 3 tryby świecenia. Wedle zapewnień producenta widoczna z odleglości 1 km, w co akurat jestem w stanie uwierzyć, bo koledzy jadący kilkaset metrów za mną po zrównaniu się ze mną mówili, że lampka daje czadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walle - super. Scream - biedna latarka, której opis od zawsze wprowadza w błąd. Jak odpalisz coś, co rzeczywiście ma 400lm to okazuje się, że Mactronic świeci na czarno. No i to zasilanie... Tylna - spoko, AAA mogą być. Ale przednia? Li-ion to gigantyczna różnica w zagęszczeniu energii, po co pakować się w zasilanie sprzed 20 lat?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś z Was byłby mi w stanie coś powiedzieć na temat tej oto lampki?

 

https://latarki.pl/home/9271-moon-meteor-vortex-lampa-rowerowa-przednia-600lm.html

 

Wydaje mi się fajną propozycją za tą kasę, firmę kojarzę z raczej solidnych, aczkolwiek trochę zbyt wysoko wycenianych produktów. Raz miałem okazję jeździć w towarzystwie gościa z Moon X Power 500, było to ze 4 lata temu i jak to odpalił to było wielkie WOW, ale... Po pierwsze sam miałem wtedy strasznie lichą Sigmę Lightster, a po drugie nie miałem w tamtych czasach styczności z Convoyem S2+, więc zastanawiam się, czy dzisiaj ta jego lampka zrobiłaby na mnie jakieś wrażenie. Dodatkowo z tego co mówił, to o ile dobrze pamiętam płacił za nią blisko 5 stów... :blink:

Linkowany wyżej Meteor Vortex z deklarowanych 800lm, zakładając jakiś fajny rozkład światła byłby dla mnie idealny, w większości pewnie nawet używałbym niższego trybu (dojazd do pracy). Wielka zaleta dla mnie to zasilanie wymiennym aku 18650, bo mam ich już kilka, zawsze mogę wozić na zmianę. Zależy mi, żeby toto w pełni nadawało się do użytku na drogach publicznych i nie waliło wszystkim w oczy, więc dobre odcięcie bardzo mile widziane. Użytkowanie głównie miejskie i okołomiejskie, z rejonami nieoświetlonymi włącznie. Od Święta jakiś nocny wypad do WPN, ale tu mogę sobie doświetlać wspomnianym wyżej Convoyem, więc o to się nie martwię. Z góry dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 h pracy na 800 lumenach i to z ogniwem 2200 mAh. Cud inżynieryjny jak nic :D Dla mnie już powód by ją zignorować, chociaż jakiś jej brat zebrał nawet nawet opinie https://road.cc/content/review/230517-moon-meteor-vortex-pro-front-light, ale osobiście bym odpuścił bo w kraju żadnego testu tych modeli. 

Nie szukałem recek, ale myślę że aku jest zintegrowany z całością, bo inaczej portu USB by pewnie nie dawali. Podmiana ich jest stosunkowo prosta i wystarczy lutownica byle jaka aby coś większego tam wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziubek. Co do czasu świecenia to 1:30h brzmi rzeczywiście biednie, ale mam kilka Samsungów 3400mAh, może na nich dałoby radę przekroczyć 2h w trybie 800lm, a mając przy sobie 2 sztuki na wymianę dla mnie takie czasy to nie problem. Wymiana aku jak wymiana baterii, z tego co widać na zdjeciu to plecki są odkręcane i ogniwo wyjeżdża, więc też raczej bezproblemowo. Prawda, że prawie nic o nich nie można znaleźć, też trafiłem na artykuł, który podlinkowałeś. O ile w teście chwalą, to w komentarzach kilku twierdzi, że odcięcia nie ma i oślepia dość mocno... Do tego kolisty rozkład jak z typowej latarki. Sam już nie wiem co o niej myśleć? Trochę się napaliłem, więc chyba zamówię, zobaczę co i jak i jeśli będzie lipa to najwyżej zwrócę, stracę tylko trochę czasu, a będę mógł coś o niej napisać jakby inni szukali info.

moon-meteor-vortex-pro-battery.jpeg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, no to albo producent mocno zawyża czas dzialania, albo moc. W zestawie jest ogniwo 2200, czyli licząc Twoim sposobem Cervandes albo poświeci niecałe 50 minut w trybie 800lm, albo te 800lm to jest bajeczka i realnie nie jest w stanie tyle wykrzesać, skoro rzekomo działa na maksa przez 1,5h... Szkoda, bo "na papierze" to mi ta lampka dość odpowiada, ale chyba jednak wiecej tu marketingowego bełkotu niż faktów. Dzieki Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sterownik nie ma stabilizacji i jasność spada powoli. Convoy też tak mają, ale są to spadki mało zauważalne dla oka. Tym sposobem zejdzie do jakiegoś tam trybu i sumarycznie może ona świecić 1,5 h. Pytanie jaka to będzie jasność po tym czasie.

Jednak i tak bym ją odpuścił. 150 zł za lampkę która nie reprezentuje sobą nic specjalnego to szału nie ma. No może poza wymianą aku, to w zasadzie jedyna rzecz która mi się podoba w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymienialnych aku to też nie jest tak fajnie, bo doczytałem, że tam siedzą nietypowe wersję z dwoma biegunami na jednej stronie. Widać to nawet na zdjęciu, które wrzuciłem wcześniej, więc moje Samsungi na nic by się tu zdały, a zakup drugiego dedykowanego za ponad 60 zeta kompletnie dla mnie przekreśla to światło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, nie zwróciłem uwagi patrząc na zdjęcie.

Podejrzewam że tam blaszka od bieguna ujemnego jest pociągnięta (jak w ogniwach zabezpieczonych) i ot cała tajemnica. Nie znalazłem recki gdzie ktoś by to rozkręcał, więc gdybanie jak to jest de facto zrobione. Patrząc na to udziwnienie, cenę i moc, ta lampka ewidentnie nie jest warta swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...